X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • yakuza144
    Bywalec
    • 2010
    • 163

    #1

    Zakupy z USA

    Witam. Pewnie takich wątków było już kilka ale mnie interesuje sytuacja na dzień dzisiejszy.

    Jak wygląda cała procedura zakupów w USA przez ebay. Nigdy nie kupowałem nic na ebay i nie wiem kompletnie nic a te temat, a ceny niektórych szkieł są naprawdę atrakcyjne.

    A więc, zamawiam obiektyw, robie przelew, sprzedający wysyła, i co dalej?
  • Krzychu
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 3611

    #2
    Wezwanie do urzędu celnego do zapłacenia cła i podatku.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

    Komentarz

    • yakuza144
      Bywalec
      • 2010
      • 163

      #3
      Cło wynosi 12%?

      A czy da się to jakoś ominąć? Albo przynajmnie zaniżyć wartość, bo wątpie aby celnicy widzieli ile jest warte dane szkło, chyba że fotoamatorzy

      Komentarz

      • MC_
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 3444

        #4
        Mogą sprawdzić. A do tego - 23% VAT i brak gwarancji w PL.

        Komentarz

        • yakuza144
          Bywalec
          • 2010
          • 163

          #5
          To ja nie wiem jak ludzie tam kupują że im się opłaca. Za szkło które u nas można dostać za 5200 zł w USA po opłatach i podatkach wyszło mi prawie 6000zł...

          Komentarz

          • MC_
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 3444

            #6
            Liczą na to, że uda się jako prezent wysłać. Czasami się udaje, a czasami nie.

            Komentarz

            • allxages
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2549

              #7
              Bo mało kto kupuje na eBay do Polski obiektywy. Gdzieś słyszał takie historie? ;-)

              Komentarz

              • yakuza144
                Bywalec
                • 2010
                • 163

                #8
                Czyli jest jednak jakaś luka. Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?

                Komentarz

                • dinderi
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 3028

                  #9
                  Zamieszczone przez yakuza144
                  Cło wynosi 12%?

                  A czy da się to jakoś ominąć? Albo przynajmnie zaniżyć wartość, bo wątpie aby celnicy widzieli ile jest warte dane szkło, chyba że fotoamatorzy
                  Przestrzegam przed traktowaniem celników jak idiotów. Ma to bardzo bolesny finał. Nie są idiotami i doskonale orientują się w wartości towarów. Do tego, mają tzw "widełki" w kwestii ew. mandatów celnych, z których chętnie korzystają w sytuacjach, kiedy ktoś próbuje kozaczyć.

                  Opłaca się kupić i przywieźć.
                  Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                  09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                  ---Moje zdjecia na FB---

                  Komentarz

                  • allxages
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2549

                    #10
                    Zamieszczone przez dinderi
                    Przestrzegam przed traktowaniem celników jak idiotów. Ma to bardzo bolesny finał. Nie są idiotami i doskonale orientują się w wartości towarów. Do tego, mają tzw "widełki" w kwestii ew. mandatów celnych, z których chętnie korzystają w sytuacjach, kiedy ktoś próbuje kozaczyć.
                    A to prawda. Oni z tego żyją. Sprowadziłem w życiu ogromne ilości sprzętu. Na urzędzie celnym byłem nieraz. Celnik znał lepiej aktualne ceny np. gitar czy wzmacniaczy ode mnie. A to ja grałem i się interesowałem, a nie on ;-)

                    Chociaż jak sprowadzałem pewną 20 letnią gitarę to pokłóciliśmy się o...hardcase. On uważał, że w tym roczniku MusicMan nie dawał hardcase'a w cenie i trzeba było specjalnie dopłacać (i chciał mnie doclić o to), a ja uważałem inaczej.

                    Tak więc co jak co, ale celnicy znają się doskonale na sprzęcie.

                    Komentarz

                    • yakuza144
                      Bywalec
                      • 2010
                      • 163

                      #11
                      Zamieszczone przez MC_
                      Liczą na to, że uda się jako prezent wysłać. Czasami się udaje, a czasami nie.
                      Czyli rozumiem że gdy wysyłamy coś jako prezent nic się nie płaci? Tylko skąd celnicy mają wiedzieć czy to prezent?

                      Mam rodzine w stanach i gdyby ktoś z rodziny kupił mi obiektyw i wysłał jako prezent to nic bym nie musiał płacić??

                      Komentarz

                      • dinderi
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 3028

                        #12
                        Wszystko, czego wartość zawiera się w kwocie powyżej 22,00 USD podlega ocleniu. UC może odstąpić od naliczenia cła za towary o wartości do 150,00 EUR, ale nie musi. Nie ważne, czy coś jest giftem, próbka handlową, czy czymkolwiek innym.
                        Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                        09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                        ---Moje zdjecia na FB---

                        Komentarz

                        • allxages
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2549

                          #13
                          Cały trick polega na tym, że UC nie jest w stanie skontrolować 100% paczek. Ale jak otworza Twoją i zobaczą obiektyw wart $1400 to gówno ich będzie obchodziło czy to prezent od cioci z usa o wartości 10 dolarów.

                          Komentarz

                          • yakuza144
                            Bywalec
                            • 2010
                            • 163

                            #14
                            No to lipa. Lepiej już w UK kupić, bez cła i bez podatku.

                            Komentarz

                            • allxages
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2549

                              #15
                              A kupuj sobie gdzie chcesz :-)

                              Komentarz

                              Pracuję...