X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • najeli
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 992

    #31
    Zamieszczone przez betinus
    A co do spamu w gmailu to Januszu pytanie:
    Nie dostajesz wogóle, czy ichniejszy filtr dobrze działa? Bo do mnie przychodzi jakiś spam, ale jeszcze się nie zdażyło, żeby wylądował w odiorczej, a nie w folderze SPAM.
    Zamieszczone przez Janusz Body
    No wlasnie ciekawe ale od chyba 5 lat nie dostalem ani jednego spamu
    A nie masz zaznaczanego automatycznego usuwania?
    Też mam konto na gmailu z czasów zaproszeń, ale w katalogu "spam" zawsze coś jest.
    Wróć, założyłam sobie konto pt. spam.dla.marty -- praktycznie nic nie przychodzi, tzn. mam tu tylko spam na życzenie, bo wszędzie się tym rejestruję ;-)

    Mam telefon w T i dzwoni do mnie tylko mój bank. Jak miałam w E to za darmową bramkę trzeba było się zgodzić na spam reklamowy. Wystarczył jakiś sms (i blokada bramki) i zniknęło.

    Ale np moja babcia "sprzedała" swój stacjonarny numer godząc się na jakaś nie-TPsową książkę telefoniczną. Notorycznie ją na coś zapraszają lub chcą jej coś sprzedać.
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

    Komentarz

    • Janusz Body
      Moderator
      • 2004
      • 5757

      #32
      Zamieszczone przez najeli
      A nie masz zaznaczanego automatycznego usuwania?.
      Automatycznie usuwanie jest po 30 dniach. Mam całkowity brak spamu - konto też z czasów zaproszeń - na dzisiaj 7981MB w ramach samozwiększania czasowego. :-) Inna sprawa, że konto znają tylko znajomi - nie upubliczniam adresu w sklepach internetowych i temu podobnych.

      Janusz,
      Old enough to know better - but I do it anyway.

      Komentarz

      • jaś
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 2601

        #33
        jest jeszcze numer z wyskakującymi ankietami w przeglądarce - po wpisaniu daty urodzenia np. 1915 (trzeba celować w okolice 90) okazuje się że nie chcą zbierać danych tej grupy wiekowej - jawna dyskryminacja seniorow.
        Jestem szumofobem
        S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
        Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

        Komentarz

        • Leon007
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 2709

          #34
          Jest jak Janusz mówi.
          Na gmajlu mam 2 konta - jedno do ogólnego używania i tam rzeczywiście przychodzi spam, ale jest dobrze filtrowany, i drugie - takie rodzinne, które używamy tylko do alegro - tam nie ma spamu w ogóle.
          Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
          Ja
          Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
          Konfucjusz

          Komentarz

          • marszull
            Bywalec
            • 2011
            • 126

            #35
            Zamieszczone przez Leon007
            Kiedyś dostawałem spam eSeMeSowy - moja wina, bo wysłałem coś na konkurs ze stacji benzynowej albo sklepu.
            Gdy miałem dosyć, zadzwoniłem do biura obsługi mojego operatora i zapytałem kto kryje się za numerem typu 8XXXX, uprzejma pani podała mi firmę spamowo-konkursową. Trochę gugla, znalazłem telefon do nich i powiedziałem, że sobie nie życzę. Wypisali mnie z bazy i się skończyło.
            ja mam spis takich numerow (play to udostepnia) i jak tylko dostawalem jakis spam to wyszukiwalem kontak do firmy i wysylalem maila ze bardzo dziekuje i jescze raz to zglaszam do giodo (tresc listu mozna znalezc w necie)
            dziala w 100% bo po paru takich mailach nie dostaje juz spamu sms, telefony spamerskie tez sie przy okazji skonczyly

            Komentarz

            • Janusz Body
              Moderator
              • 2004
              • 5757

              #36
              Zamieszczone przez marszull
              .... ze bardzo dziekuje i jescze raz to zglaszam do giodo...
              Ja nie straszę. Po drugim razie zgłaszam do GIODO. :-)

              Janusz,
              Old enough to know better - but I do it anyway.

              Komentarz

              • Sergiusz
                Pełne uzależnienie
                • 2008
                • 2708

                #37
                Najgorzej to jak dostaje mejla z linkiem do bazy danych, niby książki telefonicznej czy spisu firm i adres lub cokolwiek innego jest z błędem. A zmiana wpisu kosztuje tyle i tyle. Nieźle się trzeba nakręcić aby wpis usunęli.
                Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

                Komentarz

                • ToleDo
                  Bywalec
                  • 2010
                  • 119

                  #38
                  TUTAJ parę porad jak postępować ze spamem telefonicznym.
                  Każdy ma takiego

                  na jakiego sobie zasłużył.

                  500D +kit +sigma70-300 APO DG

                  Komentarz

                  • dinderi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 3028

                    #39
                    Zazwyczaj stosuję metode na idiotę (co niektórzy twierdzą, że nie wymaga to ode mnie zadnych dodatkowych umiejętnosci). Czyli zadaję pytania mające za zadanie wybic dzwoniącego z pantałyku i tak zmęczyć, żeby sam nie wiedziała, po co do mnie dzwoni.
                    Ale to tylko, kiedy mam czas i humor. Kiedy nie mam, po prostu odkładam słuchawkę.
                    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                    ---Moje zdjecia na FB---

                    Komentarz

                    • lMl
                      Bywalec
                      • 2011
                      • 225

                      #40
                      Patrząc na kilka ostatnich wpisów stwierdzam, że sobie życie utrudniacie

                      Mail: Wystarczy wysłać zwrotnie informację z prośbą/żądaniem o usunięcie z bazy adresowej i firma MUSI usunąć, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby nie usuwali.

