X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tymin3
    Bywalec
    • 2005
    • 102

    #16
    Robilem takie fotki e1 olka, podczas burzy, bez niczego, no da sie ale jakos nietesknie za tym. wizjer zalewa nic nie widac od kropel, filtra nie przedmuchasz z kropel bo zaparowuje odrazu. jakos gleboki tulipan moze uratowac troche sytuacje. jedyna przydatna sprawa w uszzcelnieniach jezeli nie jest sie na wojnie to na jakis miejskich imprezach gdy "wszyscy" maja aparaty i zacznie padac deszcz, wszystkie malpy ida pod kurtki a ty mozesz dalej robic
    E1, E3

    http://www.fotostudio.zambrow.org

    Komentarz

    • Vitez
      zło konieczne
      • 2004
      • 19804

      #17
      Zamieszczone przez emisiaczek
      mozna tez kupic za 10pln parasol a za reszte uszczelnianej zabawki zwiedzic 3/4 swiata robiac fotki
      A na pustynie/plaze/dzungle/zuzel/kurz (i tak mozna wymieniac...) co polecisz?

      Chcialem zwrocic tym samym uwage ze uszczelnienia chronia nie tylko przed deszczem . A przy okazji sprobuj bawic parasolem przy nieco silniejszym wietrze (nawet trzymanym przez pomocnika) - nawet jak go utrzymasz to przed zacinajacymi kroplami nie uchroni.

      Komentarz

      • schabu
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1352

        #18
        Zamieszczone przez Driver
        nie chodzi o zalanie tylko o krople na soczewie

        a tak a propos ( pewnie juz było ) zawsze zastanawiam sie jak rozwiązana jest kewstia bagnatu ?
        przy bagnecie na szkle jest gumka która dociska do body. a jak sie założy osłonę przeciwsłoneczną to może zniknąć w dużej mierze problem z kroplami deszczu na przedniej soczewce.
        Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

        fotografia biznesowa

        Komentarz

        • asterix
          Uzależniony
          • 2005
          • 793

          #19
          a mi sie tutaj Praga przypomina i zlocik forumowy, gdy pomimo deszczu wielkiego nic sie nie stalo naszym aparatom. Jedynie Muflon mial wtedy jedynke Faktem stalo sie tylko to, iz Tomkowy obiektyw po owym deszczu pelnil role akwarium
          Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

          Komentarz

          • Cyborg
            Początki nałogu
            • 2006
            • 416

            #20
            Zamieszczone przez ecki74
            Poprzez zalanie szkła miałem na myśli kropelki na np filtrze polaryzacyjnym lub UV (jak kto woli). Więc jak tam się pojawią kropelki lub będzie się lac struga wody to chyba trudno "coś zobaczyc" - analogia samochodu i jego przedniej szyby !!
            Analogia z przednią szybą samochodu jest nietrafiona. Przednia szyba jest w innej odległości przedmiotowej niż filtr. Nałóż parę kropli na filtr i zobacz jaki jest efekt.

            Komentarz

            • Driver
              Zablokowany
              • 2005
              • 786

              #21
              Zamieszczone przez schabu
              przy bagnecie na szkle jest gumka która dociska do body.
              jesteś pewny że na szkle ?. bo oglądam swoje juz tak z 10 min i żadnej gumki nie widze, stąd pytanie

              Komentarz

              • darimarc
                Dopiero zaczyna
                • 2004
                • 19

                #22
                Sprawdziłem przy EF 24-70 i jest gumeczka nawet dość solidna
                darimarc

                http://darimarc.fotogalerie.pl

                Komentarz

                • schabu
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1352

                  #23
                  Zamieszczone przez Driver
                  jesteś pewny że na szkle ?. bo oglądam swoje juz tak z 10 min i żadnej gumki nie widze, stąd pytanie
                  bo nie wszystkie eLki są uszczelniane. w 24-105 jest gumeczka a w 70-200/4 nie miałem.
                  Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

                  fotografia biznesowa

                  Komentarz

                  • Driver
                    Zablokowany
                    • 2005
                    • 786

                    #24
                    Zamieszczone przez schabu
                    bo nie wszystkie eLki są uszczelniane.
                    to bezsensu troche

                    Komentarz

                    • schabu
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1352

                      #25
                      no i bez sensu ze 30d nie jest uszczelnione. a jeszcze bardziej że 5D też nie...no ale cóż - marketing.
                      Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

                      fotografia biznesowa

                      Komentarz

                      • yogi-bear
                        Początki nałogu
                        • 2005
                        • 366

                        #26
                        Nie wiem jak od strony 1D, ale obiektyw jest uszczelniany przez gumeczkę która po założeniu dosyć solidnie przywiera do body. Wygląda to tak:

                        Komentarz

                        • Viracocha
                          Uzależniony
                          • 2004
                          • 853

                          #27
                          Coś mi się zdaje, że niektórzy już się głowią jak wymyślić jakiś test na szczelność gumeczki

                          Komentarz

                          • Avadra_K
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 580

                            #28
                            Zamieszczone przez schabu
                            no i bez sensu ze 30d nie jest uszczelnione. a jeszcze bardziej że 5D też nie...no ale cóż - marketing.
                            ??: Bo Canaon wyszedł z założenia, że uszczelnienia potrzebuje tylko profesjonalny fotoreporter, a reszta robi zdjecia w warunkach studyjnych Poza tym te kilka wstawek z silikonu to dodatkowe parę kpln do ceny

                            (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )

                            - słabym głosem zapytała Małgorzata. - - zachrypiał - . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

                            Komentarz

                            • emisiaczek
                              Uzależniony
                              • 2005
                              • 548

                              #29
                              na pustynie polecam 400d z tamronem + jakas malkpa ... co ma sie zepsuc to i tak sie popsuje ... na nic mi uszczelnienia jak bede sie bal w pl aparatu wyjac bez obstawy

                              Komentarz

                              • krzychoo
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 349

                                #30
                                w moim 17-40 gumka już jest nieco sfatygowana, chyba od przepinania obiektywów. Kłania się drugie body.
                                Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

                                Komentarz

                                Pracuję...