Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #3406
    Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Księgowi Canona nie posiadają po prostu w swoim słowniku pojęcia "litość" - synonimy też wyrzucili .
    a teraz wlaczamy Google Translate, wklepujemy "litość" i wybieramy Polski->Japoński


    nastepnie przeklejamy pierwszy znaczek z japonskiego slowa i tlumaczymy z japonskiego na polski:


    zaklad, ze to akurat slowo maja w swoim repertuarze?
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • mamiyka
      Początki nałogu
      • 2009
      • 289

      #3407
      Zamieszczone przez trampek
      jak po bandize to:14-135 f/1,4 L IS MACRO TSE IS USM .
      Waga 900g,
      wielkosc 35L.
      IS 4 EV,
      Macro 1:1,
      Wspopraca z TC 2x bez staty jakosci
      Uszczelnine
      Cena 5,5k PLN
      ..eee,kicha.
      Bez soczewek fluorytowych a'la wielowarstwowych dyfrakcyjnych elementów optycznych (DO) ?
      Ostatnio edytowany przez mamiyka; 30003.

      Komentarz

      • Bahrd
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 3053

        #3408
        Zamieszczone przez akustyk
        a teraz wlaczamy Google Translate, wklepujemy "litość" i [...]
        :-D:-D
        Wygląda na to, że po googlo-japońsku "litość" znaczy coś jakby "uwaga - pole minowe" - i to by sporo wyjaśniało...
        EOS - conditio sine Kwanon...

        Komentarz

        • sirgerwazy
          Początki nałogu
          • 2008
          • 314

          #3409
          Zamieszczone przez trampek
          jak po bandize to:14-135 f/1,4 L IS MACRO TSE IS USM .
          Waga 900g,
          wielkosc 35L.
          IS 4 EV,
          Macro 1:1,
          Wspopraca z TC 2x bez staty jakosci
          Uszczelnine
          Cena 5,5k PLN
          ahhh marzenia...
          ale z drugiej strony gdyby powstało takie szkło... to każdy nabył by takie szkiełko iiii...
          iii nie było by sensu już gonić króliczka )) bo każdy by go złapał
          Pkt 8 regulaminu forum
          plutophoto.blogspot.com

          Komentarz

          • sando
            Bywalec
            • 2008
            • 240

            #3410
            Zamieszczone przez sirgerwazy
            ahhh marzenia...
            ale z drugiej strony gdyby powstało takie szkło... to każdy nabył by takie szkiełko iiii...
            iii nie było by sensu już gonić króliczka )) bo każdy by go złapał
            Wtedy, o zgrozo, trzeba by było zacząć robić zdjęcia Albo zmienić hobby :-P
            Ostatnio edytowany przez sando; 16650.

            Komentarz

            • mgtan
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1084

              #3411
              Zamieszczone przez sando
              Wtedy, o zgrozo, trzeba by było zacząć robić zdjęcia Albo zmienić hobby :-P
              buuuhahahah
              Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
              24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
              Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

              Komentarz

              • gietrzy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 5727

                #3412
                CR2: nowy, niszowy lens to: ef-s 8mm fish eye

                Ja myślałem, że brakujące tse lub 180 macro
                the silence is deafening

                Komentarz

                • mate00sh
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1312

                  #3413
                  Zamieszczone przez gietrzy
                  CR2: nowy, niszowy lens to: ef-s 8mm fish eye

                  Ja myślałem, że brakujące tse lub 180 macro
                  Ale po co taki fiszaj, Canon przecież chyba nie przestraszył się Samyanga...

                  Komentarz

                  • tezmarek
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 840

                    #3414
                    Zamieszczone przez mate00sh
                    Ale po co taki fiszaj, Canon przecież chyba nie przestraszył się Samyanga...
                    Jak się przestraszył Optycznych, to czem nie "Samuraja"

                    Na poważnie - jesli by się to sprawdziwło, to oznaczało by pewne uelastycznienie Canona - w co nie wierzę.

                    Komentarz

                    • konradl
                      Uzależniony
                      • 2004
                      • 980

                      #3415
                      ...a na co to komu teraz? Samyang juz jest ktoremu naprawde trudno cos zarzucic, no moze poza AF-em, ktory jest tu potrzebny w b.oganiczonym zakresie.

                      Brac sie za update 17-40 a nie sztuczny tlok robic...

                      Komentarz

                      • mate00sh
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1312

                        #3416
                        Zamieszczone przez konradl
                        ...a na co to komu teraz? Samyang juz jest ktoremu naprawde trudno cos zarzucic, no moze poza AF-em, ktory jest tu potrzebny w b.oganiczonym zakresie.

                        Brac sie za update 17-40 a nie sztuczny tlok robic...
                        A dodatkowo po co Canon ma wchodzić na rynek, na którym nie zaproponuje nic z lepszym stosunkiem jakość/cena niż Samyang - bo wątpię, żeby taki fiszaj kosztował mniej niż 2x cena Samyanga. A w czym będzie lepszy - będzie miał AF? W fiszaju AF potrzebny jak cholera.

                        Komentarz

                        • gietrzy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 5727

                          #3417
                          Zamieszczone przez mate00sh
                          A w czym będzie lepszy - będzie miał AF? W fiszaju AF potrzebny jak cholera.
                          Z ... strony: co musi mieć Canon, żeby kupić jego zamiast Samyanga?

                          Z kolei, ef-s fish to projekt kilkuletni i pewnych rzeczy nie opłaca się teraz (Samy) zatrzymać.
                          W tym przypadku imho straty (Samy, niszowy lens) zostały wliczone w koszta.
                          A wystarczyłoby zrobić ef-s 20/1.8 czy 15/2.8 (by uchronić spadek sprzedaży eLi).
                          the silence is deafening

                          Komentarz

                          • mate00sh
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 1312

                            #3418
                            Zamieszczone przez gietrzy
                            A wystarczyłoby zrobić ef-s 20/1.8 czy 15/2.8 (by uchronić spadek sprzedaży eLi).
                            Zdecydowanie się z tym zgadzam.

                            Komentarz

                            • tezmarek
                              Uzależniony
                              • 2009
                              • 840

                              #3419
                              Zamieszczone przez mate00sh
                              Zdecydowanie się z tym zgadzam.
                              Tak, tylko to jest zgodne z oczekiwaniami użytkowników, atu ni o nie chodzi.

                              APS-C ma byc kulawy jak najdłużej (brak jasnych szerokich stałek) - dopóki uda się utrzymać cenę FF na stosunkowo wysokim poziomie. Jak FF spowszednieje i APS-C zacznie tracić znaczenie, to pojawią się długo oczekiwane (i optycznie dobre) obiektywy stałoogniskowe EF-S.

                              Komentarz

                              • mate00sh
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 1312

                                #3420
                                Ma i nie ma jednocześnie - pojawienie się 7D strasznie skomplikowało ten segment u Canona.

                                Komentarz

                                Pracuję...