X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • betinus
    Bywalec
    • 2005
    • 113

    #16
    Znajomy ostatnio zdradził mi swój sposób na taakie telefony:
    Jak dzwonią z ofertą to on pierwsze pytanie jakie zadaje, to: "Ale dlaczego Pan/Pani dzwoni z tym do mnie w środku nocy????" Po chwili konsternacji ze strony dzwoniącego i pytaniu w stylu "Jak to???" on odpala: "No bo w Tokio akurat jest środek nocy" i w tym momencie zawsze słyszy: "A to przepraszam" i się rozłączają... niestety akurat do mnie jakoś ostatnio nikt nie chce dzwonić z ofertą, żeby móc to przetestować...

    A co do spamu w gmailu to Januszu pytanie:
    Nie dostajesz wogóle, czy ichniejszy filtr dobrze działa? Bo do mnie przychodzi jakiś spam, ale jeszcze się nie zdażyło, żeby wylądował w odiorczej, a nie w folderze SPAM.
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

    Komentarz

    • Chris_11
      Uzależniony
      • 2006
      • 572

      #17
      Ja też ostatnimi czasy mało dostaję telefonów, ale jak się zdarzą to wykorzystam parę Waszych pomysłów.

      Do tej pory odbierałem i zanim cokolwiek usłyszałem to od razu mówiłem: "Dziękuję, nie potrzebuję kredytu, nowego telefonu, numeru, ubezpieczenia ani konta bankowego, jestem bardzo szczęśliwy." To wystarczyło, żeby usłyszeć: "do usłyszenia".
      Nieważne, czym... Ważne, jak...

      Foto-Blog

      Komentarz

      • MMM
        Pełne uzależnienie
        PREMIUM member
        • 2006
        • 4250

        #18
        Ale po co tracić czas na takie rozmowy, jakieś przepraszanie czy tłumaczenie że się nie chce rozmawiać? Rozłączam się od razu i koniec.
        A oprócz tego mam w telefonie ustawione odrzucanie wszystkich połączeń z niezidentyfikowanych numerów. Jak się ktoś nie chce przedstawić numerem to się do mnie nie dodzwoni.
        Digart

        Komentarz

        • long_28y
          • 2009
          • 6

          #19
          Jesli chodzi o telefony to zawsze mozna sprawdzic w serwisie typu : http://ktosdzwonil.pl/
          i nie odbierac natreta ;-)

          Komentarz

          • Janusz Body
            Moderator
            • 2004
            • 5757

            #20
            Zamieszczone przez betinus
            ?..

            A co do spamu w gmailu to Januszu pytanie:
            Nie dostajesz wogóle, czy ichniejszy filtr dobrze działa? .....
            No wlasnie ciekawe ale od chyba 5 lat nie dostalem ani jednego spamu

            Janusz,
            Old enough to know better - but I do it anyway.

            Komentarz

            • jacek_73
              Pełne uzależnienie
              • 2010
              • 2587

              #21
              bo na gmailu nie ma spamu fffcale...póki co <splunięcie przez prawe ramię>
              Jestę fotografę
              miszcz martwi się o podpis

              Komentarz

              • Ariene
                Bywalec
                • 2010
                • 83

                #22
                Ten wątek to do humoru i przypiąć wysoko

                Zamieszczone przez Tezet-gdynia
                Jesli dzwonia z zastrzezonego... Odbieram i od razu mowie ze jesli nie maja odwagi przedstawic mi swojego numeru, to ja nie mam ochoty rozmawiac z przedstawicielem firmy ktora wydaje sie nie byc kompetentna ze wzgledu na brak mozliwosci zwrotnego kontaktu. Przewaznie na tym sie rozmowa konczy
                Szkoda czasu - obecnie możesz (nowe nasze prawo, operator ma obowiązek udostępnić taką usługę) zamówić usługę blokowania takich połączeń.
                Tak bardzo w skrócie:
                "połączenie nie pojawi się na Twoim telefonie, a dzwoniący usłyszy komunikat: "Abonent, którego numer wybrałeś nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć - włącz prezentację numeru"

                Najbardziej natrętni są z Heyah i wszelkich kredytów czy ubezpieczeń, potrafią dzwonić co miesiąc z tą samą ofertą tej jedynej wyjątkowej okazji pozbycia się kasy na ich cel. Pytam wtedy, dlaczego moja prośba nie została uszanowana, gdy podczas ostatniej naszej takiej samej rozmowy poprosiłam ich konsultanta o zaznaczenie, że na mój numer nie życzę sobie więcej takich spamów, a konsultant obiecał to zanotować i zastosować na przyszłość - zgodnie z prawdą. Od razu jest "przepraszam i zajmę się tym" dla pani. Po kilku miesiącach w końcu zastosowali i jest spokój.

