X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • centur
    Uzależniony
    • 2011
    • 766

    #496
    Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

    Zamieszczone przez Kuba1
    Looz, po prostu patrząc na Twoje zdjęcia pomyślałem, że jesteś z tych co im to cholernie robi .
    ????
    a tak przy okazji mojego gripa (jeśli to kogoś interesuje), dziś dostałem telefon z serwisu że grip jest nienaprawialny i zostanie wymieniony na nowy z nowej serii którą dostaną za ok 2 tygodnie, a tak zachwalaliście tego Meike'a :-? co do eneloopów - po prostu pożycze od zaprzyjaźnionego ślubniaka 6 sztuk i sam przetestuje, z wynikiem się podziele .....
    Ostatnio edytowany przez centur; 43228.
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

    Komentarz

    • Kuba1
      Uzależniony
      • 2010
      • 960

      #497
      Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

      Zamieszczone przez centur
      Zamieszczone przez kuba1
      Looz, po prostu patrząc na Twoje zdjęcia pomyślałem, że jesteś z tych co im to cholernie robi .
      ????
      []...
      Noo, że brak prądu w aparacie powoduje, że czują się nieswojo - ja np. tak mam .

      Komentarz

      • set21
        Coś już napisał
        • 2009
        • 91

        #498
        Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

        W instrukcji 5d3 jest napisane ,LP E6 ok.950 zdjec ,grip +2 LP E6 dwa razy wiecej fotek.
        grip z 6 bteriami AA ok 270 zdjec.
        Pewnie z enelopami bedzie troche wiecej .

        Komentarz

        • Kuba1
          Uzależniony
          • 2010
          • 960

          #499
          Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

          Zamieszczone przez set21
          W instrukcji 5d3 jest napisane ,LP E6 ok.950 zdjec ,grip +2 LP E6 dwa razy wiecej fotek.
          grip z 6 bteriami AA ok 270 zdjec.
          Pewnie z enelopami bedzie troche wiecej .
          A, no to nawet jak by było 3x więcej to i tak bez sensu. BTW, w którym miejscu instrukcji to jest napisane, bo nie mogę znaleźć?

          Komentarz

          • centur
            Uzależniony
            • 2011
            • 766

            #500
            Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

            Zamieszczone przez set21
            W instrukcji 5d3 jest napisane ,LP E6 ok.950 zdjec ,grip +2 LP E6 dwa razy wiecej fotek.
            grip z 6 bteriami AA ok 270 zdjec.
            Pewnie z enelopami bedzie troche wiecej .
            to do d**y z takim rozwiązaniem
            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

            Komentarz

            • set21
              Coś już napisał
              • 2009
              • 91

              #501
              Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

              Pdf , 35 strona,Czas pracy akumulatora

              Komentarz

              • Kuba1
                Uzależniony
                • 2010
                • 960

                #502
                Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                Zamieszczone przez set21
                Pdf , 35 strona,Czas pracy akumulatora
                No jest, w drukowanej też str. 35. Dzięki.

                Komentarz

                • Merauder
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1092

                  #503
                  Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a nie chcę zakładać nowego. Mam tylko jedno pytanie; zakupiłem używkę oryginał gripa BG-E5 do 450D, wcześniej używany z 1000D. Problem polega na tym, że nie działają wszystkie przyciski, a właściwie działa tylko jeden, ten odpowiedzialny za zmianę trybu AFa. Reszta nie reaguje po za kółkiem, które też trochę dziwnie działa, bo zmiana parametru odbywa się dopiero za 2-3 przeskokiem kółka. Wcześniej nigdy nie miałem gripa i zastanawiam się czy mogłem coś spieprzyć czy coś z tym gripem jest nie tak, bo wygląda to na jakiś problem z komunikacją. Stan zew. wygląda jak nowy. Zanim odeślę go sprzedającemu chciałbym poznać inne opinie.

