X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomphoto
    Początki nałogu
    • 2007
    • 428

    #31
    Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

    Metalowe trampki?
    U mnie w rodzinie 3 szt beko jedna dwie od ponad 5 lat, jedna od 3, wszystkie działają bez zarzutu, dwie pierwsze to klasa średni beko do 5kg jedna już klasa wyższa. Jedna z klasy średniej... bardzo intensywnie używa w trudnych warunkach, a nawet bardzo trudnych...(mróz, upał i inne warunki zewnętrzne)nie ma rdzy na żadnej, nic nie piszczy, i nie wali. Dość duży przebieg ma ta pralnica... nie do zdarcia, wcześniej był bosch i nie dał sobie rady
    No i to 5 lat gwarancji dają chyba nie bez powodu.
    Czasem Amica... nie nie przyjdzie ci do głowy...
    Co do soczewek w pralkach... to one są z filtrem uv już
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

    Komentarz

    • centur
      Uzależniony
      • 2011
      • 766

      #32
      Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

      Amica odpadła w przedbiegach, nawet w sklepach mówią że od Amiki to tylko płyty i piekarniki...
      http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
      http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
      Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

      Komentarz

      • centur
        Uzależniony
        • 2011
        • 766

        #33
        Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

        w MM w Koszalinie nie ma żadego modelu Beko objętym 5 letnią gwarancja a Candy wg serwisanta nadaje się na złom lub na części, po 8 latach pękł bęben....
        http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
        http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
        Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

        Komentarz

        • tomphoto
          Początki nałogu
          • 2007
          • 428

          #34
          Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

          upss... ale pomysł z grillem jest dobry, widziałem kilka lat temu taki patent u kogoś na działce.
          Ja kupiłem co prawda z 2 lub 3 letnia gwarancją. Jeśli miałbym zmienić po awarii to zmieniłbym ponownie na Beko, pancerny sprzęt.
          Ostatnio edytowany przez tomphoto; 10677.
          http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

          Komentarz

          • centur
            Uzależniony
            • 2011
            • 766

            #35
            Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

            wybór padł na Beko, okazuje się w miejscowym sklepie są 2 modele objęte 5-letnią gwarancją (61041 za 1100zł oraz 71042 za 1200zł) no chyba że zona w ostatniej chwili zmieni zdanie... za jakiś czas napiszę jak się sprawuje, może jeszcze komuś kiedyś przyda się ten wątek ....
            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

            Komentarz

            • tomphoto
              Początki nałogu
              • 2007
              • 428

              #36
              Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

              To bierz obojętnie którą, ten starszy model działa u mnie
              http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

              Komentarz

              • centur
                Uzależniony
                • 2011
                • 766

                #37
                Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                A mają one jakiś krótki program?
                http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                Komentarz

                • tomphoto
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 428

                  #38
                  Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                  Ma specjalny program , 30 min koszulki i gatki możesz wyprać.
                  Poza tym tych dwóch modelach starszych u mnie, jest możliwość skrócenia standardowego programu funkcją express, czasu pracy o połowę. W tym wyższym modelu pewnie też tak jest.

                  Teraz tak czytam że nawet w 14 min pierze. Moja jednak chyba w 30 min.
                  Ostatnio edytowany przez tomphoto; 10677.
                  http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

                  Komentarz

                  • Zowa
                    Bywalec
                    • 2013
                    • 120

                    #39
                    Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                    W kazdej firmie można źle trafić, czy to na Be.. czy to na Bo... Ja od siebie tylko mogę poradzić - jak to ktoś wcześniej napisał, nie brać takiej, która zużywa mało wody. I to nie dlatego, że się nie opłaca. Moja poprzednia brała 42l i bywało, że niektóre ubrania miały całkowicie suche fragmenty, tak jakby wody nie starczyło. Trzeba było mniej ładować albo po prostu dolewać prysznicem, bo pranie takie niedoprane było. Ale to pewnie też zależy od modelu. Ja lubie, jsk mi się dobrze wychlapie, bo przy dzieciakach to wszystko wiecznie brudne
                    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
                    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
                    mój FB
                    mój Flickr

                    Komentarz

                    • Boogie
                      Coś już napisał
                      • 2013
                      • 59

