X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marekb
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2273

    #16
    odnowię

    ja na razie biorę za całą impreze z plenerem 600+ 2.5za każdą odbitkę 15x21 robię ok 700-900 fot z całej imprezy obrabiam 300 i jak policzyłem to zarabiam ok 12zł/h (moze za długo obróbką się bawie),a tyle to teraz synek u tapicera w Kalwarii zarabia.Tak więc w dobie zbliżających sie płac do tych z EU myślę o znacznej podwyżce...

    teraz pytanko do tych nie najdroższych (bo oni nie mają,żle.. ) czy myślicie podobnie...??

    Komentarz

    • ecki74
      Początki nałogu
      • 2006
      • 289

      #17
      Ja znalazłem taki cennik http://www.lysak.pl
      Jest to gość z Oświęcimia więc chyba nie bardzo duże miasto, ale ceny ciekawe
      -owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

      uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

      Komentarz

      • kami74
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1492

        #18
        Zamieszczone przez ecki74
        Ja znalazłem taki cennik http://www.lysak.pl
        Jest to gość z Oświęcimia więc chyba nie bardzo duże miasto, ale ceny ciekawe
        Szczególnie ciekawe w odniesieniu do fot na stronie które maja go reklamować
        5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
        MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

        później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

        Komentarz

        • marekb
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2273

          #19
          Zamieszczone przez kami74
          Szczególnie ciekawe w odniesieniu do fot na stronie które maja go reklamować
          chyba sie podniose ... zwłaszcza, że inwestowac w sprzet trza zacząć..

          Komentarz

          • ripek
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 1486

            #20
            Jak on sam bierze 3.5k w malym mieście to ile ja mam mówić przy 2 fotografach w dużym mieście?
            Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

            Komentarz

            • marekb
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2273

              #21
              Zamieszczone przez ripek
              Jak on sam bierze 3.5k w malym mieście to ile ja mam mówić przy 2 fotografach w dużym mieście?
              a ile bierzesz...?? i za co...??

              a może by się wiecej ludzi pochwaliło ile bierze i konkretnie za jaka usługę. Pozwoliłoby to bardziej ujednolicic. Choc zapomniałem, że są rzemieślnicy, są artysci i są mistrzowie i to nie jest sprzedaż kebaba na rynku...

              Komentarz

              • marekb
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2273

                #22
                widzę,że wszyscy się czają ze swoimi ofertami...

                Komentarz

                • ecki74
                  Początki nałogu
                  • 2006
                  • 289

                  #23
                  Ja też bym chętnie poczytał kto , co i za ile !!
                  -owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

                  uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

                  Komentarz

                  • marekb
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2273

                    #24
                    troche odświeżę,
                    otóż podniosłem ceny i za pełny reportaż z plenerem biorę juz 1200 i o! dziwo klienci na przyszły rok już są. ale dalej myślę i liczę nawet 25tyg czyli 25 ślubów (nie liczę tych niedzielnych bo garstka, i samych plenerów bo to na waciki ), po odliczeniu kosztów (licząc samo paliwo, płytki i amortyzacje poza-fotograficzną czyli komp, oprogramowanie, auto itp.) zostaje 1000-1100zł odejmuje podatek i wychodzi ok 900x 25tyg= 22500zł. Dzielę to na 12miesięcy i wychodzi na to, że kierowca, który mi ciastka rozwozi moim autem zarobi tyle samo bez żadnej inwestycji i praktycznie odpowiedzialności i z ubezpieczeniem...hm. Z drugiej strony wyżej d..py nie podskoczysz jeśli na około wszyscy biorą za to samo 600-800. wypada dalej traktować to jako dodatkowe żródło i zwrot kosztów za sprzęty. I wcale nie jest tak, że w dużych miastach jest drożej (może większa rozbieżność cen) bo znalazłem w Krakowie kilka ofert za ok 700-900. czy nie macie podobnych odczuć...??
                    Oskarkowy gdzieś tu kiedyś pisał, że imprez jest więcej niż tylko sobotnie śluby bo i plenery bo i można -jak sie wyrobi- zrobić 2 śluby dziennie,ale ileż takich sytuacji jest...??

