Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rzewus
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 45

    #3151
    @jacapa "raczej" nie przegram?
    Może użytkownik w konsekwencji dostanie od Allegro upomnienie i na tym się skończy cała sprawa.
    @axk co masz na myśli pisząc "niekoniecznie"?

    Komentarz

    • smegool
      Bywalec
      • 2009
      • 100

      #3152
      Z dotychczasowych opisów w tym temacie, na allegro nie ma co liczyć.
      Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

      Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

      Komentarz

      • jacapa
        Początki nałogu
        • 2007
        • 453

        #3153
        Ja nie piałem w kontekście jakiejkolwiek pomocy ze strony Allegro. Allegro pod tym względem to niezły kręt. Obiecanki cacanki , a jak co do czego , to umyć rączki od wszelkiej odpowiedzialności.
        Chodziło mi o pozew cywilny.
        Miałem kiedyś trochę podobny problem.
        Poszedłem do adwokata zapłaciłem dwie stówy i wystosował pismo przed procesowe do opornego gościa. Jak do tej pory gość mnie zlewał to do adwokata zadzwonił. Adwokat mu wytłumaczył że jest na straconej pozycji , że sprawę przegra. Dojdą koszty , potem komornicy itp. Więc lepiej niech nie fika bo to nikomu poza adwokatem się to nie opłaca. Gość poszedł po rozum do głowy i sprawa zakończyła się dla mnie pozytywnie.
        Jacek Paduszyński
        40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

        Komentarz

        • MC_
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 3444

          #3154
          Na drobnych cwaniaczkach takie pismo zrobi wrażenie.

          Na większych już niestety nie.

          Komentarz

          • jacapa
            Początki nałogu
            • 2007
            • 453

            #3155
            Jak nie zrobi to ciąg dalszy. Nie ma co zakładać że to jakaś lump czy inna patologia.
            Raczej nie dopuszcza sobie do głowy, że to co zrobił jest bezprawne i grożą za to konsekwencje.
            Każdego nie patologicznego człowieka taka sprawa cywilna zmusi do wywiązania się z umowy. Żaden normalny człowiek nie chce komorników , wyroków itp.
            Jacek Paduszyński
            40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

            Komentarz

            • rzewus
              Dopiero zaczyna
              • 2008
              • 45

              #3156
              @jacapa Wszystko na to wskazuje, że Pani X razem z Panem Y nie zdają sobie sprawy z tego co się stało i myślą, że im się to upiecze. Zacząłem poważnie działać w tym kierunku i najprawdopodobniej już tego nie odpuszczę.
              Po tym co napisał axk zrozumiałem, że jest jeszcze inne wyjście - ultimatum. Takie rozstrzygnięcie byłoby chyba najlepszą alternatywą, jednak znając życie skończy się inaczej.

              Komentarz

              • korona-pl
                Początki nałogu
                • 2007
                • 277

                #3157
                Zamieszczone przez rzewus
                najprawdopodobniej już tego nie odpuszczę.
                Zarchiwizuj sobie gdzieś opis aukcji (printscreen, itp.). Żeby nie było potem sytuacji, że gość gdzieś znajdzie uszkodzony obiektyw za 10 zł i będzie Ci chciał wcisnąć jako wylicytowany towar.
                W opisie jest info, że gwarancja i mało używany - taki sprzęt powinien dostarczyć.
                pozdrawiam
                Jacek


                nie karmię troli...

                Komentarz

                • jacapa
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 453

                  #3158
                  Zamieszczone przez rzewus
                  @jacapa Wszystko na to wskazuje, że Pani X razem z Panem Y nie zdają sobie sprawy z tego co się stało i myślą, że im się to upiecze.
                  Po tym co napisał axk zrozumiałem, że jest jeszcze inne wyjście - ultimatum. Takie rozstrzygnięcie byłoby chyba najlepszą alternatywą, jednak znając życie skończy się inaczej.
                  Właśnie tak jest, ludzie olewają takie umowy bo nie dopuszczają sobie do głowy że komuś będzie się chciało je egzekwować. Masz w 100% wygraną sprawę wraz ze zwrotem wszystkich kosztów. Ultimatum oczywiście , o tym pisałem , ale z podpisem adwokata na blankiecie kancelarii. Ciebie najprawdopodobniej oleje , logiczne myślenie włącza się dopiero w momencie jak dotrze do osobnika, że to nie są jakieś internetowe jaja tylko prawnie zawarta umowa.
                  Jacek Paduszyński
                  40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                  Komentarz

