X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • snowboarder
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1358

    #31
    Zamieszczone przez dominix
    Zgadzam się w zupełności z DoMiNiQuE "poczekajmy na nowszy model" brzmi cokolwiek śmiesznie. Maka zawsze warto kupić - zanim mak się zestarzeje, albo zwolni, to peceta już będzie mozna obejrzeć tylko w muzeum i to wiejskim.

    Zdecydowanie rada typu poczekaj w PRZEDEDNIU najpowazniejszego
    upgrade'u Macbooka Pro od lat jest smieszna.
    Apple store jest aktualnie down, gdy otworza za pol godziny, pogadamy....
    Macbook moze nie bedzie zmieniony, ale Macbook Pro tak i pokaze
    jak bedzie wygladal Macbook za pare miesiecy..
    A twoja opinia o Macbook contra PC-ty jest po prostu tak absurdalna,
    ze nawet nie zasluguje na komentarz.
    Macbook ma np. ten znakomity component:

    Intel GMA 950 graphics processor with 64MB of DDR2 SDRAM shared with main memory

    masz racje, nadaje sie do muzeum....

    JEDYNY powod dla zakupu Maca to OS X, MacBooka Pro za godzine rowniez
    sam komputer. Ale na pewno nie MacBooka...

    ALE JAJA , wlasnie Apple store sie odswiezyl.
    Santa Rosa w MacBook Pro, nvidia 8600M GT to juz cos...


    YEEES!!!! LED-backlit display! Gdzie moja karta kredytowa
    1900x1200 w 17" super! Najlepszy upgrade odkad pamietam...
    Ostatnio edytowany przez snowboarder; 934.

    Komentarz

    • DoMiNiQuE
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 3548

      #32
      Zamieszczone przez snowboarder
      JEDYNY powod dla zakupu Maca to OS X, MacBooka Pro za godzine rowniez
      sam komputer. Ale na pewno nie MacBooka...
      Nie kazdego w PL stac na wersje PRO a i nie kazdy ma takie potrzeby.

      Nowe MacBookiPro zapowaidaja sie naprawde ciekawie
      Find the best MacBook Pro for you with the M5, M5 Pro, or M5 Max chip. Built for AI. Up to 24 hours of battery life. Liquid Retina XDR display.

      Komentarz

      • djtermoz
        Uzależniony
        • 2004
        • 988

        #33
        Zamieszczone przez snowboarder
        YEEES!!!! LED-backlit display! Gdzie moja karta kredytowa 1900x1200 w 17" super! Najlepszy upgrade odkad pamietam...
        Podswietlanie LED to piekna sprawa ale ja karty kredytowej poszukam dopiero gdy Apple pokaze cos typu: MacBook z 14" LED-backlit LCD, grubosc 0.75", waga do 1.8kg, flash-HDD (zadnych krecacych sie talerzy), bez napedu DVD i CD (bo i tak nie uzywam), w trwalej obudowie. Ma byc maly, lekki i przenosny. Teraz wlasnie najbardziej mnie wkurza ze taki MacBook jest wlasciwie niewiele mniejszy i lzejszy od MB Pro.
        17" bym nie kupil - to stolnica do ciasta a nie laptop.
        djtermoz@pbase

        Komentarz

        • DoMiNiQuE
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 3548

          #34
          Zamieszczone przez djtermoz
          flash-HDD (zadnych krecacych sie talerzy), bez napedu DVD i CD (bo i tak nie uzywam)
          Calym sercem w to watpie aby cos takiego wyszlo spod znaku Apple.

          Komentarz

          • snowboarder
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 1358

            #35
            Zamieszczone przez djtermoz
            Podswietlanie LED to piekna sprawa ale ja karty kredytowej poszukam dopiero gdy Apple pokaze cos typu: MacBook z 14" LED-backlit LCD, grubosc 0.75", waga do 1.8kg..
            Uwaga, nowy MacBook, ale wazy 1.85kg, d**a nie kupuje!
            Wiesz co, ty tak go kupisz jak ten 16-35 II...
            Typowe marudzenie, co by Apple nie zrobil...

