X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • muflon
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 6763

    #1

    Onephoto i... ?

    Ostatnio zauważyłem pewne zmiany na Onephoto - nowa szata, "sprzedanie się" itp., takie tam standardowe rzeczy które czekają każdy popularny serwis ;-) Ale zaciekawiło mnie jedno:

    http://onephoto.net/?p0=1&p1=7#1
    Jeżeli złamiesz regulamin i nie będziesz przestrzegał zasad obowiązujących w OnePhoto.net, zastrzegamy sobie możliwość usunięcia Twoich kont również w serwisach Plfoto.com i Obiektywni.pl.
    Humm? To to wszystko jakaś jedna mafia jest?
    zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #2
    o ile mi wiadomo dawno, dawno temu, kiedy jeszcze onephoto i plfoto raczkowaly, Jan N. podchodzil Michala K. celem polaczenia obu serwisow. wtedy nic z tego nie wyszlo. czy teraz do tego doszlo to nie wiem. nie zdziwiloby mnie to. w kraju nad Odra nie ma specjalnie miejsca na tyle serwisow foto, zwlaszcza przy konkurencji (digart.pl), ktora ze wsparciem onetu mocno zmniejsza rynek dla innych galerii.

    plfoto i subiektywni to jeden biznes. troche dziwna jest racja bytu tego drugiego, ale jakos jeszcze funkcjonuje. chociaz wydaje mi sie, ze koniec koncow, dojdzie do polaczenia tego wszystkiego, bo marketingowo 3 produkty a 1 produkt to duza roznica. jakbym mial obstawiac, to za 3 lata bedzie jedno i tylko jedno plfoto
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • kubaj
      Początki nałogu
      • 2008
      • 280

      #3
      hmm mogli dopisac ze skasuja tez konta rodzinne do 3 pokolenia oraz najblizsze 255 adresow ip

      jej wyglada jak ... NK

      Komentarz

      • punky
        Początki nałogu
        • 2008
        • 483

        #4
        tez sie kiedys nad tym zastanawialem
        bo mam konta na obiektywnych (uzywam) i na plfoto (zalozone dawno temu i nie uzywam)

        dostalem reklame jakiejs wystawy na poczte w o2.pl najpierw z obiektywnych potem z plfoto i co mnie zdzwilo obie wygladaly identycznie
        inny byl tylko podpis na koncu mejla
        R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

        Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

        Komentarz

        • muflon
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 6763

          #5
          Heh, jakby nie patrzeć:


          Ponad 2,7 mln zamieszczonych zdjęć przez 236 000 zarejestrowanych użytkowników. Ponad 2 dekady historii, kreatywności i kontrowersji.



          Żeby było śmieszniej, w dwóch ostatnich linkach jest sporo paragrafów zgadzających się w 100%

          Zamieszczone przez akustyk
          wydaje mi sie, ze koniec koncow, dojdzie do polaczenia tego wszystkiego, bo marketingowo 3 produkty a 1 produkt to duza roznica
          Niekoniecznie - to trochę tak jak branża spożywcza, chemiczna, czy parę innych Jak spojrzysz w TV to masz "wojnę Marsa ze Snickersem" a wszystko i tak klepie jedna firma

          Podobnie tutaj - na OPH masz pogardliwe nabijanie się z poziomu PLF, na tym drugim - z pseudo-elitarności tego pierwszego, wszyscy są zadowoleni, że mają swój kawałek miejsca w sieci.... a baza emaili i tak wspólna i pieniążki za reklamy i tak spływają na jedno konto
          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

          Komentarz

          • Flanel
            Początki nałogu
            • 2005
            • 300

            #6
            Serwis Obiektywni.pl jest prowadzony przez Corporate Services Sp. z o.o.

            Serwis Plfoto.com jest prowadzony przez Corporate Services Sp. z o.o.

            Serwis onePhoto.net prowadzony jest przez Corporate Services Sp.z.o.o.


            To wszystko jest zapisane na stronach...

            Komentarz

            • Krasuski
              Początki nałogu
              • 2007
              • 279

              #7
              onephoto po zmianach jest dla mnie bee

              plfoto.com
              fotoik.pl
              to jest jedna firma w dwóch odsłonach
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              kolega Flanel wyprzedził
              Ostatnio edytowany przez Krasuski; 13610. Powód: Automerged Doublepost
              po pracy
              www.krzysztofkrasuski.pl

