a jak wybeirzesz firme nie widzac jakosci fotoalbumu? Bo o to mi chodzilo.
X
-
-
Jak chce się zobaczyć i pomacać to nie trzeba od razu drukować. Na demówki są rabaty (NF - 50%, DA - chyba 25%), ale jakby się chciało te kilka fotoalbumów na próbę zrobić, to kilka tysięcy by wyszło. Przejazd np. do Łodzi na targi wyjdzie poniżej stówki, a ma się na wyciągnięcie ręki praktycznie wszystkich kluczowych graczy (najczęściej DA, NF). Ewentualnie prezentacje na stronie. Do tego dochodzą opinie innych i wiadomo co, jak, za ile i gdzie. W sumie 1 sezon (ślubny) trzeba poświęcić na "rozpracowanie" ofert. Same firmy też się "wykruszają" (vide Barański i jego nieodpowiadanie na mejle czy nawet telefoniczne dopraszanie się o głupi wzornik, albo CeWe, empik, blurby i inne cuda...).Kto tam znów rusza prawą? Lewa! Lewa! Lewa!Komentarz
-
-
Kilka miesięcy temu mieli też opcję dowozu paczki z fotoalbumami kurierem (2-3 dni i powrót).Kto tam znów rusza prawą? Lewa! Lewa! Lewa!Komentarz
-
na te pokazowe od kuriera czekam, dziś dzwoniła do mnie Pani Aneta z NP że właśnie wyjechały od nich
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.Komentarz
-
właśnie przyjechały pokazowe albumy z NF. Szczena mi opadła jak zobaczyłem tą jakość. teraz już wiem , że zmieniam mojego obecnego dostawce na NF. A zdjęcia na sliku po prostu miazga. Nie wiem co pisały osoby narzekające na NF na słabą jakość... mi ona bardzo pasuje a cena dla pro jest dobra za taki produkt.Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.Komentarz
-
Polecam Indesigna.Wszyscy piszą gdzie robić, a gdzie nie robić, a mnie interesuje w czym.
Czy używacie programów sugerowanych przez firmy robiące książki/albumy, czy używacie własnych rozwiązań?
Mam zamiar sam drukować fotoalbumy (dla siebie bo uważam, że album ze zdjęciami 10x15 w "dobie fotoalbumów" to nieporozumienie).
Do tej pory używałem do tego Corela, ale pliki rzędu 700Mb na album i czekanie kilka minut na zapis każdej zmiany w projekcie jest trochę męczące.
Chciałbym się dowiedzieć jaki macie workflow?
Poszczególne zdjęcia możesz obrabiać w photoshopie natomiast ułożenie na rozkładówkach/kadrowanie załatwiasz w Indesignie. Pracuje on na łączach do pliku więc nie zajmuje to nie wiadomo ile pamięci. Pokazuje Ci tylko prewki (zawsze można włączyć podgląd w wysokiej rozdzielczości wszystkich zdjęć lub wybranych), w razie potrzeby przerzuca Cię do Photoshopa w celu edycji.
Możesz też tam stworzyć makietę rozkładówki, która będzie widoczna na wybranych kartach.Komentarz
-
wszystko pieknie tylko podałeś jeden z najbardziej rozbudowanych i jakby nie było trudnych programów, więc niektórzy moga miec problemy z jego obsługą. Zakładając że mieli kiedykolwiek styczność z tym softemPolecam Indesigna.
Poszczególne zdjęcia możesz obrabiać w photoshopie natomiast ułożenie na rozkładówkach/kadrowanie załatwiasz w Indesignie. Pracuje on na łączach do pliku więc nie zajmuje to nie wiadomo ile pamięci. Pokazuje Ci tylko prewki (zawsze można włączyć podgląd w wysokiej rozdzielczości wszystkich zdjęć lub wybranych), w razie potrzeby przerzuca Cię do Photoshopa w celu edycji.
