X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pszczoola
    • 2012
    • 10

    #1

    Problem YN565EX

    Cześć,
    rzadko używam moją lampę i ostatnio gdy po nią sięgnęłam wyświetlił się komunikat <P.L> i lampa się wyłączyła. Naładowałam baterie i jest dalej to samo. Spróbowałam łącznie z 3ma zestawami baterii i za każdym razem to samo. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
  • pszczoola
    • 2012
    • 10

    #2
    Odp: Problem YN565EX

    Nikt nie pomoże?

    Komentarz

    • fido70
      Dopiero zaczyna
      • 2015
      • 38

      #3
      Odp: Problem YN565EX

      Proponuję zostawić bez zasilania na kilka(naście) godzin i sprawdzić - także na bateriach (nie akumulatorach). Jeśli nie pomoże, pozostaje serwis. Czasem można mieć szczęście i naprawa u dobrego elektronika uratuje przed zakupem nowej lampy.

      Komentarz

      • pszczoola
        • 2012
        • 10

        #4
        Odp: Problem YN565EX

        Dzięki za odpowiedź. Próbowałam też na zwykłych bateriach. Lampa już raz została bez baterii, gdy ładowałam standardowo włożony do niej zestaw akumulatorków, ale jeszcze raz spróbuję na dłużej. Sytuacja jest na tyle beznadziejna, że akurat 19tego listopada skończyła mi się na nią 2-letnia gwarancja. Czy to możliwe, żeby sprzęt był ustawiony tak, żeby się popsuć zaraz po gwarancji?

        Komentarz

        • Przemek_PC
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 2456

          #5
          Odp: Problem YN565EX

          Moze przeczyszczenie stykow baterii w lampie pomoze? P.L to sygnal zbyt niskiego napiecia baterii. Skoro rzadko korzystasz z lampy to styki moga byc problemem.

          Komentarz

          • pszczoola
            • 2012
            • 10

            #6
            Odp: Problem YN565EX

            Zamieszczone przez Przemek_PC
            Moze przeczyszczenie stykow baterii w lampie pomoze? P.L to sygnal zbyt niskiego napiecia baterii. Skoro rzadko korzystasz z lampy to styki moga byc problemem.
            Dzięki za odpowiedź. Masz na myśli wylanie się baterii? Jeżeli tak, to też nie to. Styki nie wyglądają na brudne, nic się nie wylało. Używałam w lampie czarnych eneloop'ów. Dzwoniłam do serwisu Yongnuo. Podobno zdarzały się już im takie usterki. Prawdopodobnie będzie się to wiązać z wymianą płyty głównej, a koszt naprawy wyniesie połowę wartości nowej lampy. Nie wiem co zrobić z tym fantem. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

            Komentarz

            • fido70
              Dopiero zaczyna
              • 2015
              • 38

              #7
              Odp: Problem YN565EX

              Tak jak Ci pisałem - zapytaj wśród znajomych, niech jakiś niezależny elektronik zbada temat. Nie masz nic do stracenia - złom nie jest potrzebny.
              Jeśli chodzi o styki - Przemek_PC zapewne nie miał na myśli "wylania" się baterii a pokrycie nalotem (lekkie utlenienie) styków, które już niejednokrotnie widziałem w chińskich produktach.

              Komentarz

              • pszczoola
                • 2012
                • 10

                #8
                Odp: Problem YN565EX

                Po oględzinach w miejscowym serwisie płyta główna do wymiany. Odradzono mi naprawianie jej, bo podobno do serwisu non stop ktoś przynosi lampy yongnuo. Przed zakupem czytałam o tej lampie sporo dobrych opinii, szkoda że awaryjność jest tak wysoka. Generalnie odradzam ją tym, którzy zbierają się do zakupu.

                Komentarz

                • rzep
                  Bywalec
                  • 2012
                  • 130

                  #9
                  Odp: Problem YN565EX

                  Lampa fajna, jakość kiepska. Ciągle używam, teraz działa już tylko jako "slave". Sigma i Metz działają u mnie bez zarzutu.
                  C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

                  Komentarz

                  • pszczoola
                    • 2012
                    • 10

                    #10
                    Odp: Problem YN565EX

                    Zamieszczone przez rzep
                    Lampa fajna, jakość kiepska. Ciągle używam, teraz działa już tylko jako "slave". Sigma i Metz działają u mnie bez zarzutu.
                    Jakie konkretnie lampy posiadasz? Zaczęłam rozglądać się za Metzem.

                    Komentarz

                    • rzep
                      Bywalec
                      • 2012
                      • 130

                      #11
                      Odp: Problem YN565EX

                      Mam Metz 58 AF-2, niedawno pojawił się następca z większą mocą, natomiast Sigma, to "staruszek" bez synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania, więc pewnie nie będzie Cię interesował.
                      C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

                      Komentarz

                      Pracuję...