X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bonk
    Uzależniony
    • 2005
    • 636

    #31
    ja zaczynalem na atari TT ale to byl inny swiat

    PSa urzywam od wersji 3, tyle ze do korekcji czy wogole do pracy z fotkami urzywam jeszcze painta i illustratora

    rysiaczek o co pytasz ?
    auto czy meble ? auto jakies 3-4h meble jakies 12h

    Komentarz

    • rysiaczek
      Uzależniony
      • 2005
      • 897

      #32
      chodziło mi o autko... ale meblami to mnie zaskoczyłeś - jak rozumiem, pokazałeś nam tu wycinek całej fotki

      EDIT: anyway - kawałek doobrej roboty
      Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

      Komentarz

      • Pikczer
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 2578

        #33
        Bonk sorry, ze z grubej rury, ale z calym szacunkiem - nie rob ludziom wody z mozgu
        Po pierwsze - piszesz o zdjeciach, ze shit bo za plastikowe i, ze koles przegina. A co Ty robisz????
        Samochod - swietne dzielo graficzne - ale jak to sie ma do obrobki
        Ano tak samo jak foty z tematu do klasycznej fotografii

        Ty nie obrobiles, wyretuszowales czy podciagnales samochodu. Ty go od poczatku namalowales
        Takie cos jak pokazales, profesjonalnie robi sie w 1,5 godziny w programie 3D i 0,5 godz poprawia w PS-sie. I to ma sens. I takie zamowienia maja miejsce. Ale na Boga nie mow ludziom, ze to podciaganie czy retusz. Bo ten samochod jest bardziej plastikowy niz niebo na zdjeciach goscia. A gdzie tu naturalnosc tegoz autka. Zupelnie jak z jakiegos komiksu. To nie jest obrobka. To profesjonalnie wykonany modelling. Dlatego uwazam, iz Twoj przyklad byl tak samo nie trafiony jak to, ze Kopernik tez byla kobieta ;-)

        Komentarz

        • bebop
          Uzależniony
          • 2005
          • 755

          #34
          Pikczer, z całym szacunkiem, ale nie zrobisz takiego samochodu etc. w 1,5h w programie 3D. chyba że mowisz o przypadku posiadania identycznego modelu jak na zdjęciu i tylko go ustawiasz + światło tekstury i render.
          gra i buczy bebop

          Komentarz

          • Pikczer
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 2578

            #35
            Zamieszczone przez bebop
            Pikczer, z całym szacunkiem, ale nie zrobisz takiego samochodu etc. w 1,5h w programie 3D. chyba że mowisz o przypadku posiadania identycznego modelu jak na zdjęciu i tylko go ustawiasz + światło tekstury i render.
            Jakie tekstury???? granatowy metal?? przeciez to podstawa. A jezdnia to i tak w PS-sie.

            Znam ludzi, ktorzy takie prace (samochody) modelowali na zaliczenie na uczelni w godzine :-|

            Wymodelowac zewnetrzna bryle mozesz spokojnie w 1,5 a reszte w PS-sie podciagnac. Ale nie wazne w godzine czy 1,5. Tu chodzi o to, ze bonk zarzuca zdjeciom, ze sa shitem a sam pokazuje plastik. Powinien zrozumiec, ze i foty i jego samochod to nic innego jak pewien STYL 8) Jednym sie moze podobac innym nie. Ale nie ladnie nazywac to gownem :cool:

            Komentarz

            • Pikczer
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2578

              #36
              Pracuje z PS-em od 7 lat i... sorry ,ale powiedz mi bebop - skad bonk wzial grilla spod rejestracji Wyczarowal???? Przeciez to nic innego jak malarstwo a nie retusz

              Komentarz

              • Pikczer
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 2578

                #37
                To jest glancownie wyretuszowane ze wszelkich zbednych odbic, plamek, pylkow itp itd. A samochod dalej jest zdjeciem a nie komputerowym plastikowym wytworem

                Komentarz

                • bebop
                  Uzależniony
                  • 2005
                  • 755

                  #38
                  grill Bonk ma na werandzie. jak potrzeba albo zimno to wstawia do domu. nie zapraszał Ciebie?
                  gra i buczy bebop

                  Komentarz

                  • Pikczer
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 2578

                    #39
                    Zamieszczone przez bebop
                    grill Bonk ma na werandzie. jak potrzeba albo zimno to wstawia do domu. nie zapraszał Ciebie?
                    No tak, znowu sie wyglupilem :wink:

                    Komentarz

                    • bebop
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 755

                      #40
                      Zamieszczone przez Pikczer
                      Jakie tekstury???? granatowy metal?? przeciez to podstawa. A jezdnia to i tak w PS-sie.

