X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ewa_olsztyn
    Początki nałogu
    • 2008
    • 311

    #16
    Zamieszczone przez abcdariusz
    To to przepraszam , ja niestety nie miałem przyjemności oglądać innych przy fotografowaniu makro , jestem samołukiem i swoją wiedzę techniczną zdobywam właśnie na takich forach jak Canon Board .
    Tak to rozumiem i dlatego uważam, że krytyka może człowiekowi pomóc, chwalenie, a zwłaszcza nieszczere, tylko zatrzymać w rozwoju.

    Nie odmawiaj umiejętności i uczciwości... --- a tego nie rozumiem
    Pozdrawiam
    abcdariusz.
    Chodziło mi o to, że uznałeś iż dobre (ostre) zdjęcie owada może powstać tylko wtedy, gdy się go wyciągnie z lodówki. Takie postępowanie uważam za nieetyczne i wiem, że są ludzie mający już umiejętności robienia doskonałych zdjęć bez uciekania się do tego rodzaju praktyk.

    Komentarz

    • abcdariusz
      • 2006
      • 4

      #17
      Cytat:
      Chodziło mi o to, że uznałeś iż dobre (ostre) zdjęcie...............

      Nie uważam tak.

      Komentarz

      • ewa_olsztyn
        Początki nałogu
        • 2008
        • 311

        #18
        Zamieszczone przez abcdariusz
        Cytat:
        Chodziło mi o to, że uznałeś iż dobre (ostre) zdjęcie...............

        Nie uważam tak.
        No to dawaj następne

        Komentarz

        • cogito
          Dopiero zaczyna
          • 2004
          • 45

          #19
          Ewo z Olsztyna,

          może pokażesz nam swoje technicznie doskonałe zdjęcia... co Ty na to? Pewnie masz ich setki skoro jesteś na tym punkcie tak "wrażliwa"
          20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

          Komentarz

          • Vitez
            zło konieczne
            • 2004
            • 19804

            #20
            Zamieszczone przez cogito
            Ewo z Olsztyna,

            może pokażesz nam swoje technicznie doskonałe zdjęcia... co Ty na to? Pewnie masz ich setki skoro jesteś na tym punkcie tak "wrażliwa"
            Czyli osobom nie posiadającym technicznie doskonałych zdjęć zabraniasz oceniania innych zdjęć jako technicznie niedoskonałe?
            Bez jaj... to już tak nudny i wyświechtany i fałszywy argument że aż szkoda go komentować.

            ŻEBY KRYTYKOWAĆ ZDJĘCIA WCALE NIE TRZEBA SAMEMU ROBIĆ SUPER ZDJĘCIA, LEPSZE NIŻ KRYTYKOWANE!!!

            Pod warunkiem że krytykujemy a nie nabijamy posta/uprawiamy krytykanctwo.

            (aż to chyba dopiszę do Regulaminu by ciachać tak bzdetne posty jak ten powyżej)

            Komentarz

            • cogito
              Dopiero zaczyna
              • 2004
              • 45

              #21
              a kto powiedział, że komukolwiek zabraniam krytykować czegokolwiek? Gdzie w moim poście jest cokolwiek o krytyce?

              poza tym... tu chyba nie chodzi o krytykę i krytykowanie tylko o dzielenie się swoimi uwagami, sugestiami...

              żeby krytykować (jeżeli już o krytyce) to uważam, że jednak trzeba mieć do tego prawo. Krytykować może autorytet, ktoś kto ma wiedzę, doświadczenie... Pozostali mogę dzielić się swoimi uwagami. Howgh!

              Vitez... chyba jednak to Ty jesteś ciut przewrażliwiony (to też nie jest krytyka) :P

              a regulamin możesz sobie zmieniać.... masz władzę
              20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

              Komentarz

              • CYNIG
                Uzależniony
                • 2005
                • 694

                #22
                Zamieszczone przez cogito
                a kto powiedział, że komukolwiek zabraniam krytykować czegokolwiek? Gdzie w moim poście jest cokolwiek o krytyce?
                nie, Ty po prostu deprecjonujesz wypowiedzi Ewy, czyli to samo tylko w bialych rekawiczkach.

                Zamieszczone przez cogito
                poza tym... tu chyba nie chodzi o krytykę i krytykowanie tylko o dzielenie się swoimi uwagami, sugestiami...
                Czyli Twoim zdaniem krytyczna uwaga nie jest tozsama z krytyka??
                Chyba troche zaczyna to tracic czepianiem sie slowek.


