X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • HaKa
    • 2009
    • 2

    #1

    HELP! Problem z systemem ETTL w Speedlite 430exII

    Moja 430exII nie działa w trybie ETTL, gdy przestawiam na ettl ona blyska i to chyba nawet pelna moca, natomiast kompletnie nie oswietla, moge blyskac na wprost a zdjecia i tak sa ciemne...pomoze ktos i wytlumaczy w czym rzecz?
    Dodam jeszcze ze na manualu wszystko jest ok.
    Problem pojawił się wczoraj normalnie działała a nagle przestała, z poczatku myslalem ze to akumulatory ale dzis powtorzylem test i problem jest nadal.
    HELP!
  • Patryk_mirek
    Bywalec
    • 2008
    • 235

    #2
    UŻYWAJ FUNKCJI SZUKAJ oraz WYCZYŚĆ STYKI w lampie (najlepiej spirytusem).
    Z doświadczenia wiem, że najczęstszym powodem dziwnego działania lampy są zabrudzone styki w aparacie lub lampie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A jeśli lampa dalej nie działa i jest po gwarancji... możesz mi ją sprezentować...
    Ostatnio edytowany przez Patryk_mirek; 15540. Powód: Automerged Doublepost
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

    Komentarz

    • HaKa
      • 2009
      • 2

      #3
      Dzięki za tą radę ale tego już próbowałem, nic to nie dało.
      No jak sie okazało to w manualu też nie trybi :/... po dokładnym sprawdzeniu stwierdzam że błyska cały czas tą samą mocą. (Manual) a w ETTL błyska ale nie doświetla wogóle. natomiast w ETTL-u jak założyłem radiówkę to prześwietla po odbiciu od parasolki.

      Komentarz

      • grzegorzki
        Początki nałogu
        • 2009
        • 369

        #4
        Korygujesz korektę błysku i na lampie i w aparacie ?
        Ustawiłeś na lampie błysk na 2. kurtynę, a w aparacie błysk na 1.?
        Ten aparat to lustrzanka Canona?
        Oczywiście awaria lampy też możliwa.
        6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
        Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

        Komentarz

        • iREM
          Uzależniony
          • 2005
          • 951

          #5
          Mam dokładnie tak samo. Moim zdaniem tylko serwis. Jeszcze swojej nie wysłałem. :-( Robi się jakaś plaga.
          Wszystko można zrobić lepiej.
          www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

          Komentarz

          • oskardj92
            Początki nałogu
            • 2009
            • 423

            #6
            Ej no nie straszcie ! Ja mam zamiar kupić 430.

            50D, 1000D, 3000N, PS a530, EF-S 17-85mm IS USM, EF-S 18-55mm, EF 28-80mm, EF 75-300mm, Nissin Di622

            Komentarz

            • Bogdan56_Ch
              Początki nałogu
              • 2007
              • 377

              #7
              Zamieszczone przez oskardj92
              Ej no nie straszcie ! Ja mam zamiar kupić 430.
              Jak ktoś ma pecha to i najnowsza lampa nie pomoże, W każdym systemie wyskakują takie historie, to jest elektronika i jako taka narażona jest na niemiłe przygody. Ja korzystam z 430 i nie mam żadnych problemów.

              Komentarz

              Pracuję...