X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • blum
    Uzależniony
    • 2006
    • 509

    #91
    Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Chodzą słuchy że ma być nowa wersja 50/1.4 Mk II .
    ej, nie bawie sie tak.. szybciej musze postarac sie o kaske bo sie okaze, ze MK II bedzie gorszy tak jak w przypadku 50/1.8 potrzeba mi jeszcze jednego miesiaca :smile:

    Komentarz

    • JuMar
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 27

      #92
      Widze, że trzeba zaopatrzyć się w 50/1.4 Mk II, bo sądzę że jest naprawdę dobry. Nowy model z pewnością będzie trochę lepszy, ale na wyjściu też będzie odpowiednio więcej kosztować, nieproporcjonalnie więcej w stosunku do poprawy jakości.
      Pożyjemy zobaczymy.

      Komentarz

      • blum
        Uzależniony
        • 2006
        • 509

        #93
        JuMar@ 50/1.4 MK II to ma byc dopiero (podobno - chodza sluchy) wiec jak chcesz sie w niego zaopatrzyc? ten co (niby) ma wyjsc to nie MK III tylko wlasnie MK II.

        Komentarz

        • JuMar
          Dopiero zaczyna
          • 2006
          • 27

          #94
          Racja.
          W przypadku 50mm 1.8 z tego co wiem jest model II. Też się niby dobrze sprawuje ale myślę, że jak kupić to już dobre aby służyło i służyło (czyli 50mm f1.4). Sam z nim nie pracowałem ale widziałem mnóstwo sampli na forum zachodnim sądze że jest czadowy i wart tej ceny właśnie.
          Pozdrawiam

          Komentarz

          • ixi
            Dopiero zaczyna
            • 2006
            • 49

            #95
            Potwierdzam

            Już w grudniu były takie informacje:


            Z tego co wiem to w Niemczech nowe ceny są od października, w Czechach i na Słowacji od listopada, na Węgrzech od stycznia. W Polsce od lutego.
            I tak w całej UE, ale po wprowadzeniu nowych modeli aparatów i kamer te różnice się będą zacierały. Pozatym nowy system informatyczny pozwoli centrali Europejskiej na natychmiastowe zmiany cen w całej Europie. Jeżeli konkurencja się "wychyli" z obniżkami w jakimś kraju to Canon od razu to skoryguje w całej UE za pomocą jednego przycisku...
            Globalizacja....:rolleyes:
            Zenit TTL :-D

            Komentarz

            • paweleverest
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1138

              #96
              Zamieszczone przez ixi
              Już w grudniu były takie informacje:


              Z tego co wiem to w Niemczech nowe ceny są od października, w Czechach i na Słowacji od listopada, na Węgrzech od stycznia. W Polsce od lutego.
              I tak w całej UE, ale po wprowadzeniu nowych modeli aparatów i kamer te różnice się będą zacierały. Pozatym nowy system informatyczny pozwoli centrali Europejskiej na natychmiastowe zmiany cen w całej Europie. Jeżeli konkurencja się "wychyli" z obniżkami w jakimś kraju to Canon od razu to skoryguje w całej UE za pomocą jednego przycisku...
              Globalizacja....:rolleyes:
              W takim razie liczymy bardzo na konkurencje

              Komentarz

              • stdanielo
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1081

                #97
                CIPA przewiduje mniejszą sprzedaż więc może podwyżkami chcą utrzymać zyski na poziomie z ubiegłego roku http://pclab.pl/news24594.html
                www.kondereszko.pl
                https://www.flickr.com/photos/stdanielo/

                Komentarz

                • Kolekcjoner
                  Obertroll
                  • 2006
                  • 18766

                  #98
                  Zamieszczone przez stdanielo
                  CIPA przewiduje mniejszą sprzedaż więc może podwyżkami chcą utrzymać zyski na poziomie z ubiegłego roku http://pclab.pl/news24594.html
                  Myślę że to normalne. Rynek się powoli nasyca. Po za tym kompaktom będą trochę odbierać rynku telefony komórkowe.
                  Co do realizacji zysku w ten sposób to świadczyłoby o kompletnym zamroczeniu szefowstwa canona, a póki co na to nie wygląda. Ot porządki robią i tyle. Może to też oznaczać, że po drodze będzie mniej pośredników co sumarycznie spowoduje że końcowe ceny dla użytkowników się nie zmienią.
                  "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                  Kapitan Wagner

                  Komentarz

                  • marekb
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2273

                    #99
                    gdzies tu na CB czytałem o wzroście sprzedaży i zyskach canona za ostatni rok i to też może powodować wzrost cen

                    Komentarz

                    • Silwe
                      Bywalec
                      • 2005
                      • 164

                      #100
                      To nie za dobre wieści dla Tipów i dla nas. Jak ceny będę ujednolicone to skąd oni będą ciągnąć towar teraz. Chyba Stany i Honkong. Zobaczymy co z tego będzie za jakiś czas.
                      Staram się, ale za mało...

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7443

                        #101
                        No i stało się. Nowa cena na przykład na 400d kit to ok 3080 brutto bez karty.

                        W takiej sytuacji lepiej opłaca się kupować w Niemczech.

                        Dziwne, biorąc pod uwagę aktualne ceny detaliczne na Nikona (d70s - 1650, d200 - 4800), no ale może nasz rynek niewiele ich obchodzi
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • stdanielo
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 1081

                          #102
                          to ile poszło w górę? bo dawno cen nie sprawdzałem
                          www.kondereszko.pl
                          https://www.flickr.com/photos/stdanielo/

                          Komentarz

                          • blum
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 509

                            #103
                            ja za tyle kupiem w pazdzierniku

                            Komentarz

                            • marekb
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2273

                              #104
                              w fotopanoramie mowili, że od 05,lutego i szkła o 13proc. a przed wczoraj mi podali cenę za 70-200L f4 2680,- z FV oczywiście.

                              Komentarz

                              • Cichy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 7443

                                #105
                                No ostatni jaki sprzedałem w starej cenie 400 d miałem za 2749 brutto, czyli 12 % poszło do góry mniej więcej.
                                O obiektywach wiem prawie wszystko

                                Komentarz

                                Pracuję...