                      #40
                      Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                      Z tym żeby nie kupowac A+++ się nie zgodzę, trzeba jedynie jeszcze patrzeć na parametry, bo w jednej klasie potrafią być spore różnice w poborze prądu. Rodzice zmienili prawie cały sprzęt (pralka na większą i oszczędniejszą, lodówka podobnych rozmiarów pod względem litrażu ale z większą zamrażarką, telewizor) na przełomie 2013/2014 z takiego, który miał około 10 lat na nowy, wybierany między innymi pod względem zużycia prądu. Różnica w opłatach wynoci 40-70zł przy każdym rachunku co dwa miesiące, także w 3 lata zwraca im się spokojnie jeden produkt. Co do marek ciężko ocenić - mam pełno sprzętu LG w domu który się nie psuje, pralke Amica która ma 11 lat bez żadnego serwisu. Czasami zależy od szczęścia. Bliscy znajomi 5 lat temu kupili pralkę LG, dosyć wybajerzoną, rodzinka duża także pranie leci u nich codziennie lub co drugi dzień i też nic się nie dzieje...

                      Przy prakach patrz się też na klasę prania i wirowania. To, że dwie mają takie same obroty nie gwarantuje że tak samo odwirują. Jesli chodzi o pralkę kupili akurat ładowaną od góry bo inna nie wchodziła, 1200 obrotów, klasa wirowania A, na balkonie 1-2h i pranie jest suche. Ten model został wybrany, niestety w tych z górną klapą wybór nie jest taki duży: Whirlpool AWE 93360 P
                      Ostatnio edytowany przez Boogie; 48634.

                      Komentarz

                      • Tibby
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 51

                        #41
                        Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                        Zamieszczone przez Boogie
                        Przy prakach patrz się też na klasę prania i wirowania. To, że dwie mają takie same obroty nie gwarantuje że tak samo odwirują. Jesli chodzi o pralkę kupili akurat ładowaną od góry bo inna nie wchodziła, 1200 obrotów, klasa wirowania A, na balkonie 1-2h i pranie jest suche. Ten model został wybrany, niestety w tych z górną klapą wybór nie jest taki duży: Whirlpool AWE 93360 P
                        Różnica szybkości wirowania (co się z tym wiąże suchość prania po wirowaniu) może wynikać też z użytego programu. To, że pralka ma 1200 obrotów, nie oznacza, że zawsze wiruje z taką prędkością - zależy od programu.

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #42
                          Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                          Zamieszczone przez centur
                          Amica odpadła w przedbiegach, nawet w sklepach mówią że od Amiki to tylko płyty i piekarniki...
                          Bzdety.
                          Mam dwie Amici jedna ma już grubo ponad 10 lat, obie pracują bez zarzutu. Starsza była raz naprawiana (ze względu na to że pracują bardziej jak w firmie a nie jak w domu nie mają łatwo). Jeszcze jedną ma moja mama też ma chyba z dziesięć lat i działa bez pudła.
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • centur
                            Uzależniony
                            • 2011
                            • 766

                            #43
                            Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                            kupiłem BEKO 61041 za 1100zł w Neonet (tylko ten był w sklepie), napiszę za jakiś czas jak się sprawuje skoro wątek stał się juz taki popularny na forum fotograficznym :-), jeszcze raz dzięki za wpisy ....
                            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                            Komentarz

                            • Ligo
                              Początki nałogu
                              • 2012
                              • 385

                              #44
                              Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                              Zamieszczone przez centur
                              wątek stał się juz taki popularny na forum fotograficznym :-)
                              Dlaczego nie? Każdy musi prać. Zobacz na forum Pentaxa. Tam już dawno przerobili cały sprzęt AGD i wszelki inny możliwy.

                              Komentarz

                              • słowiczek
                                Uzależniony
                                • 2014
                                • 759

                                #45
                                Odp: Pralka kaput, co kupić do 1500 zł ?

                                Ciut za późno wbiłem się w temat. Bosch jako jedyna w tej chwili firma używa ocynkowanej blachy w całości konstrukcji pralki. Dają też wysokiej klasy łożyska no i silnik tej marki mówi sam za siebie. Info z pierwszej ręki od serwisanta, który naprawiał mojego boscha. Co padło? Elektroniczny panel sterowania na skutek przepięcia w gniazdku( nie miałem uziemienia:/). Pralka po prawie 15-stu latach wciąż pierze. A jak wykorzystać stare elementy pralki? Znalazłem kiedyś:
                                1

                                2

                                3


                                ... i jest ładnie

                                Komentarz

                                Pracuję...