X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolekcjoner
    Obertroll
    • 2006
    • 18766

    #16
    Zamieszczone przez yakuza144
    Cło wynosi 12%?

    A czy da się to jakoś ominąć?
    Wchodzisz na bardzo grząski grunt :rolleyes:.
    Prosiłbym o niekontynuowanie tego zamysłu, bo to forum nie ma służyć do tego jak omijać przepisy celno-skarbowe.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

    Komentarz

    • dinderi
      Pełne uzależnienie
      • 2009
      • 3028

      #17
      Zamieszczone przez yakuza144
      No to lipa. Lepiej już w UK kupić, bez cła i bez podatku.
      Jeśli kupujesz cokolwiek w EU bez podatku VAT, jako osoba fizyczna, niebędąca europejskim płatnikiem VAT, to ten kto Ci to sprzedaje popełnia przestępstwo skarbowe. Ma on, przed sfinalizowaniem takiej transakcji, OBOWIĄZEK sprawdzenia, czy jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT-EU.

      Alxages, nie pisz "gówno" w tak dosłowny sposób, bo znowu dostaniesz ostrzeżenie.
      Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
      09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

      ---Moje zdjecia na FB---

      Komentarz

      • gietrzy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 5727

        #18
        Zamieszczone przez Kolekcjoner
        Wchodzisz na bardzo grząski grunt :rolleyes:.
        Prosiłbym o niekontynuowanie tego zamysłu, bo to forum nie ma służyć do tego jak omijać przepisy celno-skarbowe.
        A ja prosiłbym o wręcz usuwanie takich postów w wątkach przez moderatorów bo google cache'uje/kopiuje a ju-es-ej niekoniecznie z a na końcu ma aż kilka lat na porządki.

        By pozostać w temacie:
        the silence is deafening

        Komentarz

        • dinderi
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 3028

          #19
          Zamieszczone przez gietrzy
          a ju-es-ej niekoniecznie z a na końcu
          Zeszło mi się ze 30 sekund zanim pojąłem o co chodzi z tym "z a na końcu" Gdyby był cudzysłów, byłoby znacznie szybciej
          Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
          09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

          ---Moje zdjecia na FB---

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #20
            Zamieszczone przez dinderi
            Zeszło mi się ze 30 sekund zanim pojąłem o co chodzi z tym "z a na końcu" Gdyby był cudzysłów, byłoby znacznie szybciej
            WTF!? Jakiś gietrzy sanity stream decoder benchmark chcesz napisać?
            the silence is deafening

            Komentarz

            • dinderi
              Pełne uzależnienie
              • 2009
              • 3028

              #21
              Zamieszczone przez gietrzy
              WTF!? Jakiś gietrzy sanity stream decoder benchmark chcesz napisać?
              Uuuu nie ma szans To by musiało być zbyt zaawansowane AI, jak na możliwości wspólcześnie dostępnych komputerów
              Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
              09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

              ---Moje zdjecia na FB---

              Komentarz

              • allxages
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2549

                #22
                Zamieszczone przez dinderi
                Zeszło mi się ze 30 sekund zanim pojąłem o co chodzi z tym "z a na końcu" Gdyby był cudzysłów, byłoby znacznie szybciej
                Eeee to był chyba najprostszy skrót myślowy gietrzego jaki tutaj zobaczyłem

                Komentarz

                • dinderi
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 3028

                  #23
                  Zamieszczone przez allxages
                  Eeee to był chyba najprostszy skrót myślowy gietrzego jaki tutaj zobaczyłem
                  Masz rację, bywały bardziej zaawansowane, ale ten mnie jakoś wyjątkowo zamulił

                  Wracając do tematu, z zakupami w/z USa jest jak ze skrótami myślowymi Gietrzy - nie ma lekko.
                  Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                  09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                  ---Moje zdjecia na FB---

                  Komentarz

                  • Merde
                    Grzeczny i układny podpis
                    • 2008
                    • 7756

                    #24
                    Zamieszczone przez dinderi
                    Jeśli kupujesz cokolwiek w EU bez podatku VAT, jako osoba fizyczna, niebędąca europejskim płatnikiem VAT, to ten kto Ci to sprzedaje popełnia przestępstwo skarbowe. Ma on, przed sfinalizowaniem takiej transakcji, OBOWIĄZEK sprawdzenia, czy jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT-EU.
                    Ale to chyba tylko w Polsce urzędasy sobie wymyśliły, że sprzedawca ma kontrolować swojego klienta pod względem legalności prowadzonej działalności.
                    Klasyczne zwalanie swojej roboty na innych, nie do pomyślenia w cywilizowanych krajach.
                    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                    Komentarz

                    • dinderi
                      Pełne uzależnienie
                      • 2009
                      • 3028

                      #25
                      Zamieszczone przez Merde
                      Ale to chyba tylko w Polsce urzędasy sobie wymyśliły, że sprzedawca ma kontrolować swojego klienta pod względem legalności prowadzonej działalności.
                      Klasyczne zwalanie swojej roboty na innych, nie do pomyślenia w cywilizowanych krajach.
                      Do pomyślenia, do pomyślenia. To jest obowiązek obowiązujący w całej Unii.
                      To nie jest "kontrola legalności" ale kontrola, czy dany podmiot figuruje na liście płatników VAT-EU. Ta lista jest dostępna oficjalnie w internecie i można z niej do woli korzystać.

