X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Drozdi
    Początki nałogu
    • 2006
    • 418

    #16
    Zamieszczone przez Vitez
    Widziales karty Pretec Cheetah? Sa metalowe. Podczas gdy wiekszosc pozostalych CF jest plastikowa.
    Nie nie widzialem, ale jakies pol roku temu chcialem rozwalic plastikowa CF (byla zepsuta) i wiele osob by sie zdziwilo, ale nie moglem jej zlamac :smile:

    Co do metalowej, to chyba bym ja niezle pogial
    - poprawna pisownia i ortografia w internecie

    Komentarz

    • Auwo
      Uzależniony
      • 2004
      • 928

      #17
      Zamieszczone przez Vitez
      Widziales karty Pretec Cheetah? Sa metalowe. Podczas gdy wiekszosc pozostalych CF jest plastikowa. Bebechy elektroniczne pewnie wytrzymuja ale jednak metalowa obudowa jest odporniejsza na pekniecia, uderzenia itp - to zapewnia wieksza odpornosc na to ze ci bebechy nie wyleca z karty. Byc moze podobna obudowe zastosowano w Extreme III.
      Hmm... a ja cały czas myslałem, że karty CF są do zapisywania zer i jedynek. A tutaj okazuje się, że nawet moga pękać, można nimi uderzać (niczym Chuck zapewne) i do tego bebechy wypdają ?!

      Komentarz

      • KMV10
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 2320

        #18
        Ja tam od metalu wolę dobry kompozyt. Sam nie wierzyłem ale dobry kompozyt jest naprawdę trudniej rozwalić w trakcie używania niż uszkodzić metal...

        Komentarz

        • Robson01
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 1574

          #19
          Zamieszczone przez Vitez
          Mialem nosa... jakies 2 tyg temu wstrzymalem sie z zakupem 2x2GB bo akurat forsy zabraklo... no to jeszcze troszke poczekam 8)
          Reasumując nie kupiłeś bo nie miałeś kasy, a nię.... "miałem nosa". Subtelna różnica :wink:
          Canon
          Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

          Komentarz

          • Jac
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 4813

            #20
            Zamieszczone przez Robson01
            Reasumując nie kupiłeś bo nie miałeś kasy, a nię.... "miałem nosa". Subtelna różnica :wink:
            portfel mial nosa ;-)
            Instagram

            Komentarz

            • Vitez
              zło konieczne
              • 2004
              • 19804

              #21
              Zamieszczone przez Robson01
              Reasumując nie kupiłeś bo nie miałeś kasy, a nię.... "miałem nosa". Subtelna różnica :wink:
              Gdybym sie mocno postaral (wyciagnal karte kredytowa zamiast bankomatowej) to bym mial kase... ale odechcialo mi sie mocno postarac i to nazwalem "nosem" .

              Komentarz

              • Auwo
                Uzależniony
                • 2004
                • 928

                #22
                Zamieszczone przez Vitez
                Gdybym sie mocno postaral (wyciagnal karte kredytowa zamiast bankomatowej) to bym mial kase... ale odechcialo mi sie mocno postarac i to nazwalem "nosem" .
                Fakt, to się trzeba na prawdę mocno postarać.

                Komentarz

                • Robson01
                  Pełne uzależnienie
                  • 2005
                  • 1574

                  #23
                  I można by się zmęczyć.
                  Canon
                  Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

                  Komentarz

                  • shaqi
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 448

                    #24
                    Zamieszczone przez MaciekCi
                    no jakto nie ? Sam producent podaje

                    Ultra II
                    Zapis 9.0 MB/s
                    Odczyt 10Mb/s

                    Extreme III
                    Zapis 20MB/s
                    Odczyt 20MB/s

                    Oczywiście rozumiem, że nie wierzysz producentowi to proszę wsadź w czytnik karty i sobie sam przetestuj :> . Niedawno w jakiejś gazecie foto była tabelka prędkości i Ex III była prawie dwa razy szybsza od Ultry II ... pozatym mam obie karty więc sam też sobie sprawdzałem :] Pozdrawiam i proszę nie pisać głupot aby nie mylić ludzi.

