X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomasz Golinski
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 8623

    #31
    Zamieszczone przez kocis
    Myślę, że problem ze złymi opiniami o serwisie tkwi w tak zwanej postawie roszczeniowej. JA JAKO POSIADACZ CANONA WYMAGAM......
    Ty jak rozumiem, nie wymagasz nic? Więc nic dziwnego, że jesteś zadowolony
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



    Komentarz

    • djtermoz
      Uzależniony
      • 2004
      • 988

      #32
      Jesli naprawde chcecie cos wrzucic na dpreview to tu jest propozycja ktora ulozylem na poczekaniu:

      Bad Canon service in Poland. How is it in your country?

      I've thought the story is worth sharing. There is only one authorized Canon service center in Poland and lucky one who doesn't have to deal with them. Poland may be a small and insignificant market for Canon but there is still a lot of Canon DSLR users who would like to get a good quality service for their equipment. We have heard a lot from pleased users dealing with Canon service centers in New Jersey or California. I've just wondered how it looks in other countries - i.e. smaller markets than U.S., Japan, or Germany?

      Here are some things my Polish friends heard from "experienced" service staff in Polish service center:
      - "it's a studio DSLR, you don't need a precise AF there" (about a common problem with FF/BF)
      - "this is how it goes when you buy a shitty camera" (about customer's 20D. now you now what you paid for - $1500 for a "shitty" camera)
      - "European warranty is not valid in Poland or Germany" (oh yeah? so where these countries are? in Africa?)
      - "to fix FF/BF we have to make corrections for all your lenses" (which may be true if all lenses have defect, but they work perfect with another body, and that body works perfect with other lenses. and we're talking about 4 L lenses, not the cheapest glass)
      - "it doesn't matter. if you print 4x6" you wouldn't notice that" (again related to the FF/BF problem. and i thought that we buy 6-12 mpx cameras to print larger pictures than 4x6")
      - "you should sharpen it in Photoshop" (about significant focusing problems. stupidest advice ever)

      BTW, Polish users have positive experience with service centers in Germany, Switzerland, and different countries so it seems that only our technicians are lazy...
      djtermoz@pbase

      Komentarz

      • Tomasz Golinski
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 8623

        #33
        Może dodaj, że to w oparciu o doświadczenia z canon-board :>
        30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
        Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



        Komentarz

        • Pszczola
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 1760

          #34
          Zamieszczone przez kocis
          [...] A jest to kłamstwo.
          Spokojnie, spokojnie... Nie klamstwo, ale "nie prawda". Klamstwo zaklada stosowanie zlej woli.
          EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #35
            Zamieszczone przez djtermoz
            Jesli naprawde chcecie cos wrzucic na dpreview to tu jest propozycja ktora ulozylem na poczekaniu:

            [I]Bad Canon service in Poland. How is it in your country?
            Ja bym jeszcze puścił z linkiem

            w miejscu gdzie piszesz only one service center.
            Puść to zobaczymy jak się dyskusja potoczy. Jak będzie trzeba się podpisać to wal na PW.
            the silence is deafening

            Komentarz

            • Tomasz Golinski
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 8623

              #36
              Zamieszczone przez Pszczola
              Spokojnie, spokojnie... Nie klamstwo, ale "nie prawda". Klamstwo zaklada stosowanie zlej woli.
              EE, nawet lepiej. To tylko sugestia, a i to niejasna. Czyli nie stwierdzenie, więc i nie kłamstwo A formalnie jest to po prostu PRAWDA. "My użytkownicy", czyli "my" a nie "wszyscy", "Polacy" czy ktokolwiek.
              30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
              Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



              Komentarz

              • djtermoz
                Uzależniony
                • 2004
                • 988

                #37
                Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                Może dodaj, że to w oparciu o doświadczenia z canon-board :>
                Przeciez napisalem ze nie z wlasnego doswiadczenia tylko "my Polish friends". No chyba ze mamy wprost zareklamowac nasze forum. Nie ma sprawy...
                djtermoz@pbase

                Komentarz

                • Tomasz Golinski
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 8623

                  #38
                  A czemu nie? :> Dobrze, żeby serwis wiedział, na kogo ma uważać :>
                  30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                  Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                  Komentarz

                  • djtermoz
                    Uzależniony
                    • 2004
                    • 988

                    #39
                    Zamieszczone przez gietrzy
                    Puść to zobaczymy jak się dyskusja potoczy. Jak będzie trzeba się podpisać to wal na PW.
                    To co mam to wrzucic? Tylko nie wiem czy "Canon Talk" to akurat najlepsze miejsce bo tam sa glownie kompakty. "Canon SLR Lens Talk" moglby byc choc to akurat forum o obiektywach wylacznie. O lustrzankach sa 3 fora - na wszystkie 3 nie wrzuce...
                    djtermoz@pbase

                    Komentarz

                    • DoMiNiQuE
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 3548

                      #40
                      jeszcze tego nie wrzuciliscie? no to sobie moge szukac
                      djtermoz, wrzucaj
                      Ostatnio edytowany przez DoMiNiQuE; 223.

                      Komentarz

                      • djtermoz
                        Uzależniony
                        • 2004
                        • 988

                        #41
                        No to wrzucilem. Co prawda w "Canon Talk" jakos tego na razie nie widze (Tam sie czeka na akceptacje nowego watku czy co? Nie wiem bo bardzo rzadko uzywam to forum)

                        Jak pojdziecie po linku to znajdziecie

                        P.S. O kurcze, post #500... Laaadnie...