Możesz też tam stworzyć makietę rozkładówki, która będzie widoczna na wybranych kartach.
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.Komentarz
-
nikt nie narzekał na jakość z NF (zwłaszcza w porównaniu z tym co mogłeś widzieć wcześniej). to tak jakbyś jeździł polonezem, przesiadł się w audi i powiedział, że jest zajebiście. i jest.właśnie przyjechały pokazowe albumy z NF. Szczena mi opadła jak zobaczyłem tą jakość. teraz już wiem , że zmieniam mojego obecnego dostawce na NF. A zdjęcia na sliku po prostu miazga. Nie wiem co pisały osoby narzekające na NF na słabą jakość... mi ona bardzo pasuje a cena dla pro jest dobra za taki produkt.
ja tylko twierdzę, że w bentleyu będzie jeszcze lepiej. to tyko kwestia czy Twój klient jest w stanie dopłacić za skórę naturalną, czy chce mieć tanie eko. porównując albumy w skórze naturalnej z NF do cen albumów www.albumyfotograficzne.com.pl to różnica nie jest taka duża i przy 30x30cm, 20rozkładówek wynosi aż kilka złotych.życie zaczyna się po 50tce (najlepiej f1.2L) | www.arturbukowski.comKomentarz
-
crazy, miałem w zeszłym tygodniu od nich kuriera z tymi albumami i przychylam się do tego co piszesz. Właśnie będę zamawiał u nich pokazowy bo warto - dają gratis 4 rozkładówki.
Co mnie cieszy to, że drukują też na płycie i etui dvd. Można więc załatwić wszystko za jednym razem.Komentarz
-
tak, okładki na płyty są świetne, pozostaje tylko nagranie zdjęć na płyty. Co mi się jeszcze podoba, że w pakiecie 2+1 płacisz za 2 , 3a dostajesz w prezencie, no i że składasz jeden projekt a nie 3 osobne dla każdego albumu
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ate - nie wiem po co po kilka razy piszesz to samo i czemu tak ciągle wspominasz albumyfotograficzne? płacą Ci za reklamę czy jak ? pewnie , że można mieć jeszcze lepiej, lecz pozwól że sam zdecyduję co będę miał w ofercie, skoro mi jakość z NF odpowiada, cena także więc nie widzę sensu szukać dalejnikt nie narzekał na jakość z NF (zwłaszcza w porównaniu z tym co mogłeś widzieć wcześniej). to tak jakbyś jeździł polonezem, przesiadł się w audi i powiedział, że jest zajebiście. i jest.
ja tylko twierdzę, że w bentleyu będzie jeszcze lepiej. to tyko kwestia czy Twój klient jest w stanie dopłacić za skórę naturalną, czy chce mieć tanie eko. porównując albumy w skórze naturalnej z NF do cen albumów www.albumyfotograficzne.com.pl to różnica nie jest taka duża i przy 30x30cm, 20rozkładówek wynosi aż kilka złotych.
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.Komentarz
-
Cóż, ciężko mi jest stwierdzić, że jest trudny, używam od początku jego istnienia (a wcześniej poprzednika - pagemakera). Jeszcze wcześniej używałem Corela - i on wydaje mi się równie "trudny", a dodatkowo ma inne skróty niż adobe. Do składu fotoksiążki nie ma potrzeby używania styli tekstu, tabelek, itp. zostają tylko proste operacje (przesuwanie zdjęć, kadrowanie i skalowanie) + ewentualnie stworzenie grafik na makietę, ale to przecież można zrobić w photoshopie i wstawić. Tak więc nie wiele jest do nauki żeby zdążyć zauważyć jego walory
A później tylko darmowy programik do konwertowania pdf na flash i mamy ruchomą książkę na www
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
tak offtop - widze ze najlepszefoto maja w ofercie tez odbitki ... jakosc tez super czy w rzeszowie lepiej gdzie indziej ?CanonKomentarz
Komentarz