              Komentarz

              • MacGyver
                Cenzor
                • 2006
                • 7043

                #8
                Zamieszczone przez akustyk
                ...dojdzie do polaczenia tego wszystkiego, bo marketingowo 3 produkty a 1 produkt to duza roznica. jakbym mial obstawiac, to za 3 lata bedzie jedno i tylko jedno plfoto
                Tak jak napisał Muflon, jest dokładnie na odwrót. O to własnie chodzi aby niewielkim nakładem sił stworzyć kilka modyfikacji produktu, które pozwolą maksymalnie rozszerzyć "targret". Świetnym przykładem jest tutaj koncern VAG, który na tej samej płycie podłogowej i z tą samą gamą silników (o reszcie elementów nie pomnę) oferuje 4 "różne" auta (VW, Audi, Seat i Skoda). Klienta, który miał już 5 Audików, ciężko byłoby przekonać do Skody, więc sprzedaje mu się szóste Audi i niech sobie żyje w przeświadczeniu że wybulił, ale ma za to coś lepszego :-)
                Połączanie wszystkich 3 portali spowodowałoby odejście częsci użytkowników, a więc potencjalnych odbiorców reklamy. Dla części użytkowników oph sieczka i masówka z plfoto byłaby nie do przyjęcia i na odwrót, część obecnych użytkowników plfoto mogłaby się zniechęcić nazbyt krytycznymi komentarzami.
                Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                Komentarz

                • akustyk
                  gajowy
                  • 2004
                  • 12158

                  #9
                  Zamieszczone przez MacGyver
                  Tak jak napisał Muflon, jest dokładnie na odwrót. O to własnie chodzi aby niewielkim nakładem sił stworzyć kilka modyfikacji produktu, które pozwolą maksymalnie rozszerzyć "targret". Świetnym przykładem jest tutaj koncern VAG, który na tej samej płycie podłogowej i z tą samą gamą silników (o reszcie elementów nie pomnę) oferuje 4 "różne" auta (VW, Audi, Seat i Skoda). Klienta, który miał już 5 Audików, ciężko byłoby przekonać do Skody, więc sprzedaje mu się szóste Audi i niech sobie żyje w przeświadczeniu że wybulił, ale ma za to coś lepszego :-)
                  Połączanie wszystkich 3 portali spowodowałoby odejście częsci użytkowników, a więc potencjalnych odbiorców reklamy. Dla części użytkowników oph sieczka i masówka z plfoto byłaby nie do przyjęcia i na odwrót, część obecnych użytkowników plfoto mogłaby się zniechęcić nazbyt krytycznymi komentarzami.
                  nie no... ja sie zgadzam, ze takie zjawisko ma miejsce, tylko nie jestem przekonany, ze te same mechanizmy beda dzialaly w odniesieniu do portali internetowych. tutaj nie ma takiego silnego zjawiska kojarzenia marki, bo to sa byty wirtualne, a my jestesmy z nasza kultura cywilizacyjna jeszcze daleko pd uznania takich tworow za w pelni rownowazne dobrom fizycznym.

                  obiektywna prawda jest taka, ze galerii fotograficznych w jezyku polskim jest w sieci co kot nasr... w zadnym innym jezyku, moze poza angielskim, nie spotkalem tylu bytow wirtualnych. wiec ten polski przypadek bardziej wydaje mi sie odstepstwem od normy niz norma. "duzy swiat" skupia uzytkownikow wokol raptem kilku duzych galerii. bo na zbytnie rozdrobnienie nie ma miejsa. zwlaszcza, ze na "artystach" nie da sie specjalnie wyzyc i idzie sie w kierunku totalnej masowki.

                  z galerii polskich na przestrzeni ostatnich lat, a wymieniam tylko z pamieci, kojarze:
                  plfoto
                  onephoto
                  fototok
                  obiektywni
                  f2
                  fotosabat
                  fotosik
                  fotoforum
                  digart

                  sorki, jak na 40 milionowy narod to jest naprawde w diabla portali. OK, jestesmy mocna i liczna fotograficznie nacja na starym kontynencie. ale to naprawde jest ciut za duzo... zwlaszcza ze, w wielu z tych galerii, sa ci sami uzytkownicy, te same zdjecia, te same komentarze... zmieniaja sie tylko TWA
                  Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
                  www albo tez flickr

                  Komentarz

                  • Przemek Lipski
                    Bywalec
                    • 2006
                    • 212

                    #10
                    Fajne to nowe onephoto, nie mogę się zalogować używając swojego logina i hasła ;/
                    "Wszyscyśmy z płócien
                    Rembrandta:
                    To tylko kwestia
                    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

                    Komentarz

                    • MacGyver
                      Cenzor
                      • 2006
                      • 7043

