X
-
-
Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Dziś miała miejsce niesamowita sytuacja. Pani właścicielka Lider24 oddała mi całą kasę ;-) tzn. 4 ratę 1879zł wraz z odsetkami. (w marcu przelałem na konto lider24 - kwotę 6400pln).Komentarz
-
-
Odp: moja opinia o lider 24
Czy komuś w tym miesiącu udało się odzyskać pieniądze? Wpłaciłem 6800pln w lutym br. i jak dotychczas otrzymałem zwrot I raty wysokości 100pln - tak, sto złotych.Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
No proszę. A gdy ja nieco wcześniej wyraziłem ironiczną opinię na temat podobnego rozwiązania "prawniczego" wobec dłużników, post został skasowany, a ja otrzymałem ostrzeżenie z adnotacją, że nakłaniam do działań niezgodnych z prawem.
Jednak w relacji z płaczem wielu osób, które dały się naciąć na różne sumy, oceniam tę sytuację z perspektywy kwartału jako nawet zabawną :-D"C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Prawda jest taka, że sprawa lider to jak ten cały amber się jawi! tu były nierealnie nieskie ceny, a tam nierealnie wysokie odsetki. Częśc zobowiązań została spełniona, ale system się posypał. taka moja opinia, choć to nie musiało dziąłać na takie samej zasadzie. eefekt zaś chyba podobny...70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHGKomentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Czy ja wiem? Lider to jednak przy Amber mikroskala zjawiska...
Kolega VomitroN oczywiście miał i ma rację i przyzna to każdy, kto choć trochę liznął praktyki prawa karnego.
Właściciel sklepu ma kłopoty jeśli chodzi o pozwy cywilne, ale postępowaniem karnym raczej nie ma się co przejmować.Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
i tak nic im nie zrobią prawnie... bo w papierach się wszystko u nich zgadza...
Mi kasę oddała Pani Maszycka w ratach... ale oddała...Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Witam czy juz cos wiadomo co wyniklo z rozprawy? szkoda ze dop sie o tym dowiedzialem bo mialbym mozliwosc przyjechac.. zglosilem sprawe na prokurature i czekam co dalej chociaz czuje sie bezsilny.. dziwie sie (ale i ciesze) ze wielu osobom udalo sie odzyskac kase.. kosztem czasu, nerwow itd.. ale udalo.. ja nie zgodzilem sie na splate w ratach bo tez taka opcje p. Maszycki mi proponowal wolalem oddac sparwe od razu do prokuratury.. czy sa tu na forum osoby ktore sa zapisane do Grupy poszkodowanych na FB ? pozdrawiam, R.Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Pozwolę sobie wkleić rade prawnika który śledzi na bieżąco wątek tej sprawy,może nie wszyscy to czytali......Ugoda zaproponowana przez dłużnika wydaje się niekorzystna, o ile miałoby to być uregulowane w formie ugody (tj. że wierzyciel rozkłada
ten dług na raty). Proponuję odpisać dłużnikowi, że wzywa się go do niezwłocznego uregulowania całej kwoty i wskazać numer rachunku do wpłat. Jeśli zaś dłużnik zaproponowałby zawarcie ugody to uważam ją za niecelową z punktu widzenia wierzyciela, albowiem kształtuje ona jego sytuację gorzej, niż to ma miejsce obecnie (bo obecnie można żądać zwrotu całej kwoty, a po zawarciu ewentualnej ugody wymagalne byłyby tylko poszczególne raty z ugody).
W toku postępowania karnego warto akcentować, że podejrzewa się, że przedsiębiorca dopuścił się przestępstwa z art. 286 kk (oszustwo),albowiem zaciągając zobowiązanie wiedział, że nie będzie mógł go spełnić (dłużnik pisze, że jest od dłuższego czasu w złej sytuacji finansowej).Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Nie do konca sie zgodze.
Wystarczy w tresci ugody umiescic zapis, ze opoznienie w platnosci ktorejkolwiek z rat powoduje postawienie calego dlugu w stan natychmiastowej wymagalnosci.Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
tak oczywiście, a ja zgodziłem się na spłatę w ratach i kasę mam a prokuratura ma to wszystko w du**e i dalej czekacie.Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Spojrzałem dzisiaj na stronę rzeczonego sklepu i widzę nowy lejałt, czyżby biznes kwitł najlepsze? Aż dziw bierze, że powołane do tego organa nic z tym nie zrobiły, chociaż wątpię by mieli jakiś ruch na tej witrynie z takimi laurkami w sieci. Kolega aktywnie udzielający się na forum Nikona zwrócił mi również uwagę na nową firmę zarejestrowaną w tym małym mieście, która ma super ceny.
Canon EOS 5D Mark III body 22,1 - Aparaty Cyfrowe - Canon EOS 5D Mark III body 22,1 cena od 11479.00zł
Widać na skąpcu o kogo chodzi bo ceny mają nie jak inni pocykane po złotówce ale od razu o 100 zł. Jak dla mnie kolejna piramida bo w zbiegi okoliczności nie wierzę. No cóż może trzeba się odkuć. Mają zabawny regulamin w którym wszystko jest ok, dokąd nie kupuje się sprzętu fotograficznego
Wygląda to tak jak by spięli się z jakąś hurtownią elektro by ofertą przykryć super ofertę na foto. Ja bym uważał.
-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^
5D MK II, 70-200/2.8 IS USM, EF 24-70, 12-24 Sigma, 50/1.4, 580 + 430 EX i pocketwizzard Sigma i kilka drobiazgów

Komentarz
-
Odp: moja opinia o lider 24
Adres wskazuje na lokalizację w Galerii Bałtyckiej. Chyba łatwo sprawdzić jeśli ktoś mieszka w 3-mieście?I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce itKomentarz
Komentarz