X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Cichy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 7443

    #16
    Nie wyobrażam sobie własnie skoku o 10 % aparatów, bo wtedy wróciłby do łask import z Niemiec.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

    Komentarz

    • merger
      Uzależniony
      • 2006
      • 619

      #17
      canon na rynku nie jest monopolista, wiec raczej nie moze sobie pozwolic na takie zagranie, bo jest to oddanie czesci rynku konkurencji.
      chyba, ze konkurencja tez podniesie ceny o tyle i mamy wtedy zmowe, ktora jest nielegalna w europie wiec to raczej nie to.
      tak jak ktos juz pisal, mysle, ze jak podniosa ceny, to za chwile beda je obnizac, zeby odzyskac utracona czesc rynku.
      5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
      430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

      adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

      Komentarz

      • marekb
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 2273

        #18
        a może komuś w canonie sie pomyliły daty 01. II i 01.IV..??


        a poważnie to złoty sie umacnia i sprzęt importowany powinien tanieć..!!!!!

        Komentarz

        • rysiaczek
          Uzależniony
          • 2005
          • 897

          #19
          juzekk, Cichy a nie mieliscie info, ze od stycznia wchodzi dwoch dystrybutorow Canona na Polske(mj?)? Rozmawiajac w zeszlym roku w jednym z krakowskich sklepow ze zaznajomionym sprzedawca wlasnie o tym mowilismy, przewidujac raczej delikatne obnizki cen... Byc moze tamten plan rozwinal sie w to, co jest teraz?
          Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

          Komentarz

          • merger
            Uzależniony
            • 2006
            • 619

            #20
            Zamieszczone przez marekb
            a poważnie to złoty sie umacnia i sprzęt importowany powinien tanieć..!!!!!
            nie martw sie..nowy prezes nbp juz sie postara, zeby tak nie bylo
            5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
            430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

            adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

            Komentarz

            • juzekk vel celik

              #21
              m&j cały czas jest dystrybutorem, i kto jeszcze ? (słyszałem że kilka firm ostrzy sobie zęby na to drugie iejsce)

              Komentarz

              • Zaku
                Bywalec
                • 2005
                • 108

                #22
                Dziwi mnie, juzekk vel celik Twoje nagatywne podejście do tego tematu. Mam wrażenie jak byś miał jakiś interes w tej "podwyżce" cen.
                Jak już ktoś napisze coś pozytywnego, to Ty odrazu wiadro zimnej wody.:-x
                Wyluzuj troche, czas i tak pokaże jak będzie. Trzeba znaleźć coś pozytywnego w życiu, a nie stawać wszystkiemu na przekór.:wink:

                Skoro chodzą plotki o dwóch dystrybutorach na nasz kraj powinno być tylko lepiej, bo monopolizm obezcnego straszny jest, ceny mówią same za siebie.
                40D,12-24, 18-55, 50 f/1,8; 24-105 f/4 IS, 70-200 f/4, 430EX

                Komentarz

                • Mac
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 2063

                  #23
                  Informacja jest ciekawa i świadczy o tym, że Canon szuka możliwości obniżenia kosztów własnych i wprowadzenia spójnej polityki cenowej w CEE. Nie jest pierwszy tak zrobiło już wiele firm znacznie wcześniej. Generalnie po pierwszym zawirowaniu sytuacja będzie się stabilizowała a rynek ostatecznie zadecyduje o cenach, jednak nie spodziewałbym się wzrostu cen o raczej powstania realnej konkurencji dystrybutorów.
                  EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

                  Komentarz

                  • liquidsound
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 1956

                    #24
                    Czas zmienic system na Nikona
                    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
                    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

                    Komentarz

                    • emisiaczek
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 548

                      #25
                      Pieknie czyli mozna bedzie juz spokojnie siegnac po d80
                      nie dosc ze ledwo kogo stac na plastikowego mikrusa 400d to jeszcze taki zonk ze zamiast 2650 to bedzie za 3000

                      Czemu Nikon nie podpisze z kims umowy na dostawe CMOS-ow. Nikomu zle nie zycze ale ostatnio mialem okazje pobawic sie d70s - sama radosc trzymania, zaraz potem wzielem 400d wiadomo mozg odrazu zaczyna sobie tlumaczyc - nie jest zle, to nie szkodzi ze maly palec leci pod body, to nic ze nacisniecie spustu wymaga gimnastyki wskazujacego, przeciez zawsze mozna dokupic grip, no i najwazniejsze sa fotki ... a radosc wciskania to k... gdzie.

                      Komentarz

                      • Zaku
                        Bywalec
                        • 2005
                        • 108

                        #26
                        rozbawiło mnie ostatnie zdanie :-D z powyższego postu

                        Niestety rynek niszowy u canona poprostu jest i nic więcej. Canon wypuszcza kolejne odmiany tylko poto żeby nie stracić ludzi siedzących już w systemie. Komfort pracy i wygoda, oraz jakiekolwiek sugestie klijenta odsunięte są na dalszy plan.

                        Nikon dba o o klijenta amatora jak i profi, szczególnie po ostatnim wypuszczeniu kilku modeli na rynek dobrzez widać tę sytuacje.
                        A canon liczy na to, że każdy kto kiedys miał 300D/350D/400D kiedyś w końcu przesiądze się na wyższy model puszki :-x
                        40D,12-24, 18-55, 50 f/1,8; 24-105 f/4 IS, 70-200 f/4, 430EX

                        Komentarz

                        • marekb
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2273

                          #27
                          a ja dalej myślę, że to plota by napędzić coroczny styczniowy spadek obrotów w większości branż - a jesli już jeden magazyn na europę to mniejsze koszty i powinny zaowocować spadkiem cen, a nie wzrostem

                          Komentarz

                          • Mac
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 2063

                            #28
                            Koledzy dajcie sobie spokój, Canon wiec co robi. Kto kupuje w kanale dystrybucji Canon Polska? Czy tym kanałem sprzedaje się 20-25% sprzętu foto Canona? Pewnie tak chociaż to tylko moje domysły. Reszta to zakupy w pozostałych kanałach dystrybucji EU oraz za oceanami. Jeśli takie są fakty i dokona się analizy to jasno widać, że Polska jest rynkiem nieistotnym dla Canona Inc., Stąd pewnie ich decyzje. Oczywiście można dalej polemizować ale trudno walczyć z cyferkami.
                            EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

                            Komentarz

                            • MMM
                              Pełne uzależnienie
                              PREMIUM member
                              • 2006
                              • 4250

                              #29
                              Zamieszczone przez emisiaczek
                              Czemu Nikon nie podpisze z kims umowy na dostawe CMOS-ow.
                              Bo nie ma z kim. Przecież jakby mieli jakiegoś dostawce to dawno by to zrobili bo nie widzę innego wytłumaczenia faktu że matryca D200 daje gorszy obraz niż 400D.
                              Digart

                              Komentarz

                              • Mac
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 2063

                                #30
                                CMOS to specjalność Canona a pozostali kupują CCD od Sony'ego.
                                EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

                                Komentarz

                                Pracuję...