                      Znam ludzi, ktorzy takie prace (samochody) modelowali na zaliczenie na uczelni w godzine :-|

                      Wymodelowac zewnetrzna bryle mozesz spokojnie w 1,5 a reszte w PS-sie podciagnac. Ale nie wazne w godzine czy 1,5.
                      ani w godzinę ani w półtorej. chyba że z przeproszeniem na odwal się. wiem ile trwa modelowanie, kiedyś się tym zajmowałem (robiłem czekoladowe figurki M&M'sów dla Marsa/Masterfoods plus trochę mockupów produktów zanim weszły na rynek). prosta bryła ok. ale nie szczegółowy model. jak zaczniesz dokładać detale (klamka, wycieraczka, gril - a tego jest sporo) to się w pół dnia nie zmieścisz z robotą.

                      Zamieszczone przez Pikczer
                      Tu chodzi o to, ze bonk zarzuca zdjeciom, ze sa shitem a sam pokazuje plastik. Powinien zrozumiec, ze i foty i jego samochod to nic innego jak pewien STYL 8) Jednym sie moze podobac innym nie. Ale nie ladnie nazywac to gownem :cool:
                      ten shit katalogowy czyli nieco naciąganie klienta końcowego (kupującego idealny plastikowy produkt) to shit. Bonk nic chyba innego nie miał na myśli - pisał,*że drogie meble a shit, że trzeba retuszować pół dnia. mamy świadomość ściemy i chyba tylko o to chodziło... nie wkręcajmy się w jakieś niepotrzebne emocje ;-)
                      gra i buczy bebop

                      Komentarz

                      • Pikczer
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2578

                        #41
                        Zamieszczone przez bebop
                        ten shit katalogowy czyli nieco naciąganie klienta końcowego (kupującego idealny plastikowy produkt) to shit. Bonk nic chyba innego nie miał na myśli - pisał,*że drogie meble a shit, że trzeba retuszować pół dnia. mamy świadomość ściemy i chyba tylko o to chodziło... nie wkręcajmy się w jakieś niepotrzebne emocje ;-)
                        A ty co... papuga jego jestes?
                        Ok, z mojej strony EOT
                        A co do fotek, to mi sie podobaja, ale uwazam, ze troche za bardzo wyostrzone.

                        ps
                        dzieki za pomoc z Flashem. Przestawienie jezyka pomoglo :-P

                        Komentarz

                        • bonk
                          Uzależniony
                          • 2005
                          • 636

                          #42
                          kolego pikczer, w odpowiedzi z troche mniejszej rury

                          bebop juz praktycznie powiedzial ci wszystko co ja mogl bym powiedziec na ten temat, ale nie odmowie sobie przyjemnosci skomentowania twojego śmiesznego wystapienia.

                          w sumie nie wiem czy warto to wogole pisac, bo skoro raz nie potrafiles tego zrozumiec to mam powazne watpliwasci czy teraz ci sie to uda.

                          auto pokazalem tylko po to by uswiadomic innym fakt ze z kiepskiej foty mozna zrobic swiecace cudo.
                          masz racje, jest tam wiecej narysowane niz zostalo z oryginalu. jest to skrajny przypadek ingerencji w fotografie.
                          skoro mozna narysowac grill w aucie rownie dobrze mozna bylo zmienic tlo, sukienke i wszystko w tej przepieknej fotografii.

                          co do 3d to dajesz piekny pokaz swojej niewiedzy i ignorancji. albo ktos ci głupot naopowiadał a ty w to uwierzyles, albo zadawala cie naprawde baardzo niski poziom prac 3d i PS, co wiele by wyjasnialo.

                          co do wody z mózgu sam ja robisz swoim pieniactwem, a modelowac auto w godzine to mozesz conajwyzej z plasteliny. :P

                          Komentarz

                          • bebop
                            Uzależniony
                            • 2005
                            • 755

                            #43
                            Zamieszczone przez Pikczer
                            A ty co... papuga jego jestes?
                            nie, ale też w gówne po uszy siedzę - jako grafik. od chyba 10 lat - odkąd poszedłem na juniora do sieciówki, a potem jako art pracowałem z opakowaniami dla koncertów jak snikersony i inne perfumary. od 10 lat słyszę, że się wszystko da w PS'sie albo w kompie zrobić. i że to proste. i hasła "w godzinkę" to też mi latają koło uszu. niestety godzinki to nie trwa.

                            i mały OT w ramach "tako rzecze bebop", czyli przerobione na własnej skórze - "jedna godzina": klient myślał, że poprawienie formy spinmouldowej czyli figurki czekoladowej oblewanej czegoladą (czyli pusta w środku) to jest pikuś. taki pikuś na godzinę - trzeba zmienić wielkość figurki czekoladowej. pewnie trzeba złapać w programie figurkę selekcją (narzędziem) i przeskalować. banalne. widział jak mu grafik kiedyś zmniejszał logo na projekcie. figurka to też projekt, więc luzik. pikuś okazał się jednak dobermanem jak wyszło na wierzch, że produkcyjnie forma to jest ok, tylko trzeba wyliczyć (!) grubość ścianek, bo jest to potrzebne do maszyny owijającej czekoladę folią aluminiową. jakieś srawe ISO do tego jest. no i trochę fizyki. figurka - ludzik stoi i się podpiera łokciem o jakąś ściankę etc. nieistotne. pewne rzeczy są wypukłe, pewne bardziej płaskie. jak to w życiu. czekolada się rozlewa równomiernie (bo forma w którą się wlewa wiruje). za wyjątkiem ;-) części wypukłych, gdzie wlewa się więcej - jak to w dołek (patrząd od środka wypukłe jest dołkiem). i coś co miało wg klienta trwać godzinkę (co po godzinie dostał faxem, że będzie trwało 3 dni) zrobiło się ciekawym tematem matematyczno fizycznym.