                      #11
                      Zamieszczone przez akustyk
                      nie no... ja sie zgadzam, ze takie zjawisko ma miejsce, tylko nie jestem przekonany, ze te same mechanizmy beda dzialaly w odniesieniu do portali internetowych. tutaj nie ma takiego silnego zjawiska kojarzenia marki, bo to sa byty wirtualne, a my jestesmy z nasza kultura cywilizacyjna jeszcze daleko pd uznania takich tworow za w pelni rownowazne dobrom fizycznym.
                      Polemizowałbym. Zwróć uwagę ile jest portali informacyjnych, publikujących dokładnie tą samą papkę z PAP-a i każdy z nich trzyma swój kawałek tortu, od wielu lata. To samo wyszukiwarki cen, jest ich co najmniej kilka a wyszukują dokładnie to samo. NIe działa to może dokładnie tak samo jak w świecie realnym, ale przyzwyczajenie do szaty graficznej, układu funkcjonalnego etc robi swoje.
                      obiektywna prawda jest taka, ze galerii fotograficznych w jezyku polskim jest w sieci co kot nasr... w zadnym innym jezyku, moze poza angielskim, nie spotkalem tylu bytow wirtualnych. wiec ten polski przypadek bardziej wydaje mi sie odstepstwem od normy niz norma. "duzy swiat" skupia uzytkownikow wokol raptem kilku duzych galerii. bo na zbytnie rozdrobnienie nie ma miejsa. zwlaszcza, ze na "artystach" nie da sie specjalnie wyzyc i idzie sie w kierunku totalnej masowki.

                      z galerii polskich na przestrzeni ostatnich lat, a wymieniam tylko z pamieci, kojarze:
                      plfoto
                      .....

                      sorki, jak na 40 milionowy narod to jest naprawde w diabla portali. OK, jestesmy mocna i liczna fotograficznie nacja na starym kontynencie. ale to naprawde jest ciut za duzo... zwlaszcza ze, w wielu z tych galerii, sa ci sami uzytkownicy, te same zdjecia, te same komentarze... zmieniaja sie tylko TWA
                      Miesięczny koszt utrzymania serwera mogącego pomieścić galerię (nie mówię że tak dużą jak plfoto) to około 200 zł, więc wystarczy aby ktoś miał chęć posiadania własnej i już się kręci kolejna stronka. Przewrotny charakter Polaków powoduje że bardzo lubią poskreślać swój indywidualizm, najczęściej pozorny, więc ciągnął do portali które dają im wrażenie uczestniczenia w czymś elitarnym, niekomercyjnym etc.
                      Do Twojej listy można by dodać jeszcze kilka, część z nich zapewne padnie za jakiś czas, ale na pewno nie wszystkie. Właściciele oph/plfoto/subiektywnych zdają się rozumieć ten mechanizm więc rozwijają każdy z posiadanych produktów, a kasa z reklam leci.
                      Połączenie oph i subiektywnych pewnie kiedyś nastąpi, bo różnice są zbyt małe, ale konglomerowanie ich z plfoto wydaje mi się mało prawdopodobne.
                      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                      Komentarz

                      • Krasuski
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 279

                        #12
                        ten sam problem mam
                        brak możliwości zalogowania sie i mozalia i explorer
                        po pracy
                        www.krzysztofkrasuski.pl

                        Komentarz

                        • Nivelis
                          • 2006
                          • 9

                          #13
                          niedługo okaże się, że canon-board to też część tego koncernu ^^

                          Właściciel jeden, ale społeczności i pod-społeczności tworzą ludzie. Trochę źle, że Onephoto zmieniło wygląd na ten obecny, bo moim zdaniem pierwotne było ok i spełniało większość potrzeb. Wystarczyło usprawnić komunikację i forum... No, ale wszystko się zmienia, jeśli nowy wygląd się nie sprawdzi część ludzi wyemigruje do czegoś nowego. Inni zostaną dla znajomych, albo z przyzwyczajenia :P

                          Ważne by dalej ciekawe fotografie się ukazywały. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Oph!

                          Komentarz

                          • adikPL
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 349

                            #14
                            ja na początku nie mogłem się przyzwyczaic do nowego oph (jak wielu innych) ale teraz całkiem przyjemnie się tam poruszać. Wada która musza poprawic to błędy przy wstawianiu fotek (wyswietla foty innych autorów itd) jest z tym sporo bałaganu (podobno problem rozwązuje wcisniecie ctrl + r) - ja tak zrobiłem i "wskoczyła" moja fotka na miejsce cudzej w moim profilu. nie wspominam juz o znikających komentarzach ( u mnie pare sie ulotniło niestety).
                            Zobaczymy jaką to bedzie kroczyc drogą Pozdro
                            www.adriankordas.blogspot.com
                            -------------------------------
                            sigpic

                            Komentarz

                            • inferno
                              Dopiero zaczyna
                              • 2006
                              • 47

                              #15
                              ja tez nie moge sie zalogowac, cos pochrzanili z baza... ?

                              Komentarz

                              Pracuję...