X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kabu71
    Dopiero zaczyna
    • 2010
    • 23

    #1

    Problem Metz 58 AF -1

    Praktycznie nowiutka lampa, dziś użyłem jej 2raz w plenerze. Wróciłem do domu po zdjęciach wyciągam lampę włączam a tu jakiś komunikat na zmiane TILT Error/Zoom Error. Zakładam na aparat a tu zoom lampy wcale się nie porusza, co może być przyczyną ?
    www.facebook.com/fotografiacyfrowa
  • Cichy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 7443

    #2
    Przyczyną może być wada fabryczna lampy. Reklamować.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

    Komentarz

    • kabu71
      Dopiero zaczyna
      • 2010
      • 23

      #3
      Okazało się że coś z aku było kiepsko. Ledwo błyskało długo się ładowała, ale błysk mogłem wyzwolić a przestraszyłem się bo przed sesją naładowałem aku do pełna, więc nie wliczałem możliwości że to aku. Chyba straciły żywotność bo używałem je wcześniej na Pentaxowym systemie w Metzie 48. Wymieniłem aku i działa
      www.facebook.com/fotografiacyfrowa

      Komentarz

      • Fik
        Coś już napisał
        • 2008
        • 99

        #4
        ja bym odesłał do reklamacji - Metz to już nie to co kiedyś !!!!!
        Gdy by to był problem z słabymi aku to wyskoczyła by ikona o niskim poziomie aku.
        Mi serwis Metza naprawiał lampkę 6 tygodni !!!!!!!
        Porażka .
        C 5D, a100, trochę słoików , trochę lampionów, studio, stylistka ....

        Komentarz

        • kabu71
          Dopiero zaczyna
          • 2010
          • 23

          #5
          okazały się jednak lipne aku, straciły swoją żywotność, lampka działa należycie. ładnie świeci na plenerach dziękuje za odpowiedzi ...
          www.facebook.com/fotografiacyfrowa

          Komentarz

          • gabrielr24
            Coś już napisał
            • 2007
            • 99

            #6
            Witam, potwierdzam w razie prblemu wyzej opisanego, wznaczy, ze są kiepskie baterie. Tez kiedyś się wystraszyłem, że padła. W sumie warto zerkać na wskaźnik baterii, canon kaiego nie posiada. Lampa jest na 100% sprawna wina za niskiego prądu i zuuum sie blokuje i momo to zdjecia da się robić.

            Komentarz

            Pracuję...