X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MstrG
    Administrator
    • 2013
    • 237

    #46
    Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

    Zamieszczone przez mirror
    dobre - niestety możliwość nie istnieje - moje pierwsze aparaty nie miały trybu zielonego - trzeba było ustawić przysłonę ręką na metalowym ruskim obiektywie i czas pokrętełkiem na metalowym ruskim korpusie i tak mi już zostało że przysłonę ustawiam sam przyzwyczajenie to druga natura, estetyki hdeerków nie trawię ale nasycone kolory i mocny postproces owszem lubię, a na domiar złego robię tylko rawy więc niestety sam pozbawiam się tych wspaniałych możliwości - od kiedy od zawsze - moją pierwszą cyfrą był 350D naszej ulubionej firmy miło go wspominam i robiłem nim rawy od pierwszego dnia, cyfrowego kompakta nigdy nie miałem bo jakoś nie widziałem w nich alternatywy dla aparatu z wymienną optyką wiec zwlekałem z przejściem na cyfrę aż się pojawiły lustrzanki.
    No to ja już nie wiem. Może jesteśmy wyjątkami potwierdzającymi regułę
    Pewnie [MENTION=71039]cybulski[/MENTION] strzela po cichu cukierkowe HDRki zrobione na automacie, a na forum dla niepoznaki wrzuca dla nas przyjemniejsze kadry

    Zamieszczone przez mirror
    myślę że niektórym nie chodzi o fakt robienia zdjęć telefonem - chodzi chyba raczej o stwierdzania o lepszości technicznej fotografii wykonanej telefonem podane jako prawda objawiona w proroczym widzie - ktoś mówi sprawdzam i wychodzi że król jest nagi i słowo technicznej jest słowem kluczem, chodzi o banialuki na temat fotografii obliczeniowej - banialuki bo trochę rozumiem jak to działa i co się oblicza no i dochodzi do tego karawana i psy co nie ułatwia dyskusji.
    Czyli teraz wszystkim użytkownikom smartfona będzie przypisywane to stwierdzenie? Ile jest osób na tym forum podzielających teorię "lepszości technicznej fotografii wykonanej telefonem"? Jedna? Dwie?

    Komentarz

    • capo-di_tutti-capi
      Uzależniony
      • 2017
      • 514

      #47
      Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

      1. wymieniona wada
      -Trzeba być sierotą, żeby wiedząc, że aparat ma limit 30 min. nagrywania
      nie zrobić przed upływem tego czasu drugiego ujęcia.


      2. wymieniona wada
      -Aparat w chwili zakupu nie miał histogramu podczas nagrywania.
      Jak po zakupie użytkownik doszedł do tego, że by mu się on jednak przydał
      ...to czyja to wina?

      3. wymieniona wada
      -Aparat w chwili zakupu był wyposażony w sloty na dwie różne karty pamięci.
      Trzeba było myśleć przed zakupem.

      4. wymieniona wada
      "Jak wchodziłem w system Canon RF, to były jakieś podstawowe obiektywy na rynku..."

      -No dwa lata temu było więcej niż kilka podstawowych https://www.dpreview.com/products/ca...ew=Grid&page=1

      -Canon zawsze patentował masę obiektywów, które nie trafiały do produkcji.
      Będąc w takim wieku autor gorzkich żali powinien o tym wiedzieć.

      [O brakach w średniej półce obiektywów RF sam pisałem.]

      5. "RF 14-35/4 zaprojektowany przez palanta. Bo nie inaczej."
      Dystorsja. Winietowanie.

      "nie da się skorygować w żadnym oprogramowaniu. Koniec, kropka."

      -Bzdety.

      6. RF 70-200/4 "Po co komu ten obiektyw? Ja go kupiłem. /.../
      Co bym nie robił, to mi wychodziło, że ten obiektyw jest psu na budę. No zupełnie bez sensu. Dlaczego?
      -to jest 70-200, a ja mam 24-105 ...więc zostaje mi 150-200
      tym bardziej, że kupiłem też 100-500"


      -ch...we zakupy zrobiłeś. Nie trzeba było go w ogóle kupować, lub sprzedać po zakupie 100-500. Czyja to wina?


