X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Aditor
    Dopiero zaczyna
    • 2014
    • 16

    #1

    Ubezpieczenie sprzętu.

    Witam.
    Mam pytanie czy może ktoś z forum ubezpieczał swój sprzęt? Możecie coś polecić? Wiem na pewno że mBank ubezpiecza sprzęt o wartości do 1k PLN za 12zł miesięcznie ale może gdzieś być lepsza opcja.
    Pozdrawiam.
  • becekpl
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 4304

    #2
    Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

    nie ,nie ma lepszej opcji
    ta opcja to tez żadna opcja
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

    Komentarz

    • jaś
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 2601

      #3
      Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

      sprzęt o wartości do 1k zł - smartofony się łapią i to te słabsze
      Jestem szumofobem
      S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
      Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

      Komentarz

      • mariusz231
        Coś już napisał
        • 2010
        • 71

        #4
        Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

        Mnie ciekawi ta stawka 12 zlotych miesiecznie przy ubezpieczeniu na 1000

        Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
        C450D/T17-50 2.8/C70-210 3.5-4.5

        Komentarz

        • crazy
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 1554

          #5
          Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

          Warta tez ubezpiecza na taką kwotę, tyle, że to śmiech na sali
          Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

          Komentarz

          • Aditor
            Dopiero zaczyna
            • 2014
            • 16

            #6
            Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

            Można również ubezpieczyć droższe rzeczy ale stawki będą odpowiednio wyższe

            Komentarz

            • crazy
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1554

              #7
              Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

              Ja ostatnio robiłem wycenę dla sprzętu o wartości 30 tyś zł roczna składka wyniosła niecałe 1200 zł.
              Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

              Komentarz

              • mariusz231
                Coś już napisał
                • 2010
                • 71

                #8
                Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                Tu sie zgodzne sprzet za 30 tys. i skladka normalna, jak przy komunikacyjnych, a nie sprzet za 1000 i skladka 144 Mozna zapytac jak to jest, gdy ktos ubezpiecza mieszkanie, bo czesto mozna podciagnac tez rozny sprzet np. drogi rower, aparat etc.

                Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
                C450D/T17-50 2.8/C70-210 3.5-4.5

                Komentarz

                • dzidofon
                  Początki nałogu
                  • 2010
                  • 280

                  #9
                  Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                  Zamieszczone przez mariusz231
                  Mozna zapytac jak to jest, gdy ktos ubezpiecza mieszkanie, bo czesto mozna podciagnac tez rozny sprzet np. drogi rower, aparat etc.
                  Normalnie, jak chyba w każdym TU. Ubezpieczając mieszkanie możesz ubezpieczyć również ruchomości domowe, nieważne jakie to są rzeczy. Nie musisz wyszczególniać że "aparat, obiektyw, wędka, hulajnoga, telewizor" itp. Składka zależy od sumy ubezpieczenia rzeczy ruchomych. Można ubezpieczyć nawet gotówkę i biżuterię, tyle że składka jest kosmiczna :-). Opłaca się jak wiesz że Cię okradną ;-))).
                  300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

                  Komentarz

                  • Bangi
                    Moderator
                    • 2010
                    • 5117

                    #10
                    Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                    Zamieszczone przez mariusz231
                    Mnie ciekawi ta stawka 12 zlotych miesiecznie przy ubezpieczeniu na 1000

                    Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
                    Ale w kontekście, że drogo czy tanio?

                    Wypowiem się bo pracuję w branży ubezpieczeniowej

                    Generalnie tego typu ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, dla „klienta masowego” jest obarczone ponadprzeciętnym ryzykiem, stąd takie a nie inne warunki jakie możemy znaleźć „na rynku”.
                    12 zł miesięcznie za 1000 zł, to jest właściwie 144 zł rocznie, a więc stawka roczna (do roku najlepiej odnosić) wynosi 14,4 %, a to jest bardzo dużo.
                    Oczywiście trochę inaczej to wygląda w kontekście ubezpieczenia tego sprzętu w domu, w określonej lokalizacji – pewnie większość z Was ma ubezpieczone mieszkanie od klasycznego pożaru i ryzyk nazwanych (zalanie, trzęsienie ziemi, upadek statku powietrznego, itp.) + kradzież z włamaniem. Większość ubezpieczycieli na kradzież z włamaniem daje ochronę dla sprzętu elektronicznego, ale też zazwyczaj jest to jakiś limit całej sumy ubezpieczenia zgłoszonej do kradzieży. Osobiście uważam, że warto o to zadbać w kontekście ubezpieczenia mieszkania, tak by limit odpowiadał wartości sprzętu, bo nie raz nawet tu na forum, czytamy jak kogoś spotkała niemiał sytuacja 
                    Natomiast znaleźć taką ochroną na szkody poza mieszkaniem, to bardzo ciężko.
                    SAMOLOTY CB
                    SAMOLOTY lotnictwo.net
                    SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                    Komentarz

                    • becekpl
                      Pełne uzależnienie
                      • 2009
                      • 4304

                      #11
                      Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                      Zamieszczone przez mariusz231
                      Tu sie zgodzne sprzet za 30 tys. i skladka normalna, jak przy komunikacyjnych, a nie sprzet za 1000 i skladka 144 Mozna zapytac jak to jest, gdy ktos ubezpiecza mieszkanie, bo czesto mozna podciagnac tez rozny sprzet np. drogi rower, aparat etc.

                      Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
                      ale sprzęt foto ma to do siebie ze jest używany najczęściej poza domem
                      Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
                      Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

                      Komentarz

                      • mariusz231
                        Coś już napisał
                        • 2010
                        • 71

                        #12
                        Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                        [QUOTE=Bangi;1254071]Ale w kontekście, że drogo czy tanio?

                        Wypowiem się bo pracuję w branży ubezpieczeniowej

                        Dlatego tez napisalem, bo stawka podstawowa to jakis kosmos jezeli chodzi o skladke. Takze pracowalem w ubezpieczeniach przy kontorli brokerow


                        Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
                        C450D/T17-50 2.8/C70-210 3.5-4.5

                        Komentarz

                        • Bolek02
                          Pełne uzależnienie
                          • 2010
                          • 3225

                          #13
                          Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                          Ubezpieczenie przy okazji ruchomości w domu niewiele daje, bo chroni sprzęt jedynie ... w domu
                          Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                          Komentarz

                          • Bangi
                            Moderator
                            • 2010
                            • 5117

                            #14
                            Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                            Zamieszczone przez crazy
                            Ja ostatnio robiłem wycenę dla sprzętu o wartości 30 tyś zł roczna składka wyniosła niecałe 1200 zł.
                            A co to było za ubezpieczenie i gdzie. Podlinkuj ogólne warunki.
                            SAMOLOTY CB
                            SAMOLOTY lotnictwo.net
                            SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                            Komentarz

                            • crazy
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 1554

                              #15
                              Odp: Ubezpieczenie sprzętu.

                              Zamieszczone przez Bangi
                              A co to było za ubezpieczenie i gdzie. Podlinkuj ogólne warunki.
                              Musze poszukać bo nie pamiętam
                              Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

                              Komentarz

                              Pracuję...