X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • McKiller
    Bywalec
    • 2012
    • 148

    #1

    Canon Speedlite 430EX II RT - problem

    Witam

    Posiadam 3 lampy Speedlite 430EX III RT połączone ze sobą (master na sankach, 2 pozostałe na slave). Problem dotyczy szybkiego braku mocy w lampach slave (błysk ustawiony na 1/8 lub 1/4) po serii błyśnięć zapala się czerwona dioda na obu lampach oznacza brak mocy. Czy ktoś miał taki problem? czy może to być wina baterii ? używam enelopków 1900mah
  • CYNIG
    Uzależniony
    • 2005
    • 694

    #2
    Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

    brak mocy czy przegrzanie lamp?
    https://500px.com/tkasiak/galleries

    Komentarz

    • McKiller
      Bywalec
      • 2012
      • 148

      #3
      Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

      Zamieszczone przez CYNIG
      brak mocy czy przegrzanie lamp?
      Dzięki za odpowiedź, wg mnie brak mocy. obie lampy w trybie czuwania po 10 błyskach nie błyskają, świeci się na czerwono dioda. Nie mam 100% pewności czy to brak mocy ale czy po 10 błyskach może się przegrzać ?

      Komentarz

      • r_m
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 2418

        #4
        Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

        Co mówi instrukcja, strona 92?

        Komentarz

        • McKiller
          Bywalec
          • 2012
          • 148

          #5
          Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

          Nie mam obecnie dostępu do instrukcji, dopiero jutro. Uściślając temat przed chwilą zrobiłem dodatkowo test. Lampa na sankach master błyska cały czas bez zarzutów. Lampy slave x2 po X błyskach przestają i kolor wyświetlacza na lampach slave robi się pomarańczowy i w rogu widać że ładuje błysk po naładowaniu mogę błysnąć tylko raz po czym znowu ładowanie i tak cały czas. Wygląda to tak jak bym wykorzystał X błysków pod rząd i teraz mogę tylko pojedyncze z przerwami około 5 sekund na ładowanie błysku. Dodatkowo ciekawostka po wyłączeniu obu lamp slave i ponownym włączeniu zaczynają błysk seriami i ekran nie świeci się na pomarańczowo. Jeżeli baterie byłyby rozładowane to nie wydaje mi się że wyłączenie i włączenie automatycznie je ładuje a przed chwilą błyskała lampa tylko raz na 5 sekund. O co chodzi ?

          Komentarz

          • CYNIG
            Uzależniony
            • 2005
            • 694

            #6
            Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

            opisujesz książkowe (instrukcyjne) oznaki przegrzania.
            Jaką masz moc lampy master. Może zdecydowanie niższą i dlatego więcej strzałów wytrzymuje niż lampy slave.
            https://500px.com/tkasiak/galleries

            Komentarz

            • McKiller
              Bywalec
              • 2012
              • 148

              #7
              Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

              Zamieszczone przez CYNIG
              opisujesz książkowe (instrukcyjne) oznaki przegrzania.
              Jaką masz moc lampy master. Może zdecydowanie niższą i dlatego więcej strzałów wytrzymuje niż lampy slave.
              Lampa master tak samo ustawiona jak slave, więc powodem jest za duża ilość błysków na X czasu ? Jak zapobiec przegrzaniu ? Czasami muszę błysnąć więcej raz pod rząd ?

              Komentarz

              • CYNIG
                Uzależniony
                • 2005
                • 694

                #8
                Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

                W warunkach ostrego słońca owijałem palnik elastyczną taśmą odblaskową (taką co się sama zawija na ręce). W pozostałych sytuacjach obniżenie mocy lampy (np poprzez podniesienie ISO).
                A na koniec to zadań wymagających więcej mocy dokupiłem 600 YN.
                https://500px.com/tkasiak/galleries

                Komentarz

                • McKiller
                  Bywalec
                  • 2012
                  • 148

                  #9
                  Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

                  Zamieszczone przez CYNIG
                  W warunkach ostrego słońca owijałem palnik elastyczną taśmą odblaskową (taką co się sama zawija na ręce). W pozostałych sytuacjach obniżenie mocy lampy (np poprzez podniesienie ISO).
                  A na koniec to zadań wymagających więcej mocy dokupiłem 600 YN.
                  Ja używam tylko w pomieszczeniach, wcześniej używałem starych 400EX I do tego wyzwalacze yongnuo i nie miałem takich przegrzań...

                  Komentarz

                  • r_m
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 2418

                    #10
                    Odp: Canon Speedlite 430EX II RT - problem

                    Zamieszczone przez McKiller
                    Nie mam obecnie dostępu do instrukcji, dopiero jutro. (...)
                    O co chodzi ?
                    O to, że nie przeczytałeś instrukcji.
                    Ja nie mam tej lampy, książeczki-instrukcji też nie. Objawy które opisałeś wskazywały mi na przegrzanie, więc przez google znalazłem instrukcję lampy dostępną online, potem odpowiedni rozdział i stronę. Gdybyś zrobił to samo, oszczędziłbyś sobie czasu na testy (a lampom kolejnego wysiłku).
                    Pytasz co zrobić - większe ISO, mocniejsze (bardziej odporne na przegrzanie) lampy, inny sposób pracy, w dowolnej kombinacji.

                    Komentarz

                    Pracuję...