                      Obowiązek ten jest częścią systemu kontroli przepływu towarów i rozliczenia VAT. Dlatego ten obowiązek nałożony jest na wszystkie firmy w całej Unii. Inaczej, tzw. Wewnątrzwspólnotowe nabycie/sprzedaż nie mogyłby funkcjonować prawidłowo.

                      To, że niektórzy tego nie przestrzegają, wynika albo z kombinatostwa, które wcale nie jest wyłączną domeną Polaków, albo z tumanizmu, który również nie jest nasza wyłączną domeną.
                      Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                      09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                      ---Moje zdjecia na FB---

                      Komentarz

                      • Dzygit-Dublin
                        Uzależniony
                        • 2005
                        • 754

                        #26
                        Zamieszczone przez allxages
                        A to prawda. Oni z tego żyją. Sprowadziłem w życiu ogromne ilości sprzętu. Na urzędzie celnym byłem nieraz. Celnik znał lepiej aktualne ceny np. gitar czy wzmacniaczy ode mnie. A to ja grałem i się interesowałem, a nie on ;-)

                        Chociaż jak sprowadzałem pewną 20 letnią gitarę to pokłóciliśmy się o...hardcase. On uważał, że w tym roczniku MusicMan nie dawał hardcase'a w cenie i trzeba było specjalnie dopłacać (i chciał mnie doclić o to), a ja uważałem inaczej.

                        Tak więc co jak co, ale celnicy znają się doskonale na sprzęcie.
                        wow

                        wygląda ze w Polsce sa bardziej obyci ze sprzętem ja tłumaczyłem przez tydzień co to jest tt5 i tt1- do czego służy i po co mi to- ale nic mnie już tutaj nie dziwi po 7 latach.

                        Widać w pl numer by sprzedawca napisał mniejsza cenę by nie przeszedł.


                        Darek
                        pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

                        Komentarz

                        • Merde
                          Grzeczny i układny podpis
                          • 2008
                          • 7756

                          #27
                          Zamieszczone przez dinderi
                          Do pomyślenia, do pomyślenia. To jest obowiązek obowiązujący w całej Unii.
                          To nie jest "kontrola legalności" ale kontrola, czy dany podmiot figuruje na liście płatników VAT-EU. Ta lista jest dostępna oficjalnie w internecie i można z niej do woli korzystać.
                          A gdzie to można sprawdzić online?
                          Sprzedaż do UE zdarza mi się stosunkowo rzadko i w takich przypadkach sprawdzałem dane telefonicznie, co nie zawsze było bezproblemowe.
                          Wystarczyło, że klient podał dane odrobinę różniące się od tych wpisanych do ewidencji i zaczynały się jaja - osoba po drugiej stronie kabla mogła mnie tylko poinformować, że dane się nie zgadzają (np. nazwa się trochę różni czy adres już nie ten), ale już podać prawidłowych danych nie mogą. Z powodu ustawy o ochronie danych osobowych. W przypadku podmiotu gospodarczego
                          I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                          Komentarz

                          • allxages
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 2549

                            #28
                            Zamieszczone przez Merde
                            A gdzie to można sprawdzić online?
                            Trzymasz z Vitezem i nie wiesz, że Google wszystko powie? ;-)

                            Ja wpisałem "płatnicy VAT-UE" i pierwszy z góry link to było to. Swoją drogą zaskoczony byłem, że takie informacje są, wpisałem swój NIP i wyświetliły sie moje dane. No, ale ja jestem płatnikiem VAT-UE..

                            Komentarz

                            • Merde
                              Grzeczny i układny podpis
                              • 2008
                              • 7756

                              #29
                              Zamieszczone przez allxages
                              Trzymasz z Vitezem i nie wiesz, że Google wszystko powie? ;-)
                              Strasznie mało danych tam podają, nawet adresu nie ma.
                              Obawiam się, że nasza księgowa by mi żyć nie dała ;-)
                              Jeśli takie szczątkowe dane wystarczają, to w takim razie czemu telefonicznie muszę pełną nazwę i adres również podawać?
                              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                              Komentarz

                              • dinderi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 3028

                                #30
                                Zamieszczone przez Merde
                                Jeśli takie szczątkowe dane wystarczają, to w takim razie czemu telefonicznie muszę pełną nazwę i adres również podawać?
                                Ta lista ma zadanie weryfikacyjne. Nie ma służyć pozyskiwaniu danych o przedmiocie. Do tego służy KRS i jego odpowiedniki.
                                Co do odpowiedzi na Twoje pytanie, to niestety, sprawdza się, że polscy urzędnicy są świętsi od papieża.
                                Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                                09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                                ---Moje zdjecia na FB---

                                Komentarz

                                Pracuję...