X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gonzo04
    • 2013
    • 9

    #1

    Pilot do 40D

    hej , zastanawiałem się nad pilotem do mojego EOS 40D. Czy ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości, a mianowicie czy te EOSy posiadają obsługę pilotów na podczerwień jak np.Canon RC-6?
  • dr11
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 1143

    #2
    Odp: Pilot do 40D

    40D nie posiada portu podczerwieni.
    .

    Komentarz

    • banan82
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1165

      #3
      Odp: Pilot do 40D

      zawsze mozesz kupic wyzwalacz z kablem, orginalny canona lub nieorginaly, albo isc na calosc i kupic taki z interwalomierzem TC-80N3.
      5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
      Crazy Apple Fanboy
      Ex Linux User

      Komentarz

      • dr11
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 1143

        #4
        Odp: Pilot do 40D

        Można też wyzwalać smartfonem po USB itd. Możliwości jest sporo
        .

        Komentarz

        • Leon007
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 2709

          #5
          Odp: Pilot do 40D

          Albo jakiegoś phottixa radiowego. Mam takiego PHOTTIX i spisuje się dobrze.
          Nie kupuj oryginalnego - szkoda pieniędzy.
          Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
          Ja
          Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
          Konfucjusz

          Komentarz

          • gonzo04
            • 2013
            • 9

            #6
            Odp: Pilot do 40D

            Powyższymi postami zostałem usatysfakcjonowany, dzięki wam za to . A możecie zdradzić jakie są wasze ulubione bezprzewodowe wyzwalacze migawki (nie jaki będzie dla mnie najlepszy, to już sam ocenie), chodzi o wasze sprawdzone rozwiązania?

            Komentarz

            • Bolek02
              Pełne uzależnienie
              • 2010
              • 3225

              #7
              Odp: Pilot do 40D

              PHOTTIX albo PixelView - tych dwóch używałem i spisują się dobrze
              Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

              Komentarz

              • gonzo04
                • 2013
                • 9

                #8
                Odp: Pilot do 40D

                A mogę prosić o jakiś link do tego PixelView, wujek sobie nie radzi z zapytaniem. Chętnie bym zobaczył/poczytał co to takiego.

                Komentarz

                • Bolek02
                  Pełne uzależnienie
                  • 2010
                  • 3225

                  #9
                  Odp: Pilot do 40D

                  Szukaj w necie oznaczenia Pixel RW 221 RX.
                  Tutaj masz krótka prezentację : http://www.youtube.com/watch?v=G-x8Kcf1T3Y
                  Ostatnio edytowany przez Bolek02; 34181.
                  Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                  Komentarz

                  • KNC
                    Początki nałogu
                    • 2010
                    • 316

                    #10
                    Odp: Pilot do 40D

                    u mnie phottix działał kiepsko. Słaby zasięg, czasem z 15m nie chciał wyzwolic aparatu...Dorobiłem sobie 20m kabla i używam do wyzwalania :P
                    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
                    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

                    Komentarz

                    • Bolek02
                      Pełne uzależnienie
                      • 2010
                      • 3225

                      #11
                      Odp: Pilot do 40D

                      Phottix to nie jest sprzęt dalekiego zasięgu. Jego obszar działania to max. 10m więc nic dziwnego.
                      Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                      Komentarz

                      Pracuję...