            Jestem dosc mocnym krytykiem Apple'a za wiele rzeczy, chocby
            za to o czym tu pisalem, jak slaby parametrowo jest Macbook...
            Ale ten upgrade Macbooka Pro jest najlepszy odkad pamietam.
            Pierwszy raz od bardzo wielu lat mamy komputer Apple'a
            z najnowoczesniejsza karta graficzna, najnowoczesniejszym istniejacym
            procesorem i architektura itd...
            Pare "drobiazgow" Apple wlozyl do nowych MCP:

            - LED-backlit LCD w 15" modelach, bomba lepszy display plus oszczednosc baterii
            - bateria do 6 godzin (pewnie przesada, ale napewno lepiej niz bylo...)
            - n wireless (YES!)
            - Santa Rosa z 800MHz busem
            - Najnowszy procesor 2.4GHz 4MB L2 cache
            - do 4GB RAM-u (czyli dwa 2GB symetryczne moduly dla CS3 i C1 - YES!)
            - nvidia 8600M GT - jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza karta na rynku (!!!)
            - w 17" modelu 1900x1200 pelne HD rozdzielczosc
            - double layer 8x Superdrive
            - Firewire 800 i 400 port
            - support dla karty 3G sieci AT&T
            - opcja 7200 dysku

            Po prostu REWELACJA. Nie ma nic lepszego na rynku, bomba.
            Co do wielkosci, to Powerbook, ktory wczoraj sprzedalem ()
            byl 17", teraz biore 15" bo faktycznie tamten byl za duzy jak
            na moje aktualne potrzeby. Plus 15" ma LED.
            Super ekstra upgrade, ale i tak zawsze jakas maruda sie znajdzie....

            Komentarz

            • djtermoz
              Uzależniony
              • 2004
              • 988

              #36
              Zamieszczone przez snowboarder
              Uwaga, nowy MacBook, ale wazy 1.85kg, d**a nie kupuje!
              Kupuje bo potrzebuje. Moj obecny Powerbook jest w kiepskim stanie. Po prostu licze na to ze Apple pokaze wreszcie cos przelomowego. Nie kazdy potrzebuje DVD w notebooku. Moje gdybanie (albo marudzenie skoro tak wolisz) jest oparte na wielu rumors z internetu (patent Apple na nowa sztywna obudowe, rumors ze Apple jest zainteresowane flash-HDD, LED-backlit - co juz sie potwierdzilo, itd.)

              Zamieszczone przez snowboarder
              Wiesz co, ty tak go kupisz jak ten 16-35 II...
              Typowe marudzenie, co by Apple nie zrobil...
              Snowboarder, wez sie nie wyglupiaj bo juz Ci napisalem co mysle o tamtej sprawie. Miales pretensje ze skrytykowalem nowy obiektyw a nie wspominalem o jakosci zdjec, ktore mi przyslales. Mozesz mi wyjasnic dlaczego mialbym PUBLICZNIE opowiadac o zdjeciach ktore przyslales mi PRYWATNIE?


              Zamieszczone przez snowboarder
              Super ekstra upgrade, ale i tak zawsze jakas maruda sie znajdzie....
              Tak, super ekstra upgrade. Czy ja napisalem, ze jest inaczej? Po prostu oczekuje innego produktu i tyle. I w przeciwienstwie do Ciebie nie rzucam sie od razu na nowe zabawki.
              djtermoz@pbase

              Komentarz

              • Malin
                Początki nałogu
                • 2007
                • 276

                #37
                chcialbym nieco odswierzyc watek, bo aktualnie znajduje sie w najwiekszym iStore w Europie w Londynie. I dowiedzialem sie, ze studenci aktualnie maja 40% znizki na produkty Apple w Wielkeij Brytani! Nie wiem jednak jak sprawa wyglada z przywiezieniem sprzetu do polski przez lotnisko. Wystarczy ze wakuje Maca do plecaka a pudelka i papiery wysle poczta?

                Mam jeszcze moc wziecia sprzetu na fakture, ale czy ktos wie jak sprawa wyglada? czy biorac na fakture nie trace 40% discount'u? Jesli jest tak, ze moge wziac fakture exportowa to vat jest odliczny podczas zakupu czy na lotnisku czy jak?

