Robilem takie fotki e1 olka, podczas burzy, bez niczego, no da sie ale jakos nietesknie za tym. wizjer zalewa nic nie widac od kropel, filtra nie przedmuchasz z kropel bo zaparowuje odrazu. jakos gleboki tulipan moze uratowac troche sytuacje. jedyna przydatna sprawa w uszzcelnieniach jezeli nie jest sie na wojnie to na jakis miejskich imprezach gdy "wszyscy" maja aparaty i zacznie padac deszcz, wszystkie malpy ida pod kurtki a ty mozesz dalej robic
X
-
-
A na pustynie/plaze/dzungle/zuzel/kurz (i tak mozna wymieniac...) co polecisz?
Chcialem zwrocic tym samym uwage ze uszczelnienia chronia nie tylko przed deszczem
. A przy okazji sprobuj bawic parasolem przy nieco silniejszym wietrze
(nawet trzymanym przez pomocnika) - nawet jak go utrzymasz to przed zacinajacymi kroplami nie uchroni.
Komentarz
-
przy bagnecie na szkle jest gumka która dociska do body. a jak sie założy osłonę przeciwsłoneczną to może zniknąć w dużej mierze problem z kroplami deszczu na przedniej soczewce.Komentarz
-
a mi sie tutaj Praga przypomina i zlocik forumowy, gdy pomimo deszczu wielkiego nic sie nie stalo naszym aparatom. Jedynie Muflon mial wtedy jedynke
Faktem stalo sie tylko to, iz Tomkowy obiektyw po owym deszczu pelnil role akwarium
Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.Komentarz
-
Analogia z przednią szybą samochodu jest nietrafiona. Przednia szyba jest w innej odległości przedmiotowej niż filtr. Nałóż parę kropli na filtr i zobacz jaki jest efekt.Komentarz
-
Komentarz
-
Sprawdziłem przy EF 24-70 i jest gumeczka nawet dość solidna
Komentarz
-
Komentarz
-
-
no i bez sensu ze 30d nie jest uszczelnione. a jeszcze bardziej że 5D też nie...no ale cóż - marketing.Komentarz
-
Nie wiem jak od strony 1D, ale obiektyw jest uszczelniany przez gumeczkę która po założeniu dosyć solidnie przywiera do body.
Wygląda to tak:
Komentarz
-
Komentarz
-
??: Bo Canaon wyszedł z założenia, że uszczelnienia potrzebuje tylko profesjonalny fotoreporter, a reszta robi zdjecia w warunkach studyjnych
Poza tym te kilka wstawek z silikonu to dodatkowe parę kpln do ceny
(sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie
)
- słabym głosem zapytała Małgorzata. - - zachrypiał -
. "Mistrz i Małgorzata" M BułhakowKomentarz
-
na pustynie polecam 400d z tamronem + jakas malkpa ... co ma sie zepsuc to i tak sie popsuje ... na nic mi uszczelnienia jak bede sie bal w pl aparatu wyjac bez obstawy
Komentarz
-
w moim 17-40 gumka już jest nieco sfatygowana, chyba od przepinania obiektywów. Kłania się drugie body.Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CBKomentarz
Komentarz