X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • BeatX
    PLUS member
    PLUS member
    • 2007
    • 1733

    #46
    Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp


    wow bardzo male radiatory, jak na koncowke mocy 120w @ 8ohm
    to jakas klasa D ?

    kolumny Elac, ale jaki model konkretnie?

    --- Kolejny post ---

    wogole skumaj jak wyglada kompletny modul wzmacniacza mocy klasy D, o mocy 1000wat @ 4ohm


    tutaj strona producenta (na zdjeciu widac model ICEpower1000A)
    ICEpower ? Class D audio amplifiers ? Consumer & Professional Audio

    no i dla porownania, koncowka mocy 1000wat @ 4ohm w klasie A


    ja wymiekam..
    Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

    Komentarz

    • ARN
      Uzależniony
      • 2008
      • 757

      #47
      Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

      Niezła elektrownia :-) Musiałbym sprzedać 35L, żeby mieć na rachunek za prąd :-)

      Moje Elaki (208.2) są 4-omowe, więc mam naprawdę potężne, masywne 200W.

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #48
        Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

        Zamieszczone przez mc_iek
        Nie dość że snob, to jeszcze profan!
        A co powiedzieć o tych co do podłączania paczek używają kabli elektrycznych w gumie .


        Zamieszczone przez BeatX
        http://www.6moons.com/audioreviews/atoll/hero6.jpg

        wow bardzo male radiatory, jak na koncowke mocy 120w @ 8ohm
        to jakas klasa D ?

        kolumny Elac, ale jaki model konkretnie?

        --- Kolejny post ---

        wogole skumaj jak wyglada kompletny modul wzmacniacza mocy klasy D, o mocy 1000wat @ 4ohm



        tutaj strona producenta (na zdjeciu widac model ICEpower1000A)
        ICEpower ? Class D audio amplifiers ? Consumer & Professional Audio

        no i dla porownania, koncowka mocy 1000wat @ 4ohm w klasie A



        ja wymiekam..
        No a pomyśleć że są końcówki o mocy 3 kW ważące 9 kg .
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • BeatX
          PLUS member
          PLUS member
          • 2007
          • 1733

          #49
          Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          No a pomyśleć że są końcówki o mocy 3 kW ważące 9 kg .
          poka foto
          Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

          Komentarz

          • Kolekcjoner
            Obertroll
            • 2006
            • 18766

            #50
            Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

            Przyjadę do domu to coś cyknę
            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
            Kapitan Wagner

            Komentarz

            • BeatX
              PLUS member
              PLUS member
              • 2007
              • 1733

              #51
              Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

              znaczy jak.. ty masz w domu wzmacniacz audio, o mocy 3000 wat? :O
              Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

              Komentarz

              • ARN
                Uzależniony
                • 2008
                • 757

                #52
                Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                Kolekcjoner, to jakaś klasa D?

                Komentarz

                • Kolekcjoner
                  Obertroll
                  • 2006
                  • 18766

                  #53
                  Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                  Zamieszczone przez BeatX
                  znaczy jak.. ty masz w domu wzmacniacz audio, o mocy 3000 wat? :O
                  Nie no tak napisałem w uproszczeniu, w domu takich końcówek nie używam choć kilka razy eksperymentowaliśmy .

                  Zamieszczone przez ARN
                  Kolekcjoner, to jakaś klasa D?
                  Nie, zmodyfikowana H na zasilaczu impulsowym.
                  Konkretnie są to QSC PLX 3102. Jestem ciągle poza domem ale zdjęcia bez problemu można znaleźć w necie.
                  "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                  Kapitan Wagner

                  Komentarz

                  • BeatX
                    PLUS member
                    PLUS member
                    • 2007
                    • 1733

                    #54
                    Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                    no, no - musze przyznac, ze robi wrazenie.
                    znalazlem co prawda zdjecia modelu PLX 3002, ale i tak szacun ze upchali do tak malej przestrzeni cos okolo 2x3000 wat


                    kolekcjoner, ale tak z ciekawosci.. po co Ci wzmacniacz audio o tak gigantycznej mocy?
                    przeciez to jest zastosowanie strictle estradowe.
                    dzialasz cos przy naglosnieniach koncertow?
                    czy czysto laboratoryjnie do tego podchodzisz.
                    ja mam w domu wzmacniacz 2x20wat @ 8ohm i rzadko kiedy slucham na "polowie gwizdka"
                    Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18766

