X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maxbmx
    Początki nałogu
    • 2006
    • 364

    #31
    Jak wygladaja te uszczelnienia w 1d? (chodzi mi o sama puszkę)
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

    Komentarz

    • Zielony
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 2928

      #32
      Zamieszczone przez maxbmx
      Jak wygladaja te uszczelnienia w 1d? (chodzi mi o sama puszkę)

      sigpic


      Komentarz

      • maxbmx
        Początki nałogu
        • 2006
        • 364

        #33
        Zastanawiam się czym się różni np przełącznik (kółeczko) obok górnego spustu w 1d i w 30d Bo na oko wygląda tak samo, jest na forum ktoś kto rozbierał 1d?
        Moje zdjęcia
        RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

        Komentarz

        • Mutt
          Początki nałogu
          • 2006
          • 252

          #34
          1d nie rozbierałem, ale to kółeczko jest wykonane z gumy, a w 30d (jak sie domyślam) z plastiku
          Instagram

          Komentarz

          • ukasus
            Bywalec
            • 2007
            • 165

            #35
            ja robiłem swoim 20d + tami 17-50 z osłona na szkło .. plus reklamówka lidla z dziurą na wystający obiektyw .. przez 45 min w ulewie ... co kilka zdjęć mikrofibrą musiałem przecierać szkło .. (festiwal fajerwerków) i wszystko cacy po dziś dzień chodzi więc po co przepłacać
            Eos system

            Komentarz

            • ewg
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1079

              #36
              A mnie się tam wydaje, że uszczelnienia najbardziej się przydają przy nagłych zamianach temperatur, bo skraplanie pary wewnątrz aparatu nie jest już dla niego zagrożeniem, a we wnętrzu szkieł, utrudnieniem. Te kurze, zadymy, deszcze itp, to takie warunki, przed którymi można i wręcz chce się sprzęt a zwłaszcza siebie ochronić i rozsądny fotograf intuicyjnie będzie chronił sprzęt tak jakby nie był szczelny (bo przede wszystkim optyka ma być czysta!), a myślę, że nawet bardziej niż przeciętnie, bo choć szczelny, to MkIII jest zbyt drogi żeby traktować go gorzej od jakiegoś trabanta... No chyba, że ktoś za jedną sesję kupuję kolejny zestaw(-y).

              Dlatego myślę, że szczelne powinny być zwłaszcza te tańsze modele. Raz, że łatwiej nimi poniewierać a dwa - statystyczny użytkownik taniego aparatu zwykle nie wie jak lub nie zamierza go chronić.

              A jakby tak podsumować dwa powyższe akapity to wyjdzie, że szczelne powinny być wszystkie aparaty! ;-)

              Komentarz

              • Nawrot
                Bywalec
                • 2006
                • 115

                #37
                Obserwowałem ostatnio aukcję na allegro. http://allegro.pl/item205066707.html Nie wiem na ile to się sprawdza, ale myślę że na deszcz powinno wystarczyć spokojnie

                Komentarz

                • Kolekcjoner
                  Obertroll
                  • 2006
                  • 18766

                  #38
                  Zamieszczone przez ewg
                  (....) Te kurze, zadymy, deszcze itp, to takie warunki, przed którymi można i wręcz chce się sprzęt a zwłaszcza siebie ochronić i rozsądny fotograf intuicyjnie będzie chronił sprzęt tak jakby nie był szczelny (bo przede wszystkim optyka ma być czysta!), a myślę, że nawet bardziej niż przeciętnie, bo choć szczelny, to MkIII jest zbyt drogi żeby traktować go gorzej od jakiegoś trabanta... No chyba, że ktoś za jedną sesję kupuję kolejny zestaw(-y).

                  Dlatego myślę, że szczelne powinny być zwłaszcza te tańsze modele. Raz, że łatwiej nimi poniewierać a dwa - statystyczny użytkownik taniego aparatu zwykle nie wie jak lub nie zamierza go chronić.

                  A jakby tak podsumować dwa powyższe akapity to wyjdzie, że szczelne powinny być wszystkie aparaty! ;-)
                  Cały "widz" polega na tym że jedynki są tak robione żeby właśnie nie musiały być chronione. Często są używane w takich warunkach, że nie ma szans się bawić w ochronę sprzętu - bo się po po prostu nie zrobi dobrych zdjęć.
                  "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                  Kapitan Wagner

                  Komentarz

                  Pracuję...