                        EDIT: O, juz jest... pojawilo sie

                        EDIT2: Pomyslalem ze temat i tak bardziej dotyczy DSLR w szczegolnosci wiec wrzucilem to jeszcze na forum "Canon EOS 20D/10D/D60/D30"
                        Teraz czekamy czy ktos sie zainteresuje.
                        Ostatnio edytowany przez djtermoz; 881.
                        djtermoz@pbase

                        Komentarz

                        • Kubaman
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 4709

                          #42
                          Zamieszczone przez kocis
                          A jednak w dobrym tonie jest psioczyć na serwis. To takie swojskie
                          to nie jest swojskie. Gdy Mercedes klasy A wywalał się na teście łosia, ta ukochana marka była torpedowana przez niemiecką prasę i wyśmiewana na potęgę. Oburzeniu nie było końca. A test łosia to nie standartowa procedura testowa zgodna z ISO/TS tylko zwyczajowy test "historyczny". Mercedes mniej kasy by stracił, gdyby zaprzestał produkcji w zasadzie przed jej rozpoczęciem lub po prostu olał śmieszny test. Ale dla zachowania renomy marki przekonstruował samochód i stracił więcej. Dla klientów.

                          Nie gadaj więc, że wymaganie jakości od renomowanej marki, za którą wszyscy płacimy grube pieniądze jest jakąś narodową przywarą, czepialstwem i złą wolą. Płacisz - wymagasz.
                          www.jakubszyma.pl

                          www.szyma.com

                          Komentarz

                          • Duty
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 244

                            #43
                            Zamieszczone przez kocis
                            Czym więce ludzi w Polsce da zarobić polskiemu dystrybutorowi, tym on więcej włoży w sprawny serwis. Bo będzie to w jego interesie. Na tym polega gospodarczość. I tak działalność nie prowadzi do bankructwa.
                            Wiesz co? na początku września zamówiłem 3 szt. 5D w kicie (2 do swojego studia i jedną dla kolegi) u polskiego dystrybutora, który zaopatruje się w Canon Polska. Canon szumnie obiecał sprzedać je 29 września.
                            Do dziś Canon Polska nie sprzedał ani jednej sztuki kitów 5D - same body - owszem. Co chwilę się dowiaduję, czemu takie opóźnienie jest? Dzisiaj bezsilny handlowiec mi powiedział, że jak dzwoni do Canona, to włącza w aparacie autodialing i po godzinie najwcześniej ma połączenie. W Canonie stwierdzili, że "może do końca roku kit 5D pojawi się u nich w sprzedaży"!!! Ponadto - nie bardzo się tym przejmują, bo i tak robią 150% normy sprzedaży i się nie wyrabiają!
                            I ja mam być patriotą? Kupować w Polsce?
                            Wysyłkowo z Hong Kongu 16-35 2,8 L wyszedł mi 4170 zł, a lampa 580 EX 1170 zł! Dostałem w kilka dni po zamówieniu! Aż szkoda gadać, ile to u nas oficjalnie kosztuje!
                            Aparaty lepiej kupować na miejscu, bo cena taka sam jak w HK, ale serwis gratis. Żeby tylko dało się je kupić...
                            Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

                            Komentarz

                            • adwent
                              Coś już napisał
                              • 2005
                              • 60

                              #44
                              napisał Kubaman:
                              Nie gadaj więc, że wymaganie jakości od renomowanej marki, za którą wszyscy płacimy grube pieniądze jest jakąś narodową przywarą, czepialstwem i złą wolą. Płacisz - wymagasz.
                              dokładnie tak. I nie ważne czy sprzęt kupiony w kraju, czy w taniej sieci internetowej. Sprzęt ma działać.

                              Ja akurat- jak pisałem w innym wątku- jestem zadowolonym klientem serwisu na Żytniej ( poza niemiłą panią i nieporozumieniem z należnością ). Sprzęt po ich naprawie działa i gdyby nie przypadek Jarka- mógłbym ten serwis polecać. Ale teraz będe z tym ostrożniejszy - bo takie rzeczy nie powinny się zdarzać. A już gadanie o "naprawianiu aż gwarancja się nie skończy" to już bezczelna kpina z klienta. Mój post nie wynika tu z "mody narzekania na tym forum czy narodowej przywary" - jak mówi kocis - lecz z dbałości o własny interes, bo kto wie, czy nie będzie trzeby tam czegoś oddać...
                              A choć minęło 15 lat - etos pracy nie tak łatwo sobie przyswoić - najwyraźniej Żytnia potrzebuje w tym temacie życzliwej pomocy;-)
                              EOS 50 E +Grip, EOS 350d+BG-E3, EFS 18-55, EF 50 f/1.8 II , EF 75-300 f/4-5.6 USM IS , Flektogon 20 f/2.8, 550 EX, CF 1GB,
                              Apacer cd 211, Kiev 88 TTL z obiektywami, Lowepro 400 AW, Photo Trekker Classic, Manfrotto 455 B, 479-4B

                              Komentarz

                              • djtermoz
                                Uzależniony
                                • 2004
                                • 988

                                #45
                                Sa pierwsze odpowiedzi: http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=15884970

                                Wyglada na to ze w innych krajach Europy Srodkowo-Wsch. nie jest pewnie lepiej ale zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. Jesli macie jakies komentarze to piszcie na dpreview
                                djtermoz@pbase

                                Komentarz

                                Pracuję...