                  • jacek_73
                    Pełne uzależnienie
                    • 2010
                    • 2587

                    #3159
                    Zamieszczone przez jacapa
                    (...)
                    Miałem kiedyś trochę podobny problem.
                    Poszedłem do adwokata zapłaciłem dwie stówy i wystosował pismo przed procesowe do opornego gościa. Jak do tej pory gość mnie zlewał to do adwokata zadzwonił. Adwokat mu wytłumaczył że jest na straconej pozycji (...)
                    a te dwie stówy też Ci raczył oddać czy już nie za bardzo? pytam bo to bardzo ciekawe jest zagadnienie.
                    Jestę fotografę
                    miszcz martwi się o podpis

                    Komentarz

                    • jacapa
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 453

                      #3160
                      Oczywiście, a nawet więcej bo adwokat spisał jeszcze ugodę i doliczył za to honorarium. Otrzymałem należność plus zwrot wszystkich kosztów.
                      Jacek Paduszyński
                      40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                      Komentarz

                      • Hubert Multana
                        Uzależniony
                        • 2010
                        • 640

                        #3161
                        otrzymałem taką odpowiedź:
                        Szanowny Panie,
                        to jest istna pomyłka i niestety tak głupio wyszło.
                        Ze względu na bardzo duże zainteresowanie obiektywem, dostaliśmy ofertę nie do odrzucenia i został sprzedany dzisiaj po za allegro.
                        Co za bezczelność . Walcz o swoje, nie ma szans tego przegrać - zwłaszcza, że jesteś w posiadaniu maila, w którym jasno gość powiedział, że ma gdzieś umowę z Tobą i obiektyw sprzedaje komu innemu za więcej.
                        Canon R6 mark II + Canon R50 + RF15-35mm f2.8L IS USM + RF 85mm 2.0 IS STM + RF 70-200 f4L IS USM +RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + RF Sirui Anamorphic 150mm T2.9

                        https://www.youtube.com/@HubertMultana

                        Komentarz

                        • rzewus
                          Dopiero zaczyna
                          • 2008
                          • 45

                          #3162
                          @jacapa Czy u adwokata bierze się jakieś poświadczenie, które potem przedstawia się jako udokumentowane wydatki dotyczące sprawy? Jeśli tak, to widzę, że nie mam się czym przejmować.
                          Po jakim czasie i w jaki sposób otrzymałeś zwrot kosztów? Nie było z tym żadnych problemów i pozwany wszystko grzecznie oddał?

                          Komentarz

                          • jacapa
                            Początki nałogu
                            • 2007
                            • 453

                            #3163
                            Wszystko oddał łącznie z kosztami za adwokata w ciągu ok. 10 dni. Do rozprawy sadowej nie doszło, jak pisałem doszło do ugody przed sądowej. Gdyby poszedł pozew do sądu koszty byłyby większe. Mój przeciwnik jak pisałem, po rozmowie z adwokatem doszedł do wniosku , słusznego zresztą , że to mu się nie opłaci. Zresztą jeśli dochodzi do takiej sprawy sąd na pierwszym posiedzeniu zachęca do ugody.
                            Adwokat na swoje usługi wystawia FV. Koszty sądowe obejmują wszystkie wydatki np. koszty dojazdów twoich i adwokata itp. wg. przedstawionych sądowi dowodów lub wylicza ryczałtowo w/g stawek.
                            Jacek Paduszyński
                            40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                            Komentarz

                            • rzewus
                              Dopiero zaczyna
                              • 2008
                              • 45

                              #3164
                              No i bardzo dobrze, że tak się u Ciebie skończyło. Mam cichą nadzieję, że u mnie będzie podobnie, jednak sądząc po (nie)korespondowaniu drugiej strony wszystko wskazuje na to, że będzie inaczej. Szanowna Pani X nie kwapi się do odpisywania na maila, dlatego postawiłem warunek, że jak do wtorku nie ustosunkuje się do ultimatum zgłaszam sprawę do adwokata.
                              Wystarczy sam kontakt mailowy, czy lepiej wdać się w dyskusję telefoniczną?

                              Komentarz

                              • jacapa
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 453

                                #3165
                                Przecież cały czas ci piszę , że póki nie zobaczył pisma od adwokata to mnie totalnie olewał. Telefony i e-maile to była jałowa dyskusja kto ma rację. On swoje ja swoje. Strata czau.
                                Jacek Paduszyński
                                40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                                Komentarz

                                Pracuję...