                Zamieszczone przez cogito
                żeby krytykować (jeżeli już o krytyce) to uważam, że jednak trzeba mieć do tego prawo. Krytykować może autorytet, ktoś kto ma wiedzę, doświadczenie... Pozostali mogę dzielić się swoimi uwagami. Howgh!
                Skoro zdjecie zostalo pokazane na forum i w miejscu przeznaczonym do omawiania/chwalenia/krytykowania to takie prawo ma KAZDY uczestnik forum.

                Najzabawniejsze ze to nie autor zdjec ma uwagi co do formy i tresci krytyki tylko jak zwykle ktos stojacy z boku.

                Pozdrawiam

                P.S. potrafisz odroznic zepsute jajko od świeżego??
                https://500px.com/tkasiak/galleries

                Komentarz

                • cogito
                  Dopiero zaczyna
                  • 2004
                  • 45

                  #23

                  śmiać mi się troszkę chce...

                  jedyne co miałem na myśli (i piszę szczerze), to to, że chciałem zobaczyć zdjęcia Ewa. I nic więcej.

                  no ale....
                  20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

                  Komentarz

                  • Adso
                    Początki nałogu
                    • 2007
                    • 310

                    #24
                    Cynigu

                    "Najzabawniejsze ze to nie autor zdjec ma uwagi co do formy i tresci krytyki tylko jak zwykle ktos stojacy z boku."

                    póki co to nie zauwazyłem cienia krytyki Twoich zdjęć ze strony Ewy. Rozumiem za to, że czerwienisz sie i skromnie spuszczasz wzrok kiedy słyszysz pochwały ... z drugiej strony, kiedy pozwoliłem sobie na wyrażenie swojej opinii gorąco ze mna polemizowałes...więc?
                    Nota bene nie do końca zgadzam sie z cogito co do tego kto może wyrażać swoje zdanie i krytykować pokazywane zdjęcia, bo może to robić kazdy, nawet ja , ale chętnie też zobaczyłbym zdjęcia Ewy...to tyle
                    galeria: http://adso.digart.pl/digarty/

                    Komentarz

                    • CYNIG
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 694

                      #25
                      Zamieszczone przez Adso
                      Cynigu
                      "Najzabawniejsze ze to nie autor zdjec ma uwagi co do formy i tresci krytyki tylko jak zwykle ktos stojacy z boku."
                      póki co to nie zauwazyłem cienia krytyki Twoich zdjęć ze strony Ewy.
                      Nie do konca rozumiem przeslania Twojej wypowiedzi zwlaszcza w nawiazaniu do watku w ktorym sie znajduje.

                      Zamieszczone przez Adso
                      Rozumiem za to, że czerwienisz sie i skromnie spuszczasz wzrok kiedy słyszysz pochwały
                      Nie, jestem dumny, chodze nastroszony jak paw i obwieszczam wszem i wobec jaki jestem wspanialy )

                      Zamieszczone przez Adso
                      ... z drugiej strony, kiedy pozwoliłem sobie na wyrażenie swojej opinii gorąco ze mna polemizowałes...więc?
                      Przepraszam ale teraz calkiem na powaznie, nie rozumiem o co Ci chodzi.
                      O to ze ustosunkowywalem sie do Twojej krytyki??
                      Jesli tak to w moim odczuciu nawiazanie dialogu z osoba krytykujaca zdjecie jest wrecz obowiazkiem wynikajacym z szacunku dla kogos kto zechcial zajac ocena/krytyka zdjecia.
                      Kazda krytyke czytam z wdziecznoscia, co nie znaczy ze musze sie z nia zgadzac, ale zawsze jestem gotow do prob merytorycznego uzasadnienia swojego punktu widzenia.
                      https://500px.com/tkasiak/galleries

                      Komentarz

                      • Adso
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 310

                        #26
                        nie, nie...no, ok... w gruncie rzeczy ja nawet z Tobą nie polemizowałem...wyraziłem tylko opinię, swoją i bardzo subiektywną na temat jamochłona Przyroda, którą podziwiam to ta, którą moge zobaczyc gołym okiem, ale jeżeli czyjąś pasją jest odkrywanie "nowych światów" mieszczacych sie w kropli wody to ok, ma do tego prawo. Ma też prawo pokazać to i podzielić sie tym. Prawde mówiąc słowem bym sie nie odezwał gdyby nie Ewa jej krytyczne uwagi sprowadzające się w gruncie rzeczy do technicznych aspektów fotografii trochę mną trąchnęły a to kompozycja do kitu...a to ostrość nie ta...dlatego chętnie zobaczyłbym zdjęcia Ewy, bo skoro technicznie jest "obryta"...to może i ja bym coś skorzystał z jej wiedzy bo jeszcze sporo czasu minie zanim bede mógł powiedzieć, że robię dobre zdjecia. Technicznie, bo umiejętności patrzenia sobie nie odmawiam
                        galeria: http://adso.digart.pl/digarty/

