X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • milus
    Coś już napisał
    • 2006
    • 60

    #256
    Ja mam takie doświadczenia z gripami... miałem i nawet jeszcze mam grip do 400D firmy delta... apart zrobił ponad 60 tyś zdjęć i grip działa i wygląda jak nowy, nic nie trzeszczy nie lata i nie rozkręca się.
    Posiadam też gripy do 5D, jeden oryginał - nie miałem z nim żadnych problemów a drugi zamiennik phottix. Ten zamiennik to starcza tylko na rok, masakra, przestają działać kółeczka, aparat wariuje...po roku jeszcze na gwarancji został wymieniony na nowy....ale ten nowy nawet roku nie wytrzymał....guma się odkleja, kółka chodzą jak chcą, rozładowuje samoistnie baterię jak pozostawi się je w aparacie ( tak było od nowości ). Teraz kupuje tylko oryginały... przynajmniej do 5D :-D

    Komentarz

    • HuleLam
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1641

      #257
      Zamieszczone przez Handelson
      Gdzieś było o tym, że grip wywołał zwarcie w body, było też o tym jak zwarcia pożerały energię z baterii. Nie mogę teraz tego znaleźć. Jeśli ktoś ma pod ręką linki niech podrzuci.
      Gdzieś było == plotka == małą wartość informacyjna (czego nie zmieniłby link, którego nie możesz znaleźć - ja też to czytałem pewnie, tylko zaklasyfikowałem do informacji kategorii kumpel kumpla)
      zdRAWki
      Fotograf platoniczny

      Komentarz

      • Handelson
        Uzależniony
        • 2009
        • 789

        #258
        Zamieszczone przez HuleLam
        Gdzieś było == plotka == małą wartość informacyjna (czego nie zmieniłby link, którego nie możesz znaleźć - ja też to czytałem pewnie, tylko zaklasyfikowałem do informacji kategorii kumpel kumpla)
        zdRAWki
        Nie oceniaj innych swoją miarą.
        Nie rozsiewam plotek.
        Było na 100% na forum.

        Komentarz

        • HuleLam
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1641

          #259
          Zamieszczone przez Handelson
          Nie oceniaj innych swoją miarą.
          Nie rozsiewam plotek.
          Było na 100% na forum.
          Rozczulające
          zdRAWki
          Fotograf platoniczny

          Komentarz

          • Handelson
            Uzależniony
            • 2009
            • 789

            #260
            Zamieszczone przez HuleLam
            Rozczulające
            zdRAWki
            A to z kolei strasznie dorosłe i błyskotliwe.
            EOT.

            Komentarz

            • siudym
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2254

              #261
              Zamieszczone przez namoamo
              A czy na forum zdarzyły się takie przypadki, aby komuś grip zniszczyl aparat? W googlach nie znalazłem ani jednego takiego przypadku.. a podejrzewam że w PL zdecydowana większość gripów do serii xxxD to zamienniki, więc zniszczeń powinno być wiele..
              hehe ale kombinujecie Jak kupisz samochod to bedziesz szukal w gogle, ktorym modelem mniej ludzi sie zabiło?

              Kup i uzywaj. Nawet jak padlo wiecej zamiennikow w PL, to dlatego ze ich wiecej sie sprzedalo pewnie 10x

              Mam Phottixa w 20D juz kupe czasu, dziala idealnie. Dziala i latem w goraca jak i zima w mocne mrozy. Jedyne co czytalem o nich w necie zlego (ogolnie o ZAMM) to, ze potrafia blokowac klawisze body. I tu sie zgadzam bo i phottix w 20D jak i moja ALFA w 5D2 potrafi przyblokowac np, gorne pokretło. Wtedy on/off/on gripa i smiga dalej. Ale to 1/100 uzywan bywa.
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Phott/Alpha wykonanie ok - jak nie razi kogos brak LOGO CANON to tylko brac i uzywac.
              Ostatnio edytowany przez siudym; 7602. Powód: Automerged Doublepost

              Komentarz

              • flankerp
                Uzależniony
                • 2010
                • 636

                #262
                Ja mam taki:


                Kupilem go za wzgledu na mozliwosc ustawienia bardzo dlugich czasow otwarcia (wyswietlacz LCD) oraz dowolnie ustawic czas wyzwolenia migawki.
                Przydaje sie to w zdjeciach nocnych. Ustawiasz na kilkanascie dziesiat minut, lufe w gwiazdy i idziesz wypic gorace kakao.
                Rewelacja.
                Ponadto grip ma pozlacane zlacza i jest dosc solidnie wykonany, nic nie trzeszczy stuka. No i jeszcze mozliwosc wyzwolenia z Pilota bez koniecznosci ustawiania w aparacie. To wszystko zadecydowalo nad tym wyborem. Poprostu ma cos wiecej niz oryginal
                Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