      Influencer z 435 subskrybentami.

      A tu jego zdęcia https://www.facebook.com/jakub.roguski.7/
      Ostatnio edytowany przez capo-di_tutti-capi; 58021.

      Komentarz

      • Poozon
        Bywalec
        • 2008
        • 110

        #48
        Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

        Ale na przegrzewanie gościu nie jojczył. Mógłby na to też pomarudzić. Fajnie byłoby posłuchać jak to nagrywał coś dwie godziny i co pięć minut musiał chłodzić sprzęt.
        Kurczę, gościu ma naprawdę talent do zęgrzenia. Nie wiem czy to talent aktorski czy tak szczerze od serca mówił.
        Dużo z tego co mówił jest oczywiście prawdą, ale "widziały gały co brały". Canon przecież nic nie ściemnia, przecież do filmowania jest R5C a nie R5.

        Z tym że on twierdzi że to kamera powinna zapewniać auto-ekspozycję. Mam kamerę z taką funkcją (Blackmagic 6K G2) ale jakoś mi to nie jest potrzebne. Lepiej ekspozycję jest ogarniać w post-produkcji niż liczyć na automat.

        Komentarz

        • capo-di_tutti-capi
          Uzależniony
          • 2017
          • 514

          #49
          Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

          Zamieszczone przez Poozon
          Kurczę, gościu ma naprawdę talent do zęgrzenia. Nie wiem czy to talent aktorski czy tak szczerze od serca mówił.



          Aha..

          Pójdzie w system Sony.

          Sony FE PZ 16-35mm F4 G ma taką dystorsję





          ale mu o tym nie mówcie.


          ...a Canon RF 14-35/4 L taką https://www.the-digital-picture.com/...1538&Lens=1569

          Winietowanie https://www.the-digital-picture.com/...1538&Lens=1569
          Ostatnio edytowany przez capo-di_tutti-capi; 58021.

          Komentarz

          • pawel.guraj
            Pełne uzależnienie
            • 2013
            • 1223

            #50
            Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

            O matko, nie czytałem całego wątku, ale zobaczyłem, że to Kuba - mój dawny kumpel "zawodowy".
            Fajnie, że dzieli się przemyśleniami, ale nie specjalnie przykładał bym wagę do merytoryki tych przemyśleń... tak z doświadczenia.

            p,paw
            https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Parowozem po Bieszczadach

            Komentarz

            • capo-di_tutti-capi
              Uzależniony
              • 2017
              • 514

              #51
              Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

              Wrzuciłem na grupę link i ten z linkedin.

              Różnie faceci przechodzą kryzys wieku średnio-późnego,
              ale dla nas to świr.
              Znajomi będą omijać firmę w której pracuje.
              Ostatnio edytowany przez capo-di_tutti-capi; 58021.

              Komentarz

              • robertskc7
                Pełne uzależnienie
                • 2010
                • 1485

                #52
                Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                Musi koniecznie z Jankiem naszym pogadać, on go przekona co dobre do video w mig
                www.robertzbiec.pl

                Komentarz

                • Poozon
                  Bywalec
                  • 2008
                  • 110

                  #53
                  Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                  Zamieszczone przez pawel.guraj
                  Fajnie, że dzieli się przemyśleniami, ale nie specjalnie przykładał bym wagę do merytoryki tych przemyśleń...
                  Powiem szczerze że trochę rzeczy dowiedziałem się z tego filmiku, głównie na temat obiektywów z seri RF.
                  Trochę taki "czarny humor" z tego filmiku bije a niektórzy lubią taki rodzaj humoru.

                  Komentarz

                  • capo-di_tutti-capi
                    Uzależniony
                    • 2017
                    • 514

                    #54
                    Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                    Sony ma mieć jutro nowe kompaktowe 70-200/4 https://www.sonyalpharumors.com/firs...0mm-g-ii-lens/

                    Do obecnego telekonwertera nie można założyć.