                    EDIT : Mam wyniki testów :

                    Extreme III
                    Zapis : 14.2 MB/s
                    Odczyt : 17.4 MB/s

                    Ultra II
                    Zapis : 9.0 MB/s
                    Odczyt : 9.6 MB/s


                    P.S. Trzeba uwzględnić że nie każdy aparat wykorzystuje potencjał Ex III i nie mierzyć zapisu/odczytu z aparatu ze stoperem w ręce tylko sprawdzić w czytniku ... U mnie widać znaczą różnicę a szczególnie przy seri+RAW :>
                    tu masz racje. Takie są dane producenta. Ale szybkości tej nie odczujesz w
                    20D, 350D, czy nawet w 5D (z tym ostatnim to domniemania, nie miałem go jeszcze w ręku). Różnice odczuje się na profesjonalnej seri 1 czy w nowszych egzemplarzach.
                    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
                    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
                    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

                    Komentarz

                    • MaciekCi
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 149

                      #25
                      Zamieszczone przez shaqi
                      Ale szybkości tej nie odczujesz w
                      20D
                      Jak to nie ? masz te karty ? to porób sobie foty, ja widze różnice na 20D, mam obie karty w ręku i widzę ... zwłaszcza przy RAWach , ale na JPG też widać .
                      -| Canon 5D | Canon 7D |
                      -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

                      Komentarz

                      • oskarkowy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 2513

                        #26
                        Zamieszczone przez MaciekCi
                        Jak to nie ? masz te karty ? to porób sobie foty, ja widze różnice na 20D, mam obie karty w ręku i widzę ... zwłaszcza przy RAWach , ale na JPG też widać .
                        Przy 5D widać różnicę nawet na niebieskich kingstonach x40 i x50.
                        Najbardziej jest to odczuwalne przy wyświetlaniu obrazka jeszcze w trakcie zapisu. Nie jestem w stanie tego policzyć w sekundach (pewnie to jakaś część sekundy), ale naprawdę jest to wyczuwalne.
                        Jarek

                        Komentarz

                        • snowboarder
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 1358

                          #27
                          Zamieszczone przez MaciekCi
                          no jakto nie ? Sam producent podaje

                          Oczywiście rozumiem, że nie wierzysz producentowi to proszę wsadź w czytnik karty i sobie sam przetestuj :>
                          Tu jest jedyny test, w ktory wierze:



                          Na 5D wychodzi, ze UltraII i ExtremeIII sa identyczne.
                          Moze zapis z czytnika na dysk jest nieco szybszy...

                          Na 20D pdobnie:

                          Komentarz

                          • MaciekCi
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 149

                            #28
                            Zamieszczone przez snowboarder
                            Tu jest jedyny test, w ktory wierze[...]
                            OK to mów, że akurat na jakimśtam aparacie a nie w ogóle :]

                            EDIT : a ja tak patrze że na tym 20D to : Canon EOS 20D (Firmware Version 1.0.5) ... firmware 1.0.5 ? n/c przecież tyle już zostało poprawione ;/ eh ... nie ma to jak przestarzałe testy ...
                            -| Canon 5D | Canon 7D |
                            -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

                            Komentarz

                            • oszołom
                              Początki nałogu
                              • 2005
                              • 301

                              #29
                              Zamieszczone przez shaqi
                              tu masz racje. Takie są dane producenta. Ale szybkości tej nie odczujesz w
                              20D, 350D, czy nawet w 5D (z tym ostatnim to domniemania, nie miałem go jeszcze w ręku). Różnice odczuje się na profesjonalnej seri 1 czy w nowszych egzemplarzach.

                              Potwierdzam. Ja na swoim aparacie odczuwam bardzo dużą róznicę w szybkości zapisu zwłaszcza jeżeli robię zdjęcia seryjne. Mam 4G Ultra II i ostatnio kupiłem 2 karty 4G Extreme III. Różnica jest duża. A co do testów szybkości, wszystko zalezy jakiego czytnika użyjesz. Zwykły czytnik nie wykożysta szybkości Extreme III. Na swoim czytniku hamy po zrobieniu testów HD Tach uzyskałem ledwo po 8 Mega zapis i odczyt. Kupiłem czytnik SanDisk-a ImageMate 12-in-1 który wykożystuje dopiero prędkość Extreme III i po zrobieniu testów wynik karta osiągneła 19M odczyt i 18,8M zapis, więc producent podaje prawdę o szybkości tych kart. Karty spisują się znakomicie - Polecam !!!
                              Eos 1D Mark IV + maleńka szklarnia elek oraz jeden Zeiss:-D

                              Komentarz

                              • djtermoz
                                Uzależniony
                                • 2004
                                • 988

                                #30
                                Jeszcze poczekam az cena 2 GB Ultra II spadnie mocniej. Ale milo ze cos sie zmienia. I pomyslec ze pierwsza karte 1GB Ultra II kupilem za chyba $199!

                                A tak poza tym to moderatorzy spia? Dlaczego ten watek jest w "Canon DSLR" skoro dotyczy nie tylko DSLRow?
                                djtermoz@pbase

                                Komentarz

                                Pracuję...