X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • SoA
    Dopiero zaczyna
    • 2011
    • 32

    #1

    Sigma EF-530 DG ST i problem (?)

    Sprzedałem lampę którą przetestowałem na 50D i była w pełni sprawna.
    Dotarła do kupującego i napisał "wszystko oki".
    Dziś stwierdził że lampa nie dział prawidłowo na jego 500D, błyska dobrze w zakresie od 32-35 mm oraz 65-67 lecz "wariuje wtedy zoom i wskazania ogniskowej"
    Wiem że lampa była sprawna przed wysłaniem, i teraz tylko pytanie czy zmyśla "bo mu się odwidziało" czy też nieoceniona poczta ją zmasakrowała (mimo pancernego opakowania) ?
    Miał ktoś podobny przypadek?
  • sylwek2k
    Początki nałogu
    • 2009
    • 352

    #2
    Moze byc trzecia opcja: faktycznie nie zgrywa sie ta lampa z jego body

    Ale polecalbym przeczyszczenie stykow zarowno na lampie, jak i na body.

    Komentarz

    • SoA
      Dopiero zaczyna
      • 2011
      • 32

      #3
      Polecałem to samo i niby nie pomogło
      Co do braku zgrania, może i tak ale to już jego problem, lampa sprawna podstaw do reklamacji brak.
      Niestety na Allegro pełno jest takich co najpierw kupią a później przeczytają co kupili i próbują się wykręcać.

      Komentarz

      • Bangi
        Moderator
        • 2010
        • 5117

        #4
        To on ma Ci ewentulanie udowodnić, że coś nie gra, a nie tym masz obowiązek się bronić.
        Co prawda nie wiem ile czasu upłynęło od słów "wszystko oki", do momentu kiedy zgłosił zastrzeżenia, ale tak czy owak on ma ewnetulanie większy problem niż Ty.
        Jeżeli jesteś masz przekonanie, że w pełni ucziciwe opisałeś sprzedany towar i był on w pełni sprawny, to bym poczekał na dowody ze strony tej drugiej. Niech przedtswie ekspertyzę, że jest poposute, ponadto dochodzi kwetsia tego czy, aby ona same czegoś nie popsuł. Zdarzają się przeciez takie sprawy. Nawet raz tu na forum coś podobnego czytałem, o tu:
        SAMOLOTY CB
        SAMOLOTY lotnictwo.net
        SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

        Komentarz

        • Wasyl
          Dopiero zaczyna
          • 2011
          • 42

          #5
          wiele o tej lampie narazie powiedzieć nie mogę ale na pewno dobrze współpracuje z moim Canonen 450D

          Komentarz

          • sylwek2k
            Początki nałogu
            • 2009
            • 352

            #6
            Zamieszczone przez SoA
            Co do braku zgrania, może i tak ale to już jego problem, lampa sprawna podstaw do reklamacji brak.
            Raczej Twoj :]

            Jezeli piszesz na aukcji, ze pasuje do kazdego aparatu danej marki i nie dziala z jakims modelem /jak to czesto bywa/, to cala wina jest po Twojej stronie - bo wprowadziles kupujacego w blad.

            Jest cos takiego jak odpowiedzialnosc sprzedawcy za wady produktu i to tez dotyczy niestety sprzedawcow-osoby prywatne. Chyba ze to byla aukcja... wtedy uprawnienia sa inne.


            Aczkolwiek 50D i 500D jest oparty o ten sa procesor i nie powinno byc problemow...

            Komentarz

            • Bangi
              Moderator
              • 2010
              • 5117

              #7
              Zamieszczone przez sylwek2k
              (...)Jezeli piszesz na aukcji, ze pasuje do kazdego aparatu danej marki (...)
              no ale przeciez ta Sigma pasuje do każdego aparatu danej marki z danym mocowniem, poza tym kupujący najpierw napisał, że oki...

              SoA kiedy sprzedałeś? kiedy dostałeś info, że oki? kiedy dostałeś info, że nie oki?
              SAMOLOTY CB
              SAMOLOTY lotnictwo.net
              SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

              Komentarz

              • sylwek2k
                Początki nałogu
                • 2009
                • 352

                #8
                Zamieszczone przez Bangi
                no ale przeciez ta Sigma pasuje do każdego aparatu danej marki z danym mocowniem
                Tia :]

                Komentarz

                • Bangi
                  Moderator
                  • 2010
                  • 5117

                  #9
                  Zamieszczone przez sylwek2k
                  Tia :]
                  Mógłbyś rozwinąć myśl...
                  ale być może chodzi Ci o to http://www.sigmaphoto.com/techupdate...type-flashguns
                  SAMOLOTY CB
                  SAMOLOTY lotnictwo.net
                  SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                  Komentarz

                  • sylwek2k
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 352

                    #10
                    @Bangi: no sam ja calkiem niezle rozwinales

                    Komentarz

                    • SoA
                      Dopiero zaczyna
                      • 2011
                      • 32

                      #11
                      Lampa kupiona w styczniu 2011 także ten problem raczej już jej nie dotyczy
                      Uszkodzenie przez przewoźnika mało prawdopodobne, ja (jeśli już cokolwiek miało by z nią być faktycznie nie tak) obstawiałem zbyt szybkie włączenie wyziębionego sprzętu i zwarcie na skutek skroplonej pary.
                      Ale kontakt się urwał więc było to zapewne następstwo wyczytania kiepskich ocen tej lampy i zmiana zdania, uszkodzenie było zwyczajnie zmyślone.
                      Tym bardziej że kupujący pytał czy mam aktualnie inne bo chętnie by zamienił na jakąś.
                      Ostatnio edytowany przez SoA; 41612.

                      Komentarz

                      Pracuję...