X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • 2du
    Coś już napisał
    • 2010
    • 55

    #1

    Kabel synchronizacyjny TTL problem

    Witam,

    Od 2 miesięcy jestem nowy w systemie Canona. Mam 550D i do niego lampę 430EX II. Zakupiłem kabel synchronizacyjny 5m taki http://jabbafoto.pl/category/48935/1...kowych/73.html Wszystko by było pięknie, ale na kablu nie działa sterowanie lampą z poziomu aparatu. Po wywołaniu tej funki w aparacie lampa zaczyna dyskotekę mruga funkcjami na wyświetlaczu i jeździ palnikiem. Sterowanie bezproblemowo działa jeżeli lampę wepnę bez kabla bezpośrednio w body.
    Dodam, że problem jest tylko z tą funkcją i tylko po jej wywołaniu w menu, przenoszenie innych informacji podczas fotografowania np. o ogniskowej obiektywu skutkuje prawidłowym zoomowaniem lampy.

    Czy ktoś miał podobny problem?
    Może są jakieś straty sygnału na tak długim kablu?

    Styki raczej są ok.
    Pozdrawiam, 2du
    EOS 6d, M6 + S 14mm f/2.8 ED AS IF UMC + C 24-70mm f/4L + S 35mm F1.4 DG Art + C 50mm f/1,4 + C 85mm f/1,2 L + C 135mm f/2L + C 70-200 f/4L + Canon 430EX II + Yongnuo YN685
    www.gabisia.com
  • ArekLodzPl
    Początki nałogu
    • 2008
    • 346

    #2
    skąd ja to znam ??: miałem taki kabel i go od razu oddałem. Jest on za długi w stosunku do swojego przekroju i nie przenosi informacji z ETTL-a. Jeśli chcesz zamiennik to kup ten grubszy spiralny

    Komentarz

    • gavin
      Pełne uzależnienie
      • 2010
      • 1339

      #3
      Mój 5m działa idealnie z nissinem 866 i 430exII

      Komentarz

      • krystian123
        Bywalec
        • 2008
        • 164

        #4
        mi z metzem 58 tez dzialczy idealnie

        Komentarz

        Pracuję...