X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • josephcom
    Coś już napisał
    • 2011
    • 84

    #1

    YN-600EX RT vs YN-568EX

    Ktoś z Was już ma YN-600EX RT jak się ma do YN-568EX różnica w cenie około 150zł na allegro. Czy w codziennym użytkowaniu są różnice nie mówię o zdalnym sterowaniu i ciut większej mocy? No i szybka blokada na sankach chyba lepsza.
  • 5pirit
    Początki nałogu
    • 2009
    • 433

    #2
    Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Ja bym nawet nie myślał tylko brał YN-600EX. Oprócz opcji które wymieniłeś, dodam jeszcze na + dla YN-600EX to włączanie lampy. W YN-568EX musisz przycisnąć guziora i przytrzymać chwilę żeby się lampa włączyła, a w YN-600EX wystarczy przełączyć na ON i śmiga, niby pierdoła, ale w 568EX mnie to właśnie wkurza a zwłaszcza jak mam potrzebę szybko użyć lampę.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

    Komentarz

    • zdebik
      Pełne uzależnienie
      • 2013
      • 4065

      #3
      Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

      Chetnie zobacze jakies testy i porownanie do canona.
      https://500px.com/Rafal_S

      Komentarz

      • cobalt
        Pełne uzależnienie
        • 2012
        • 1513

        #4
        Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

        Podstawowa różnica między tymi lampami to możliwość pracy jako Master w przypadku YN-600EX RT.
        Ale dla mnie najważniejszy jest zakres pracy zoom - 20÷200mm, a nie 24÷105.
        C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
        www.cobalt.fr.pl

        Komentarz

        • terrorizingTheCity
          Dopiero zaczyna
          • 2013
          • 28

          #5
          Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

          A jak jest z pokryciem AF w YN-600 bo niestety poprzednik 568ex II na FF body trafial wspomaganiem gdzies w kosmos.
          ____________

          Komentarz

          • dreamstorm
            Uzależniony
            • 2009
            • 642

            #6
            Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

            Wiecie może, że YN-600 będzie działać na 1Ds mkII?
            Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

            Komentarz

            • Neon
              • 2010
              • 4

              #7
              Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

              Też od dłuższego czasu zastanawiam się nad yn-600ex rt. Yn 565, którą mam zapewne za niedługo wyzionie ducha.
              Ostatnio edytowany przez Neon; 36499.
              Rafał Kurek Fotografia

              Komentarz

              • josephcom
                Coś już napisał
                • 2011
                • 84

                #8
                Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                no i zdecydowałem się na YN 600ex rt, czekam na przesyłkę

                Komentarz

                • cobalt
                  Pełne uzależnienie
                  • 2012
                  • 1513

                  #9
                  Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                  Zamieszczone przez dreamstorm
                  Wiecie może, że YN-600 będzie działać na 1Ds mkII?
                  Jakiś Żółtek w opisie aukcji na eBay dał link do danych technicznych lampy i tam widziałem, że jest kompatybilna ze wszystkimi aparatami serii 1D.
                  C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                  www.cobalt.fr.pl

                  Komentarz

                  • Neon
                    • 2010
                    • 4

                    #10
                    Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                    Josephcom na allegro zamawiałeś ? Jak przetestujesz opisz wrażenia.

                    Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4
                    Rafał Kurek Fotografia

                    Komentarz

                    • josephcom
                      Coś już napisał
                      • 2011
                      • 84

                      #11
                      Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                      Zamieszczone przez Neon
                      Josephcom na allegro zamawiałeś ? Jak przetestujesz opisz wrażenia.

                      Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4
                      Lampę dostałem (zamówiona na allegro) więc kilka słów o niej napiszę. Nie liczcie na test nie czuję się na siłach aby go zrobić. Mogę jedynie opisać swoje pierwsze wrażenia. Wykonanie lampy bardzo dobre plastiki spasowane robi wrażenie solidnej. Współpraca z YN-622 100% nie zauważyłem aby jakaś funkcja nie działała. Naświetla poprawnie czy to błysk na wprost czy odbity od sufitu. Jedynie co mnie rozczarowało to moc lampy w porównaniu z NISSIN 866 MII jest słabsza tak na oko o 1EV. Porównując zdjęcia pod kątem naświetlenia NISSIN 1/1000s YN 1/500s są najbardziej zbliżone (oczywiście inne parametry bez zmian). Porównałem również zoom lamp i znowu porażka przy tych samych parametrach ogniskowa obiektywu 28 zoom obu lamp na 105 NISSIN odbite światło na ścianie równe na całej powierzchni natomiast YN poprzecinane ciemnymi pasami. Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz czy to tak we wszystkich YN. Jeśli ktoś posiada YN-600EX-RT i mógłby sprawdzić czy podobnie zachowuje się jego lampa to byłbym wdzięczny. Raczej lampę zostawię ale nie jestem zadowolony na 100% . Zobaczymy jak się spisze podczas sesji mam nadzieję że będzie dobrze

                      Komentarz

                      • qwert
                        Coś już napisał
                        • 2010
                        • 51

                        #12
                        Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                        Napisałeś że współpraca z YN-622 jest ok. Czy ta YN600EX RT może wyzwolić drugą lampę*która jest podłączona do YN622?

                        Domyślam się*że działa to, ale szukam 100% potwierdzenia, no i czy przypadkiem wiesz czy Canonowa 600 wyzwoli YN622?
                        Ostatnio edytowany przez qwert; 37552.

                        Komentarz

                        • r_m
                          Pełne uzależnienie
                          • 2009
                          • 2418

                          #13
                          Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                          (z tego co wiem)
                          Nie.
                          Nie działa.
                          Nie.

                          YN622 może być wyzwolone tylko przez YN622 na sankach aparaty, albo przez YN622-tx, przez nic innego.

                          Komentarz

                          • josephcom
                            Coś już napisał
                            • 2011
                            • 84

                            #14
                            Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                            Zamieszczone przez qwert
                            Napisałeś że współpraca z YN-622 jest ok. Czy ta YN600EX RT może wyzwolić drugą lampę*która jest podłączona do YN622?

                            Domyślam się*że działa to, ale szukam 100% potwierdzenia, no i czy przypadkiem wiesz czy Canonowa 600 wyzwoli YN622?
                            Nadajnik na puszce a lampa na odbiorniku. Inaczej nie zadziała. Napisałem to w kontekście NISSINA 866 MII gdzie taka konfiguracja nie działała w 100% poprawnie.

                            Komentarz

                            • qwert
                              Coś już napisał
                              • 2010
                              • 51

                              #15
                              Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

                              Nie chce mi się wierzyć że nikt nie wymyślił takiego ułatwienia...

                              Potrzebuję mieć lampę na body bez zewnętrznego nadajnika, i 20 metrów dalej lampę która się wyzwoli po radiu. Czy mając*dwie lampy 600 da radę? Musi być na to sposób..

                              Komentarz

                              Pracuję...