X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • 777
    Uzależniony
    • 2006
    • 536

    #1

    Przecieta torba

    Witam
    kupiłem torbę lowepro urban reporter 250. Przy otwieraniu z powodu nie zbyt przemyślanego zapakowania( torba na styk od góry z taśma klejącą pudełku ) nożyk przeszedł po torbie ucinając na odcinku 4-5cm torbę . Nie mam siły wysłać im z powrotem do sklepu tego i po prostu chce to tylko naprawić. Czy macie jakiś sposób żeby się to dalej nie rozdzierało( czy w ogóle będzie?) Zastanawiam się czy nie zakleić tego z zakładem po długości taśmą czarna? Czy może ktoś ma lepszy pomysł?
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam
  • namoamo
    Uzależniony
    • 2009
    • 928

    #2
    Odp: Przecieta torba

    Nawet jak się znajdzie krawiec na forum, to bez zdjęcia nie doradzi ;-)
    Flickr

    Komentarz

    • 5pirit
      Początki nałogu
      • 2009
      • 433

      #3
      Odp: Przecieta torba

      Nie baw się w to sam tylko daj do jakiejś krawcowej, zrobi to za grosze a będzie porządnie.

      A jak chcesz sam i żeby to jakoś wyglądało, to ja bym kupił taką specjalną "szmatkę" z klejem. Jest to kawałek materiału z klejem który aktywuje się pod wpływem temperatury z żelazka. Dociąć kawałek dać pod spód, przejechać żelazkiem i się cieszyć, szyć nie bardzo bo brzydko będzie wyglądało.
      eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

      Komentarz

      • 777
        Uzależniony
        • 2006
        • 536

        #4
        Odp: Przecieta torba

        Zamieszczone przez 5pirit
        Nie baw się w to sam tylko daj do jakiejś krawcowej, zrobi to za grosze a będzie porządnie.

        A jak chcesz sam i żeby to jakoś wyglądało, to ja bym kupił taką specjalną "szmatkę" z klejem. Jest to kawałek materiału z klejem który aktywuje się pod wpływem temperatury z żelazka. Dociąć kawałek dać pod spód, przejechać żelazkiem i się cieszyć, szyć nie bardzo bo brzydko będzie wyglądało.
        wiesz może gdzie takie coś dostane?
        6D 30D 35 85 70-200 430EX

        Pozdrawiam

        Komentarz

        • Tomasz.
          • 2013
          • 13

          #5
          Odp: Przecieta torba

          Były kiedyś w horyzontach takie łatki do kurtek z membraną.

          Komentarz

          • 5pirit
            Początki nałogu
            • 2009
            • 433

            #6
            Odp: Przecieta torba

            "777" - przejdź się po pasmanteriach, powinni mieć takie rzeczy, albo w sklepach gdzie handlują odzieżą typu Campus itp.....
            eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

            Komentarz

            • PawelB
              Uzależniony
              • 2005
              • 578

              #7
              Odp: Przecieta torba

              Takie rozcięcie najpierw zszyłbym ściegiem bosmańskim, żeby się trzymało. Potem ewentualnie dałbym jakąś naklejaną łatkę.
              Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

              Moje gnioty
              Moje gnioty 2

              Komentarz

              • 777
                Uzależniony
                • 2006
                • 536

                #8
                Odp: Przecieta torba

                tak to wyglada , przeciete jest w sumie ten zewnetrzna kieszonka pod mocowanie torby , wewnetrza szara i pod nia cos w rodzaju pianki uszkodzone
                do srodka nie przeszlo
                6D 30D 35 85 70-200 430EX

                Pozdrawiam

                Komentarz

                • italy
                  Uzależniony
                  • 2011
                  • 507

                  #9
                  Odp: Przecieta torba

                  Możesz to zrobić domowym sposobem, przygotuj sobie klej butapren jakiś kawałeczek mocnego podobnego materiału byleby był czarny, rozetnij więcej tą część od strony podszewki-kolor biały.Przygotuj sobie łatkę z tego kawałeczka materiału, większą od rozmiaru przecięcia, posmaruj dokładnie butaprenem część przeciętą CZARNĄ od strony wewnętrznej,posmaruj dociętą łatkę, odczekaj ok 10 min,suszarką do włosów podgrzej smarowane części żeby były bardzo ciepłe, dokładnie przyklej uważając żeby te ukośne paski struktury materiału się pokryły,mocno dociśnij palcami.Jeśli zrobisz to dokładnie, nie będzie przecięcia widać praktycznie a klej będzie trzymał bardzo mocno podklejone części.Teraz pozostanie Ci się uporanie z przeciętą podszewka BIAŁĄ. Jeśli ona może nie być luźna , ja bym ją tak samo podkleił jak wcześniej, pierw posmarował przyklejoną łatkę , delikatnie posmarował podszewkę od strony wewnętrznej , podgrzał , dokładnie skleił ,docisnął .Tak naprawiałem sobie plecak w góry i ponad 3 lata intensywnego użytkowania nie zauważyłem oznak odklejenia, rozwarstwienia sklejonych części.
                  pozdrawiam.

                  Komentarz

                  Pracuję...