                        Komentarz

                        • ewa_olsztyn
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 311

                          #27
                          Zamieszczone przez Adso
                          póki co to nie zauwazyłem cienia krytyki Twoich zdjęć ze strony Ewy.
                          Cynig po prostu trafia w mój gust odbiorcy. Poza tym robi dobre zdjęcia, co widać gołym okiem

                          ale chętnie też zobaczyłbym zdjęcia Ewy...to tyle
                          Niedługo zobaczysz w wojnie na koty.
                          Będzie mi miło jak mi wytkniesz błędy, bo jako twórczyni sztuki terminuje od niecałych dwóch lat, jako odbiorca - mam prawie pół wieku doświadczenia
                          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                          Zamieszczone przez Adso
                          (...) gdyby nie Ewa jej krytyczne uwagi sprowadzające się w gruncie rzeczy do technicznych aspektów fotografii trochę mną trąchnęły a to kompozycja do kitu...a to ostrość nie ta...
                          Kompozycja to raczej aspekt artystyczny, a nie techniczny. Przyzwoita ostrość zdjęć, które autor prezentuje w Internecie jest lekcją do przerobienia z podstawowego podręcznika fotografii i na pewnym poziomie już się nie powinno o niej dyskutować. Wychodzę jednak z założenia, że warto o tym powiedzieć koledze z tego samego forum, bo udawanie, że się tego nie widzi byłoby nieszczere. Zakładam, że każdy autor oczekuje informacji co jest nie tak, bo sie rozwija. A jeśli oczekuje braw, to najłatwiej o nie u cioci na imieninach

                          dlatego chętnie zobaczyłbym zdjęcia Ewy, bo skoro technicznie jest "obryta"...to może i ja bym coś skorzystał z jej wiedzy bo jeszcze sporo czasu minie zanim bede mógł powiedzieć, że robię dobre zdjecia. Technicznie, bo umiejętności patrzenia sobie nie odmawiam
                          No to masz tak samo jak ja - wiem JAK powinno być, ale wciąż nie potrafię tego osiągnąć :wink:
                          Ostatnio edytowany przez ewa_olsztyn; 14860. Powód: Automerged Doublepost

                          Komentarz

                          • fristajlor
                            Bywalec
                            • 2007
                            • 244

                            #28
                            Mam pytanie do autora zdjęć - czym została uwieczniona mrówka? czy jest to cały kadr czy wycinek?
                            macrozone - forum o makrofotografii | flickr.com/maciejnielubowicz/

                            Pozdrawiam
                            MAck

                            Komentarz

                            • abcdariusz
                              • 2006
                              • 4

                              #29
                              Mrówka to cały kadr , zrobiona Canonem 85 1,8 i odwróconym SMC Takumar 50 1,4 i do tego dyfuzor . W makro pobawiłem się jeden dzień i napewno w lecie powróce do tej zabawy .
                              Pozdrawiam .
                              abcdariusz

                              Komentarz

                              • Adso
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 310

                                #30
                                Ewo

                                z racji tego, że jestem człowiekiem dociekliwym odwiedziłem galerię GYNIGA i przyznam, że faktycznie robi dobre (ciekawe ) zdjęcia, bo na podstwaie tych dwóch trudno byłoby wyrobić sobie zdanie. Oczywiscie najbardziej podobały mi sie akty....echhh...cóż, facet.

                                wojna na koty...mhm...szykuje się jakaś wojna. Z racji tego ze nie lubię kotów (może za mało je znam) mnie konsekwencje zadne nie grożą. A błędów pewnie nie bedę Ci wytykał chociażby z tego powodu, że jako "tfórca fotografii" mam o połowę krótszy staż...i nie dodawaj sobie...to ja mam pół wieku...a Tobie jeszcze brakuje

                                Nie wiem co to znaczy "przyzwoita ostrość" czy to taka kiedy dokładnie widac fotografowany obiekt, czy taka że można policzyć włoski na głowie? ew. w innych miejscach ( ręce miałem na mysli...ręce ) a opinią ciotki czasem też jest ważna bo może jakiś spadek uda sie odziedziczyć i stać bedzie nas na "eLki" Koledze oczywiście nalezy o tym powiedzieć licząc na to, że ciotka nie wchodzi na to forum

                                JAK powinno być?... Zrozumiale
                                galeria: http://adso.digart.pl/digarty/

                                Komentarz

                                Pracuję...