                    Na to w Canon RF też narzekał autor filmu.
                    Ostatnio edytowany przez capo-di_tutti-capi; 58021.

                    Komentarz

                    • cauchy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2595

                      #55
                      Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                      Podejrzewalem ze chodzi o niego i sie nie myliłem [emoji57]

                      Poslucham calosci jak wroce jutro na chate.

                      Ogolnie nie bardzo moge sobie wyobrazic nagrywanie ciegiem 30min tak zeby widza to nie zanudzilo. Owszem są master szoty np. Poczatek Meskie granie i ponoć 1917, slyszalem tez ze ktos lubi nagrywać np sesje jogi czy medytacji, albo chociaż wywiady.. ale serio takie rzeczy mozna bez problemu pociąć i poskladac z parominutowych ujęć. Dzis „rynek” yt czy instagramowy niemal wymusza ciecia co kilka sekund i zmiane kadru, inaczej nudy na pudy [emoji28]
                      EOS R5 | EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | DJI Mini 3 Pro
                      Flickr | YT

                      Komentarz

                      • Przemek_PC
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2456

                        #56
                        Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                        Obejrzalem pierwsze 10 minut filmu i nie stwierdziłem żeby gość gadał głupoty. Wręcz przeciwnie jako użytkownik A7S, A7III, A6400 przecieram oczy ze zdumienia, że tak można na siłę utrudniać życie uzutkownikom jak robi to Canon. Do kolegi powyżej o tym dziwnym nicku nie trzeba być sierotą żeby przegapić moment zakończenia nagrywania filmu po 30 minutach szczególnie jeśli ktoś wcześniej przez lata pracował na kamerach.
                        W między czasie odezwał się kolejny kolega [MENTION=19623]cauchy[/MENTION]. Amatorskie filmiki z ptaszkami na YT to coś zupełnie innego niż bardziej zaawansowane produkcje gdzie jest kilka kamer czy dźwięk nagrywany na oddzielny rejestrator, gdzie longiem nagrywa się wiele rzeczy.
                        Ostatnio edytowany przez Przemek_PC; 1405.

                        Komentarz

                        • cauchy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 2595

                          #57
                          Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                          Ale autor z yt nie nagrawa zaawansowanych produkcji longiem z kilku kamer.
                          EOS R5 | EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | DJI Mini 3 Pro
                          Flickr | YT

                          Komentarz

                          • capo-di_tutti-capi
                            Uzależniony
                            • 2017
                            • 514

                            #58
                            Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                            A czyja to wina, że autor nie przeczytał instrukcji -o limicie czasu nagrywania?

                            Podczas edycji dowiedział się o limicie.

                            Komentarz

                            • mirror
                              Pełne uzależnienie
                              • 2018
                              • 1446

                              #59
                              Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                              proponuję w następnych modelach zmniejszyć limit do 15 minut (dla mnie starczy z zapasem) i zapisać to w instrukcji - instrukcja jak wiadomo zniesie każdy absurd
                              EOS 3, 5D, R5

                              Komentarz

                              • zdebik
                                Pełne uzależnienie
                                • 2013
                                • 4065

                                #60
                                Odp: "pożegnanie z Canonem" coś dużo tego ostatnio

                                30 lat fotografowal i nie ogarnia canona, jakis poganin. Pewnie mial pewną markę znaną z "amelinium" i odporności na niskie temp.

                                Zamieszczone przez mirror
                                proponuję w następnych modelach zmniejszyć limit do 15 minut (dla mnie starczy z zapasem) i zapisać to w instrukcji - instrukcja jak wiadomo zniesie każdy absurd
                                Kamerka w aucie nagrywa 3min i jakoś daje rady . A na poważnie, to chyba od R6II już nie ma limitu.
                                Ostatnio edytowany przez zdebik; 49147.
                                https://500px.com/Rafal_S

                                Komentarz

                                Pracuję...