X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • liquidsound
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1956

    #46
    Zamieszczone przez m_o_b_y
    Kiedy kiedyś kupisz jakieś szkła z prawdziwego zdarzenia, to pogadamy.
    Pozdrówka
    Wiesz, nie zgodze sie. Jesli bedziemy rozpatrywac sektor amatorski: akwarystyka morska vs. szkla nie L (bo to profi) to akwarystyka jest drozsza, a jesli sektor profesjonalny: to porownaj sobie koszt wszystkich Elek do jakiegos nawet nie duzego oceanarium ;-)
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

    Komentarz

    • Mellan
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1851

      #47
      Za lustra, osprzęt itp.,itd. na prywatny użytek już przekroczyłem 20k zł
      C-F-K - forever

      Komentarz

      • Dżobert
        Coś już napisał
        • 2007
        • 80

        #48
        Czy sprzęt profesjonalny kończy się na 24x36? Jeśli obiektywy do "pełnej klatki" kosztują tak dużo to co dopiero powiedzieć o sinarach, czy hasselbladach?
        "Jeśli zdjęcie jest nie dość dobre, to znaczy, że nie podszedłeś wystarczająco blisko"

        Komentarz

        • Lulu1988
          Uzależniony
          • 2007
          • 522

          #49
          Zamieszczone przez Mellan
          Za lustra, osprzęt itp.,itd. na prywatny użytek już przekroczyłem 20k zł
          To z wydatkami idziemy równo. Ciekawe ile mi wyjdzie jak podliczę wszystko za 20 lat Jak narazie to z grubszych rzeczy trzyma się mnie następca 5D (w końcu przecież musi wyjść), ale poczekam tak z pół roku po premierze, żeby nieco staniał. Do tego...hmm...może 70-200/2.8 + zamiana 50tki na L i z 6500euro wychodzi 10000-11000euro Najwyższa pora, żeby zacząć na tym zarabiać
          Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

          Komentarz

          • Kolekcjoner
            Obertroll
            • 2006
            • 18766

            #50
            Zamieszczone przez marfot
            Doskonałą metodą ciagłego rozwoju sprzętowego jest bezmyślny dobór zestawu tak aby przysparzał kłopotów przy użytkowaniu a to już wymaga nowych zakupów. Taką sprawdzoną metodą opisywaną często na naszym forum jest kupienie korpusu APS-C i kompletowanie do niego zestawu idealnego do przyszłego FF. Wyjście z tego absurdu wymusza kupienie korpusu FF co dostarcza nowych doznań. Po zakupieniu korpusu FF i zdobyciu z nim doświadczeń mamy sporą szansę, że nasz "idealny" zestaw nie sprawdza się w praktyce bo był kompletowany bez praktyki. Korygujemy to stopniowo kolejnymi zakupami oczywiście.
            Tak zakupy powinny być przemyślane . Najważniejsze żeby nie przegiąć i nie kupić przypadkiem tego co zaspokoi nasze oczekiwania .
            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
            Kapitan Wagner

            Komentarz

            • m_o_b_y
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1095

              #51
              Zamieszczone przez Lulu1988
              Chiałem stworzyć podobny wątek, ale widzę że nie ma takiej potrzeby. Dobrze m_o_b_y mówi, że nasze hobby jest szaleńczo drogie.
              Mam pomysł, żeby każdy odważny podliczył ile do tej pory wydał na sprzęt fotograficzny, wliczając w to kompakty, karty itp itd.

              Mi po podliczeniu wszystkiego wychodzi....o Matko...około 6500 euro, a co gorsze kilka droższych pomysłów chodzi mi po głowie, także jeszcze 2-3 lata i 10k będzie przekroczone

              Przekroczenie 40 kPLN wydanych na sprzęt Canona jest bajecznie łatwe.
              Co gorsza, nowe pomysły inwestycyjne mi chodzą po głowie.
              Strach się bać.
              m_o_b_y
              --------------------------------------------------------

              Komentarz

              • workinger
                Coś już napisał
                • 2010
                • 59

                #52
                40k to ładna sumka... Choć wiem, że sprzęt wielu użytkowników forum przekracza pewnie i tak sporo tą kwotę :P Moja powoli również rośnie ale pewnie narazie jestem gdzieś w połowie :P
                CO ZA LUDZIE !!!
                5DII / 5D / S 14 / 24L / 50 1.4 / 24-70 L / 85 1,8

                Komentarz

                Pracuję...