                      #55
                      Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                      Zamieszczone przez BeatX
                      no, no - musze przyznac, ze robi wrazenie.
                      znalazlem co prawda zdjecia modelu PLX 3002, ale i tak szacun ze upchali do tak malej przestrzeni cos okolo 2x3000 wat



                      kolekcjoner, ale tak z ciekawosci.. po co Ci wzmacniacz audio o tak gigantycznej mocy?
                      przeciez to jest zastosowanie strictle estradowe.
                      dzialasz cos przy naglosnieniach koncertow?
                      czy czysto laboratoryjnie do tego podchodzisz.
                      ja mam w domu wzmacniacz 2x20wat @ 8ohm i rzadko kiedy slucham na "polowie gwizdka"
                      Tak to są klasyczne końcówki estradowe - widać nawet że płytkę mają do góry nogami żeby przy zalaniu nie załatwić elektroniki. Ta moc nie jest jakaś gigantyczna, mamy jeszcze mocniejsze końce w firmie.
                      Do użytku domowego mam stuningowanego Kenwooda i Thule. Ten ostatni ma jakąś symboliczną moc i zbudowany jest wedle wszelkich nieaudiofilskich zasad (montaż powierzchniowy i procesory), a gra świetnie.
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • zysk
                        Pełne uzależnienie
                        • 2013
                        • 1120

                        #56
                        Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                        Końcówki estradowe i tysiące wat .Na słuchanie w domu to za dużo.Swój zestaw stuningowałem i zamniełem wzmacniacz PM 350 na PM 700.Teraz Dali zensor 7 mogą się bardziej wykazać.
                        "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
                        7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

                        Komentarz

                        • ARN
                          Uzależniony
                          • 2008
                          • 757

                          #57
                          Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                          Tego PM 700 to ci zazdroszczę.
                          Kiedyś chorowałem na niego :-)

                          Komentarz

                          • zoomi
                            Uzależniony
                            • 2012
                            • 551

                            #58
                            Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                            nie dość że we wzmaku EQ to jeszcze osobny klocek EQ... duuuuuuuuuuużo tego

                            Komentarz

                            • zysk
                              Pełne uzależnienie
                              • 2013
                              • 1120

                              #59
                              Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                              Zamieszczone przez zoomi
                              nie dość że we wzmaku EQ to jeszcze osobny klocek EQ... duuuuuuuuuuużo tego
                              Przecież,jeśli jest co włączać i wyłączać ,to przecież lepiej .
                              Są analogie w fotografowaniu przecież :
                              -ustawienia w body
                              -dodatkowe filtry
                              -PP
                              czyż nie ?
                              używamy je zamiennie i według potrzeby.
                              I z tym audio tak samo.Załączam ,to co potrzebuję
                              btw
                              powyższy zestaw audio ,spełnia wszystkie moje wymagania (a w zasadzie moich uszu),
                              od bardzo czułego tunera przez EQ po wzmacniacz w połączeniu z przeciętnym odtwarzaczem CD Yamaha 470.
                              W budowie (polowaniu) drugi podobny zestaw,bo vintage marantze to fajne sprzęty
                              Ostatnio edytowany przez zysk; 49586.
                              "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
                              7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #60
                                Odp: audio, stereo, hi-fi, hi-end, audio-voodoo itp

                                Zamieszczone przez zysk
                                Przecież,jeśli jest co włączać i wyłączać ,to przecież lepiej .
                                Są analogie w fotografowaniu przecież :
                                -ustawienia w body
                                -dodatkowe filtry
                                -PP
                                czyż nie ?
                                używamy je zamiennie i według potrzeby.
                                I z tym audio tak samo.
                                Oj nie bardzo. Tu obowiązuje zasada że im tor krótszy i bez ulepszeń tym lepiej.
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...