                            1) figurka ma ustaloną wagę
                            2) figurka ma ustaloną wysokość czyli de facto i wielkość (z proporcji)
                            3) wiadomo że nie można jej zniekształcić do jest do niej książeczka 100 stron manualu czego nie można z nią robić
                            4) grubość ścianki nie może być mniejsza niż 1mm
                            5) folia, którą ma być owinięta figurka musi zmieścić się w kontretnym formacie

                            to się da policzyć, bo policzyłem (z pomocą paru symulacji) i przeprojektowałem. nie pamiętam dokładnie ile za to agencja finalnie skasowała, ale coś rzędu 60tysi dobrych parę lat temu. w sumie praca nad tym to było parę miechów (bo testy, bo akceptacje) z czego z miesiąc pracy rzeczywistej. poprawki o których piszę zajęły finalnie tydzień.
                            tyle trwała jedna godzina.

                            więc Pikczer ;-) umówmy się - w godzinę to robią zdjęcia do paszportu i niechcesz tak wyglądać ja w każdym razie mam ciągle ten problem odbierając zdjęcia z expresu.

                            i żeby nie było - zdjęcia w studiu też godzinę nie trwają. godzinę to się rozstawiasz. sprzęt, kable, tło. pół godziny to makeup i stylizację laski robią. światło wbrew pozorom też nie trzy minuty. i tak się sesja zrobiła 3h, z czego pstrykałeś godzinę. i jest to wg mnie bardzo mało czasu na pstrykanie, biorąc pod uwagę ustawianie światła.

                            Zamieszczone przez Pikczer
                            dzieki za pomoc z Flashem. Przestawienie jezyka pomoglo :-P
                            luzik. podstawa to internacjonalizm a nie lokalny partiotyzm w oprogramowaniu. prawda czasu prawda ekranu jak to ładnie było powiedziane...
                            gra i buczy bebop

                            Komentarz

                            • adamek
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 2265

                              #44
                              bebop: kiedyś się umawiałem z modelką.
                              Już się prawie umówiliśmy... ale okazało się, że po około 3 godzinach dam jej za mało zdjęć (ok 10) później. Bo ona jak była w agencji w wawie to dostała... (uwaga uwaga, tadadadadam..) 500 zdjęć na płycie CD!!!!!!!!!!
                              Ta sesja trwała 5h (wraz z jakimś makijażem, stylizacją itp).

                              Da radę zrobić zdjęcia w godzinę.



                              ps. cholera nie chciała mi pokazać tych zdjęć.
                              Miłego dnia
                              adam jastrzębowski
                              cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
                              tu tu

                              Komentarz

                              • bebop
                                Uzależniony
                                • 2005
                                • 755

                                #45
                                Zamieszczone przez adamek
                                bebop: kiedyś się umawiałem z modelką.
                                Ty patrz, ja też;-) tylko żonaty nie byłem ;-)

                                Zamieszczone przez adamek
                                Już się prawie umówiliśmy...
                                e, to ja dalej zaszedłem ;-) umówiłem się. na szczęście dużo wcześniej zanim żonę poznałem, więc nie zaliczę teraz siekierą w plecy

                                Zamieszczone przez adamek
                                ale okazało się, że po około 3 godzinach dam jej za mało zdjęć (ok 10) później. Bo ona jak była w agencji w wawie to dostała... (uwaga uwaga, tadadadadam..) 500 zdjęć na płycie CD!!!!!!!!!!
                                Ta sesja trwała 5h (wraz z jakimś makijażem, stylizacją itp).

                                Da radę zrobić zdjęcia w godzinę.
                                pewnie że da radę. najlepiej przy stałym nie flaszowym oświetleniu (bo lamp szkoda). canon 20D - wg danych producenta 5 zdjęć na sekundę... zakładając że 50 zrobisz w minutę... po pół godzinie masz po temacie, wliczając zgrywanie kart do kompa. później prezet pt. dla modelek i masz na płycie 500 jpegów. da radę. albo kręcisz kamerą filmik i konwersję robisz - filmik do jpg. wcześniej przewalasz 29kl/sek do powiedzmy 2 kl na sekundę i masz - 250 sekundowy filmik z prędkością 2kl na sekundę, zapuszczasz konwersję do JPG i panna ma swoje zdjęcia... kurde - opatentuję to chyba...

                                Zamieszczone przez adamek
                                ps. cholera nie chciała mi pokazać tych zdjęć.
                                one takie są, te modelki. pokazywać nie chcą. szczególnie w akcie i w dowodzie
                                gra i buczy bebop

                                Komentarz

                                Pracuję...