X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kamzie89
    • 2014
    • 3

    #1

    Canon eos m - problem z af

    Z racji tego że nie mogę sie pozbyć aparatu muszę go niestety zostawić... Nie zadowala mnie w nim autofocus, przeszukałem fora i idąc za głosem innych zaktualizowałem oprogramowanie co miało pomóc AF... Niestety nic... Dlatego pytanie czy ktoś używa tego sprzętu z innym obiektywem niż kitowy i jak wygląda szybkość af przy innym obiektywie. Ewentualnie czy ktoś używał go z samyangami i może podrzucić jakieś sample?
  • linek
    Dopiero zaczyna
    • 2016
    • 15

    #2
    Odp: Canon eos m - problem z af

    EOS M -bez numerka ? bo jak by co mam M3 oraz przejściówkę na obiektywy EF / EF-S. Z obiektywów innych niż EF-M mam 50-kę STM oraz 18-135 STM.
    Ostatnio edytowany przez linek; 56280.

    Komentarz

    • kamzie89
      • 2014
      • 3

      #3
      Odp: Canon eos m - problem z af

      A jak to działa z 50? Czy lepiej działa AF?

      Komentarz

      • linek
        Dopiero zaczyna
        • 2016
        • 15

        #4
        Odp: Canon eos m - problem z af

        najszybciej działa z 18-135 oraz kitem 18-55 to na prawdę nie można złego słowa powiedzieć - jak chcesz mogę Ci nagrać film bo takie sformułowania jak "szybko" bywaj jednak subiektywne. Na stałkach czyli 50-tce STM oraz 22mm f/2 STM jest wolniej. Ale porównywalnie gdy podłączam 50-kę do DSLR. Nadal nie napisałeś o której M-ce mówisz. Ja EOS M oraz M2 nie miałem w rękach wiec nie mam wyrobionego zdania ale na dpreview piszą że różnica na korzyść M3 jest spora.

        Komentarz

        • kamzie89
          • 2014
          • 3

          #5
          Odp: Canon eos m - problem z af

          Mam zwykłą M-kę... Czyli widzę że trzeba się przesiąść na inny sprzęt jednak...

          Komentarz

          • Robert-foto
            • 2009
            • 14

            #6
            Odp: Canon eos m - problem z af

            Witam posiadam eos M i robię testy - mam przejściówkę Eos M na eos EF-s mam kilka obiektywów i nie mam problemu z AF są nimi Sigma F1.8 canon F1.8 canon 85mm oraz Canon 17-40 F4. Posiadam też obiektyw samyang 8 mm wersja 2 bagnet EF i tu jest problem - mianowicie po założeniu obiektywu widzę ładny szeroki kąt ale aparat nie reaguje na spust migawki - po prostu nie mogę zrobić zdjęcia.... MOŻE KTOŚ COŚ PODPOWIE....
            Motto dla tych, którzy mają jakąś wiedzę o fotografiii : Fotografować i kasować żeby z wprawy nie wyjść
            Motto dla tych ,którzy zaczynają: Fotografować i kasować żeby się nauczyć

            Komentarz

            • jotes25
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 3608

              #7
              Odp: Canon eos m - problem z af

              Funkcje Indywidualne (C.Fn) -> Zwolnij migawkę bez obiektywu

              Komentarz

              Pracuję...