                Pozdrawiam, Malin.
                Regulamin pkt 8

                Komentarz

                • Malin
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 276

                  #38
                  Nie chce sie "prosic", ale nikt nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec, czy pudelko i papiery bede musial przesylac poczta, czy bede mogl wniesc laptopa w pudelku na lotnisko.
                  Regulamin pkt 8

                  Komentarz

                  • Krzychu
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 3611

                    #39
                    Zamieszczone przez Malin
                    chcialbym nieco odswierzyc watek, bo aktualnie znajduje sie w najwiekszym iStore w Europie w Londynie. I dowiedzialem sie, ze studenci aktualnie maja 40% znizki na produkty Apple w Wielkeij Brytani! Nie wiem jednak jak sprawa wyglada z przywiezieniem sprzetu do polski przez lotnisko. Wystarczy ze wakuje Maca do plecaka a pudelka i papiery wysle poczta?
                    A nie mozesz pudelka i papierow wlozyc do walizki ? Pamietaj tylko ze w UK obowiazuje jedna jedyna sztuka podręcznego i poza torbą z laptopem nie będziesz mógł wziąć czekolkolwiek innego.
                    Pozdrowienia,
                    KZ
                    KZ Aviation Photography

                    Komentarz

                    • kubaj
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 280

                      #40
                      Mysle za sam macbook "nie pro" jest calkiem mily no ale Panowie, co za los zaprojektowal te krawedzie? Moze to jest komputer dla emo, czlowiek nawet nie spostrzeze jak sie pociol.

                      Komentarz

                      • Parteq
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 1159

                        #41
                        Zamieszczone przez Malin
                        Nie chce sie "prosic", ale nikt nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec, czy pudelko i papiery bede musial przesylac poczta, czy bede mogl wniesc laptopa w pudelku na lotnisko.
                        Za Krzychem - laduj wszystko do podrecznego - lacznie z kartonikami.
                        Przy odprawie i tak go bedziesz musial wyjac i obejrza Ci go dokladnie, ale nie pod katem podatkow a bezpieczenstwa.

                        Zwykle pakuje obiektywy osobno w folie ochronna, chyba ze maja pokrowce, a kartoniki na dno podrecznego. Chyba ze obiektyw jest maly to zostaje w kartoniku - nigdy zadnych problemow.

                        Pozdro,
                        Parteq

                        Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

                        Komentarz

                        • Gringo997
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 516

                          #42
                          ja kupuje maćka w stanach i wszystko co tam kupowałem woziłem ze sobą w podręcznej (aparat,obiektywy, laptopy) ale nie miałem nigdy ze sobą ani pudełka ani paragonów/faktur...

                          albo zniżka studencka albo odliczanie vatu w polsce

                          pozdrawiam
                          Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

                          Komentarz

                          • Malin
                            Początki nałogu
                            • 2007
                            • 276

                            #43
                            Grrr nie nawidze zchodzenia z tematu, czy nie mozna normalnie spytac o przewoz sprzetu z zagranicy tylko zawsze musi sie trafic jakis los ktory bedzie nabijal posty offtopami?
                            Tak, mam nadzieje ze z Anglii bede mogl przewiesc kartoniki etc. Mam Lowepro Orion Trekkera II, takze tak czy siak, zeby 15" wpakowac do podrecznego bede musial kupic nowy plecak. Jednak gdy wylatywalem do Anglii to nie kazali mi wypakowywac pomimo calego sprzetu fotograficznego w plecaku...

                            Krzychu, a bede mogl wsadzic aparat i caly ten stuff do bagazu, a jako podreczny wziac torbe z laptopem? Nikt mi nic nie powie ze do bagazu wsadzilem obiektywy i aparat?
                            Regulamin pkt 8

                            Komentarz

                            • Krzychu
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 3611

                              #44
                              Zamieszczone przez Malin
                              Krzychu, a bede mogl wsadzic aparat i caly ten stuff do bagazu, a jako podreczny wziac torbe z laptopem? Nikt mi nic nie powie ze do bagazu wsadzilem obiektywy i aparat?

                              Nie powie, nic ich to nie obchodzi, problem w tym ze moga Ci to rozwalic...
                              Wykombinowalbym jakis plecak do ktorego by sie dalo zabrac aparat, obiektywy i laptopa.
                              Pozdrowienia,
                              KZ
                              KZ Aviation Photography

                              Komentarz

                              • Malin
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 276

                                #45
                                Zamieszczone przez Krzychu
                                Nie powie, nic ich to nie obchodzi, problem w tym ze moga Ci to rozwalic...
                                Wykombinowalbym jakis plecak do ktorego by sie dalo zabrac aparat, obiektywy i laptopa.
                                Dzieki wielkie, jak tez powiedziales, tak zrobie. :cool:
                                Regulamin pkt 8

                                Komentarz

                                Pracuję...