                      Telefon: Wystarczy powiedzieć: "nie wyrażam zgody na nagrywanie" i usłyszymy "dziękuję do widzenia".
                      canon, olympus

                      Komentarz

                      • Kolaj
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 3293

                        #41
                        Zamieszczone przez lMl
                        Mail: Wystarczy wysłać zwrotnie informację z prośbą/żądaniem o usunięcie z bazy adresowej i firma MUSI usunąć, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby nie usuwali.
                        A mi się zdarzyło, że na taki email dostałem zwrotkę, że taki adres w domenie nadawcy nie istnieje. To są adresy często mailowe przypisane do automatów i niekoniecznie ktokolwiek czyta korespondencję wysyłaną na taki adres. A, że powinien.... cóż.

                        Telefon: Wystarczy powiedzieć: "nie wyrażam zgody na nagrywanie" i usłyszymy "dziękuję do widzenia".
                        Formalnie to nikt nie musi pytać o zgodę na nagrywanie rozmowy, podobbnie, jak nie musi Cię pytać o pozwolenie na robienie notatek. Pytanie o zgodę, z którym często mamy do czynienia w takich sytuacjach to czysta uprzejmość i tyle. Każdy może swoje rozmowy nagrywać. Co innego podsłuchiwanie/nagrywanie cudzych rozmów - to już podchodzi pod łamanie tajemnicy korespondencji ale to nie ten przypadek.
                        Ostatnio edytowany przez Kolaj; 5109.

                        Komentarz

                        • Janusz Body
                          Moderator
                          • 2004
                          • 5757

                          #42
                          Zamieszczone przez Kolaj
                          ... że na taki email dostałem zwrotkę, że taki adres w domenie nadawcy nie istnieje. To są adresy często mailowe przypisane do automatów i niekoniecznie ktokolwiek czyta korespondencję wysyłaną na taki adres.....
                          W przypadku wielu serwisów zarejestrowanych na jakichś egzotycznych wyspach tego rodzaju skrzynki służą wręcz potwierdzaniu, że dany adres jest jeszcze "żywy". Taki adres "usuń mnie z listy" w przypadku sklepów i innych legalnych działalności najczęściej jest skuteczny. Gorzej gdy dostajemy propozycje typu viagra, enlargement czy innych podobnych. Prośba o usunięcie może spowodować napływ nowych ofert.

                          W polskiej praktyce też taki jeden adres odsyłał zwrotkę w stylu "bark adresu w domenie". Napisałem do GIODO. Od tego czasu nie dostałem ani jednego maila więcej od tych spamerów. :-)

                          Janusz,
                          Old enough to know better - but I do it anyway.

                          Komentarz

                          • lMl
                            Bywalec
                            • 2011
                            • 225

                            #43
                            Oczywiście piszę o legalnym "spamie", reklamach, ofertach itp.

                            Kolaj, dzisiaj każdy nagrywa to oczywiste, ale jeżeli się nie zgodzisz to mają związane ręce, rozmowy przeprowadzić nie mogą. Sprawdź i daj znać jaka firma będzie po takiej informacji dyskutować.
                            canon, olympus

                            Komentarz

                            • C80
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 855

                              #44
                              Ja niestety mam 4 skrzynki pocztowe, u dwóch operatorów. Logowanie się na pocztę do kazdej zajmuje za dużo czasu, więc pocztę odbieram w Thunderbirdzie. Takie rozwiązanie ma tę wadę, że jak gmail rozpozna email jako spam to mogę tego nie zauważyć bo nie loguję się na stronie. Parę razy ważny email już do mnie nie dotarł.

                              Zrobiłem taki manewr: w gmailu wyłączyłem całkowicie filtr spamu, więc nawet spam jest pobierany przez Thunderbirda. Program tak ustawiłem aby sam rozpoznawał spam i sam się uczył co jest spamem, a muszę przyznać że jest bardziej inteligentny niż gmail. Spam z każdej skrzynki trafia do jednego folderu, który czasami sprawdzam czy się nie pomylił.

                              Kluczem do nieotrzymywania emaili ze SPAMem jest niepublikowanie ich nigdzie w internecie albo publikowanie na zasadzie "e m a i l <at> g m a i l.com; zamiast <at> wstaw @". Wtedy roboty zbierajace adresy nie powinny go wyłapać.

                              SPAM na komórkę rozwiązałem w prostu sposób, zadzwoniłem do BOK operatora i zarządałem wyłączenia SMSów reklamowych i promocyjnych. Od dwócj lat ani jednego smsa, którego bym nie chciał.

                              A stacjonarny? Nie da się z tym nic zrobić, ale wystarczy błyskawicznie gasić ludzi tekstem "Nie jestem zainteresowany" i od razu rozłączać się. I tak nic to nie zmieni bo TPSA handluje numerami i będą dzwonić z reklamami.
                              [Strona] [Sportowy fotodziennik]

                              Komentarz

                              • dinderi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 3028

                                #45
                                Wczoraj dzwonili z Toyoty, czy mogą przedstawić ofertę na samochód.
                                - Dlaczego macie zastrzeżony numer telefonu? - zapytałem.
                                - Nie umiem odpowiedzieć - powiedział miły pan - Czy moge przedstawić panu ofertę?
                                - Nie umiem odpowiedzieć - odparłem
                                - Mamy świetną oferte na samochody z rocznika 2011. Czy jest jakiś model który by pana interesował?
                                - Nie umiem odpowiedzieć
                                I tak się skończyła nasza rozmowa. Przemiły pan się rozłaczył.
                                Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                                09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                                ---Moje zdjecia na FB---

                                Komentarz

                                Pracuję...