                    Wiem, po tych swoich wywodach doszedłem do wniosku: rób chłopie lepsze foty to i będziesz prędzej mógł sobie krzyknąć wiecej...

                    Komentarz

                    • Cichy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 7443

                      #25
                      Zamieszczone przez kwv
                      więc może zacznę od przykładu http://www.marcinmazur.pl/cennik.htm
                      OMG, patrząc na przykładowe foty i cennik od 2008 podnoszę ceny o 300 %
                      O obiektywach wiem prawie wszystko

                      Komentarz

                      • Michał Ciucias
                        Dopiero zaczyna
                        • 2006
                        • 41

                        #26
                        Mam podobne odczucia. Jeśli chodzi o ceny, spójrzmy na nie od strony pary młodej. Budżet całej uroczystości dla _przeciętnej_ pary to ok 15 - 20k. Trudno chyba ująć w tym budżecie fotografa za więcej niż 1000zł... Oczywiście, na pewno są dużo droższe imprezy, ale nie są to jakieś koszmarne ilości.


                        dodałem:

                        hmmm 5000 za 130 zdjęć? Czy to nie przesada? Jak sądzicie?
                        Ostatnio edytowany przez Michał Ciucias; 4577.
                        Fotografia aktu, portretu, reportażu - www.uwm.edu.pl/myszki - galeria fotografii Studenckiego Fotograficznego Koła Naukowego "Myszki"

                        Komentarz

                        • marekb
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2273

                          #27
                          jest kupa wesel po 200-250 osób a takie po 100-150 raczej norma, sporadycznie na 80 osób. i przy takich na 200-250 najwiecej targują i wątpię, żeby sie zmieścili w 30k kosztów...

                          Komentarz

                          • Kabu
                            Początki nałogu
                            • 2007
                            • 370

                            #28
                            Powiem tak, klienci na pewno są różni, są tacy co dadzą za zdjęcia 5000zł a są tacy co nie dadzą nawet 600zł. Ja spotkałem się z takimi ludźmi co nie ważne jak był bym tani nie byłem dla nich fotografem bo nie miałem otwartego zakładu czy też szyldu. Po drugie to to, że jak w okolicy ma się fotografa z zakładem, który prawie ma monopol na zdjęcia w okolicy bo ma zakład od kilku lat to też z nim się za dużo nie nawojuje, chyba że za jakiś czas okaże się że on idzie na masówkę a Ty nie. No i jeszcze czasy, które mamy, zazwyczaj ludzie liczą się z każdym groszem i tych jest najwięcej, chcą mieć dużo za niewielką kwotę.

                            Komentarz

                            • marekb
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2273

                              #29
                              Kabu, trochę w tym racji,zakłady rządzą: http://www.foto-mix.com.pl/zdjecia_weselne.html

                              Komentarz

                              • Kabu
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 370

                                #30
                                Trzeba zmienić podejście ludzi i wyeliminować tych co tylko psują rynek słabymi zdjęciami. Taka jedna firma z Andrychowa nie dość że robi paskudne zdjęcia to jeszcze podczas obróbki komputerowej nakłada w prawym dolnym roku takie maleńkie kółeczko ze swoją reklamą. Na dodatek są bardzo nie przyjemni jak widzą kogokolwiek z jakimkolwiek aparatem, nawet kompaktem (doświadczenie moje z komunii), ale co ludzie ich biorą z roku na rok bo pomimo tego że nie wszystkim podobają się zdjęcia to jest to firma sprawdzona i od zawsze robią u nas zdjęcia. http://www.fotovideo-olajossy.pl/

                                Dodam tylko jeszcze, że ludzi ci robili zdjęcia w ubiegłym roku analogowym Eos 300+kit 28-70 i cyfrowym G5.
                                Ostatnio edytowany przez Kabu; 9272.

                                Komentarz

                                Pracuję...