                Komentarz

                • Handelson
                  Uzależniony
                  • 2009
                  • 789

                  #263
                  Chyba warto wstawić:

                  Komentarz

                  • dinderi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 3028

                    #264
                    Zamieszczone przez flankerp
                    O! Gandini!
                    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                    ---Moje zdjecia na FB---

                    Komentarz

                    • -_Draco_-
                      • 2010
                      • 3

                      #265
                      Kupiłem sobie już kilka miesięcy temu zamiennik firmy Alpha i nie narzekam Czasami tylko rolka nie przeskakuje dokładnie o punkt i wtedy nie działa druga rolka ( ta przy body), ale wtedy tylko muśnięcie palcem pokrętła na gripie i bangla Nie żałuje zakupu
                      <=] 450D || C50 1.8 || C70-210 4.0 || C17-55 3.5-5.6 || 580EX || + jakieś rupiecie [=>

                      Komentarz

                      • Handelson
                        Uzależniony
                        • 2009
                        • 789

                        #266
                        Zamieszczone przez -_Draco_-
                        Kupiłem sobie już kilka miesięcy temu zamiennik firmy Alpha i nie narzekam Czasami tylko rolka nie przeskakuje dokładnie o punkt i wtedy nie działa druga rolka ( ta przy body), ale wtedy tylko muśnięcie palcem pokrętła na gripie i bangla Nie żałuje zakupu
                        Gratuluję takiego sprawnego gripa
                        Wolę takie, które "banglają" bez muskania.

                        Komentarz

                        • Thorunium
                          • 2010
                          • 2

                          #267
                          Też mam taki, sprawdza się bardzo dobrze. Na forum znalazłem opinie że wyświetlacz negatywnie wpływa na zużycie baterii, czego osobiście nie mogę potwierdzić, w moim jest wszystko o.k.


                          Zamieszczone przez flankerp
                          Ja mam taki:


                          Kupilem go za wzgledu na mozliwosc ustawienia bardzo dlugich czasow otwarcia (wyswietlacz LCD) oraz dowolnie ustawic czas wyzwolenia migawki.
                          Przydaje sie to w zdjeciach nocnych. Ustawiasz na kilkanascie dziesiat minut, lufe w gwiazdy i idziesz wypic gorace kakao.
                          Rewelacja.
                          Ponadto grip ma pozlacane zlacza i jest dosc solidnie wykonany, nic nie trzeszczy stuka. No i jeszcze mozliwosc wyzwolenia z Pilota bez koniecznosci ustawiania w aparacie. To wszystko zadecydowalo nad tym wyborem. Poprostu ma cos wiecej niz oryginal

                          Komentarz

                          • flankerp
                            Uzależniony
                            • 2010
                            • 636

                            #268
                            Bzdury pisza na forum
                            Grip ma osobna baterie do zegarka/wyświetlacza. Tylko podświetlenie czerpie baterie aparatu i to nie jakoś mega mocno. Bardziej źre baterie wyświetlacz na górze w 40D czy 50D (sprawdzone z kolegi aparatem) :P
                            Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

                            Komentarz

                            • lozik
                              Dopiero zaczyna
                              • 2009
                              • 28

                              #269
                              Swego czasu używałem grip firmy Delta bodajże przy 1000d. Zapłaciłem za niego może 150zł i działał i dalej działa u teraźniejszego własciciela aparatu bardzo dobrze. Nic nie trzeszczy ani nie pęka, a wygoda dużo większa. To co skłoniło mnie do niego w porównaniu z oryginalnym Canona to na pewno cena oraz to że Delta miał skóropodobną, chropowatą wyściółkę pod palcami a Canon miał coś podobnego tyle że gładkiego więc bałem się, że przy lekko spoconej ręce się wyślizgnie ogólnie polecam tego gripa do serii XXXD i 1000D

                              Komentarz

                              • marekbodzioch
                                Zablokowany
                                • 2010
                                • 38

                                #270
                                ...

                                jask miałem 50d to miałem oryginał
                                teraz mam 5dII i mam podróbkę

                                Nie widze róznicy w jakości
                                nie ma tylko napisu CANON

                                kosztował 30% czyli o 700 zł taniej

                                Komentarz

                                Pracuję...