                  Dodam jeszcze, że biega to na dwóch oryginalnych bateriach.
                  7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                  Komentarz

                  • centur
                    Uzależniony
                    • 2011
                    • 766

                    #504
                    Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                    trudno tak zawyrokować na odległość ale generalnie wszelkie przyciski i pokrętło na gripie powinno działać tak samo jak analogiczne na body. Grip to niby prosta konstrukcja ale też może być walnięty, nawet od nowości o czym przekonałęm się na własnej skórze... lepiej uderz do sprzedawcy i jemu opisz problem...
                    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                    Komentarz

                    • Kuba1
                      Uzależniony
                      • 2010
                      • 960

                      #505
                      Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                      Zamieszczone przez Merauder
                      Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a nie chcę zakładać nowego. Mam tylko jedno pytanie; zakupiłem używkę oryginał gripa BG-E5 do 450D, wcześniej używany z 1000D. Problem polega na tym, że nie działają wszystkie przyciski, a właściwie działa tylko jeden, ten odpowiedzialny za zmianę trybu AFa. Reszta nie reaguje po za kółkiem, które też trochę dziwnie działa, bo zmiana parametru odbywa się dopiero za 2-3 przeskokiem kółka. Wcześniej nigdy nie miałem gripa i zastanawiam się czy mogłem coś spieprzyć czy coś z tym gripem jest nie tak, bo wygląda to na jakiś problem z komunikacją. Stan zew. wygląda jak nowy. Zanim odeślę go sprzedającemu chciałbym poznać inne opinie.

                      Dodam jeszcze, że biega to na dwóch oryginalnych bateriach.
                      Czy posiada jakiś włącznik Twój grip? Bo objawy pracy kółka zadziwiająco podobne do ..wyłączonego gripa. Jeśli włączony tak działa, to jest zepsuty.

                      Komentarz

                      • tlustyx
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1304

                        #506
                        Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                        Zamieszczone przez Merauder
                        Problem polega na tym, że nie działają wszystkie przyciski, a właściwie działa tylko jeden, ten odpowiedzialny za zmianę trybu AFa. Reszta nie reaguje po za kółkiem, które też trochę dziwnie działa, bo zmiana parametru odbywa się dopiero za 2-3 przeskokiem kółka.
                        A próbowałeś przeczyścić styki gripa i wewnątrz aparatu?
                        6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
                        Moje fotki Moje fotki II

                        Komentarz

                        • Merauder
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1092

                          #507
                          Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                          Zamieszczone przez Kuba1
                          Czy posiada jakiś włącznik Twój grip? Bo objawy pracy kółka zadziwiająco podobne do ..wyłączonego gripa. Jeśli włączony tak działa, to jest zepsuty.
                          Jeśli włącznik jest na offf nie działa nic jeśli na on to objawy są właśnie jakie opisuję.

                          Zamieszczone przez tlustyx
                          A próbowałeś przeczyścić styki gripa i wewnątrz aparatu?
                          Przyznam szczerze, że w gripie tak, w aparacie nie. A więc dzisiaj jeszcze spróbuję.
                          7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                          Komentarz

                          • Merauder
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 1092

                            #508
                            Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                            Na drugim body jest to samo. PRzecieranie styków nic nie daje. Natomiast mam jeszcze jeden trop. Pudełko ma naklejkę Amazona, a więc prawodpodobnie jest to zakupione w USA. W związku z powyższym mogą być jakieś problemy z kompatybilnością (jakiś wenętrzny frirmware gripa) wersji USA z aparatami z EU?
                            7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                            Komentarz

                            • Kuba1
                              Uzależniony
                              • 2010
                              • 960

                              #509
                              Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                              Zamieszczone przez Merauder
                              Na drugim body jest to samo. PRzecieranie styków nic nie daje. Natomiast mam jeszcze jeden trop. Pudełko ma naklejkę Amazona, a więc prawodpodobnie jest to zakupione w USA. W związku z powyższym mogą być jakieś problemy z kompatybilnością (jakiś wenętrzny frirmware gripa) wersji USA z aparatami z EU?
                              Eee, nie - to ma działać. Gdzie to kupiłeś, jeśli wolno spytać? Ktoś (sprzedawca) ma niezły tupet..

                              Komentarz

                              • Bolek02
                                Pełne uzależnienie
                                • 2010
                                • 3225

                                #510
                                Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                                Miejsce zakupu gripa nie ma znaczenia i nie ma wpływu na poprawność działania.
                                Z zamiennikami już tak jest, że nie zawsze działają. Jak sprawdziłes na różnych puszkach z tym samym efektem to sprawa jest jasna - wymiana !
                                Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                                Komentarz

                                Pracuję...