                Mail? Zdecydowanie polecam gmail.
                Ostatnio edytowany przez Ariene; 32090.
                Moja marna twórczość

                Komentarz

                • J.J.
                  Bywalec
                  • 2008
                  • 177

                  #23
                  Jeszcze ani razu nikt do mnie nie zadzwonił z żadną ofertą. Aż się zdziwiłem czytając wasze posty, że coś takiego się zdarza.
                  Jeśli oczywiście mówimy o telefonach komórkowych.
                  moja strona

                  Komentarz

                  • Ariene
                    Bywalec
                    • 2010
                    • 83

                    #24
                    J.J., załóż firmę, to poczujesz się rozrywany Szkoda, że pozycjonowanie nie jest takie proste
                    Moja marna twórczość

                    Komentarz

                    • Goomis
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1893

                      #25
                      Polecam:
                      http://www.youtube.com/watch?v=p2-7i...eature=related

                      Numer z majtkami jest zarąbisty Z telefonem " w środku nocy" też
                      Ja na gmail dostaję sporo spamu (10-15 dziennie). Sporadycznie się trafi, że go nie odsieje, ale to od razu widzę i jak oznaczę jako SPAM to drugi raz to samo nie przejdzie.

                      Ja ogólnie nie mam problemu ze SPAMem telefonicznym. Ostatnio dzwoniła tylko babka z mojego banku (jak mniej więcej co pół roku ten sam schemat) i mówi, że przygotowano dla mnie ofertę kredytową. To akurat dla mnie pikuś:
                      - Proszę pani jestem studentem i nie mam źródła stałego dochodu, jestem na utrzymaniu rodziców
                      - aha, dziękuję, przepraszam, do widzenia.
                      Akurat z tego co się dowiadywałem w banku to nie ma sposobu, żeby przestali do mnie dzwonić bo po prostu okresowo zapuszcza się automat który losuje potencjalnych kredytobiorców na zasadzie: sprawdza się czy są regularne wpływy, czy jest przepływ gotówki i czy nie wchodzi na ujemne saldo(wypłacalność) jak jakieś konto spełnia te warunki to właściciel jest oznaczany jako potencjalna ofiara
                      5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                      Komentarz

                      • shutter
                        Bywalec
                        • 2007
                        • 123

                        #26
                        Posiadam konto na gmail'u prawie od początku tej usługi, czyli z czasów, kiedy trzeba było mieć specjalne zaproszenie, żeby móc je założyć. Przez ten cały czas zapomniałem po prostu co to spam.
                        Przy niechcianych telefonach odbieram przedstawiając się: Prosektorium miejskie.
                        Pstrykadełka, słoiki, staza, cztery duże koła i trzy anteny.

                        Komentarz

                        • janhalb
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 321

                          #27
                          Ja wychodzę z założenia, że po drugiej stronie jest ktoś, komu też przesadnej rozkoszy nie sprawia dzwonienie do mnie - taką a robotę, może lepszej akurat nie było, z czegoś trzeba żyć... - dlatego staram się nigdy nie być niegrzeczny, a jak nie jestem w pędzie, to nawet pozwalam swoje powiedzieć. ALE: tylko wtedy, jak dzwonią na komórkę (komórki - moja i żony - są "firmowe", na firmę mojej żony, więc OK).

                          Natomiast jak komus sie zdarzy dzwonić na domowy - mam już taką wyuczona formułkę: przerywam zaraz po przedstawieniu i mówię LODOWATYM tonem:

                          "Bardzo przepraszam, ale to jest PRYWATNY numer telefonu i NIGDY nie wyrażałem zgody na wykorzystywanie go do celów komercyjnych bądź reklamowych. Proszę tu więcej nie dzwonić. ŻEGNAM."

                          Zwykle wystarcza...
                          Amator, po prostu amator*

                          *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

                          Komentarz

                          • Kolaj
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 3293

                            #28
                            Można też tak:

                            Komentarz

                            • pe.en.de
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 321

                              #29
                              Ja to tam odkładam słuchawkę i tyle.
                              Ale moja córka - ma kilka telefonów w tym jeden w pleju.
                              Tam , gdy ktoś do Ciebie dzwoni dłużej niż dwie minuty , to dostajesz jedną minutę gratis, zaraz więc po odebraniu takiego telefonu mówi że owszem jest zainteresowana tylko bateria jej zdycha i podaje numer pod którym oczekuje na ofertę.
                              Następnie dalej pracuje przy kompie, zwracając jednakże uwagę aby co chwilę mówić - mhhhy no i pod koniec oferty zadawać pytania uzupełniające
                              Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

                              Komentarz

                              • Leon007
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 2709

                                #30
                                Kiedyś dostawałem spam eSeMeSowy - moja wina, bo wysłałem coś na konkurs ze stacji benzynowej albo sklepu.
                                Gdy miałem dosyć, zadzwoniłem do biura obsługi mojego operatora i zapytałem kto kryje się za numerem typu 8XXXX, uprzejma pani podała mi firmę spamowo-konkursową. Trochę gugla, znalazłem telefon do nich i powiedziałem, że sobie nie życzę. Wypisali mnie z bazy i się skończyło.
                                Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
                                Ja
                                Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
                                Konfucjusz

                                Komentarz

                                Pracuję...