Ten temat jest zamknięty
X
X
-
Pewnie, że nie dadzą. Jakby dali ten guzik, albo pozwolili na zaprogramowanie direct printa, to Akustyk wymyśliłby kolejny zupełnie nieużyteczny i bezsensowny powód do narzekań
A na dzień dzisiejszy to nie C jest niereformowalny, tylko Akustyk upierdliwy.JarekKomentarz
-
Canonrumors podało plotkę cr1, a niektórzy już krytykują puszkę, której nie ma
Ja czekam na następce 1000d, ale bez lustra (coś na wzór Samsunga nx10)...
Komentarz
-
Jarek... ale to zdaje sie nie ja narzekam, zreszta notorycznie, na zaje* dobry zdaniem Canona AF w 5D zamiast piszczec z zachwytu, ze puszka dla pocztowkowcow tudziez studyjnych w ogole sama ustawia ostrosc. ale kurde refleksja, ze to nie C jest niereformowalny, tylko uzytkownicy upierdliwie zapatrzenii w Nikona (rozpusta im sie marzy, ze sa inne dzialajace punkty niz centralny!) i w ogole chcieliby od razu cala reke...
a mnie tylko o jedna wiecej pozycje na kneflu chodzi. Single, Continuous, Time Lapse, MLU. to jest tak ***sko proste i tu naprawde nie trzeba odkrywac, ze ziemia jest okragla
Komentarz
-
Ja tam nie wiem jak z tym AF w 5d jest u innych, ale u mnie działają wszystkie 9.Jarek... ale to zdaje sie nie ja narzekam, zreszta notorycznie, na zaje* dobry zdaniem Canona AF w 5D zamiast piszczec z zachwytu, ze puszka dla pocztowkowcow tudziez studyjnych w ogole sama ustawia ostrosc. ale kurde refleksja, ze to nie C jest niereformowalny, tylko uzytkownicy upierdliwie zapatrzenii w Nikona (rozpusta im sie marzy, ze sa inne dzialajace punkty niz centralny!) i w ogole chcieliby od razu cala reke...
a mnie tylko o jedna wiecej pozycje na kneflu chodzi. Single, Continuous, Time Lapse, MLU. to jest tak ***sko proste i tu naprawde nie trzeba odkrywac, ze ziemia jest okragla
MLU wyciągnięte na body w czasach LV i możliwości dodania MLU do własnych ustawień C1-C3 to już chyba tylko specjalnie dla Ciebie Canon zrobi.Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.Komentarz
-
z USM owszem, widac, ze aparat reaguje jakos przy wybraniu tych punktow. ale do Servo to sie nijak nie nadaje.
a juz zalozenie szkla typu Sigma 50/1.4 definitywnie pozbawia zludzen o uzytecznosci tych bocznych punktow. ja wiem, to jest tylko Sigma i to tak naprawde nie ma AF zgodnego z Canonem, ale jednak na centralnym ten obiektyw jeszcze ostrzy. a poza centralnym jest kupa.
LV to jest pokretne obejscie rozwiazania braku MLU. pokretne chocby dlatego, ze zre baterie nieproporcjonalnie do tego jak jest potrzebne.
ale uzywales kiedykolwiek customow? tak pytam, bo mam wrazenie, ze nie zauwazyles, ze parametry ekspozycji ustawione w M (czy Av czy Tv) nie sa przejmowane przez Customa.
po przekrecaniu galy na taki C1 przywracana jest kombinacja dziury i czasu zapamietana dla C1. wiec takie przelaczanie miedzy M a C1 nie rozwiazuje problemu szybkiego przelaczenia miedzy MLU a brakiem MLU. a wlasnie o to w tym wszystkim chodzi.Komentarz
-
Ja nie uzywalem nigdy customow, ale nie mozesz po prostu uzywac caly czas C1? Customy mam tylko w LX-3 i tam uzywam C1 i C2. w ogole nie krece na M/Av/Tv bo mam to na customie.ale uzywales kiedykolwiek customow? tak pytam, bo mam wrazenie, ze nie zauwazyles, ze parametry ekspozycji ustawione w M (czy Av czy Tv) nie sa przejmowane przez Customa.
po przekrecaniu galy na taki C1 przywracana jest kombinacja dziury i czasu zapamietana dla C1. wiec takie przelaczanie miedzy M a C1 nie rozwiazuje problemu szybkiego przelaczenia miedzy MLU a brakiem MLU. a wlasnie o to w tym wszystkim chodzi.Komentarz
-
Komentarz
-
custom ma to do siebie, ze ma sztywno zapamietane parametry. w sensie, ze jak przelaczasz z jakiegokolwiek programu na taki C1, to aparat odtwarza wszysciutko co zapamietal - program przypisany do C1 (w tym wypadku to by byl M), zapamietana przyslone i/lub czas, tryb pomiaru, zdjec seryjnych, ustawienia C.fn. itd. itp.
to nie jest rozwiazanie do wlaczania MLU, bo jesli przelaczasz z M-ki przy dajmy na to kombinacji f/11 i 1/250s na C1 gdzie zapamietane jest f/8 i 1/30s to moze i oszczedzasz sobie dlubania w C.fn.-ach, zeby dojsc do MLU, ale musisz wciaz pamietac o pokreceniu galami.
powiem tak - przerabialem to w praktyce. to jest d* nie rozwiazanie. mnie chodzi po prostu o czytelny, dostepny na wierzchu knefl/wskaznik do wlaczania/wylaczania MLU. nie LV, nie ustawien tylko samego jedynego MLU. dosc regularnie trace zdjecia przez to, ze mialem wlaczone MLU. i to powiedzialbym w moim wypadku jest czestsze niz problemy z AF w 5-tce.
to jest jakas mysl, chociaz moje rozumienie patentu (a malzonka robi w epo.org wiec jakies tam pojecie poniekad mam
) jest takie, ze to mozna przyznac na cos, co wymaga jakiegos istotnie nowego pomyslu, na ktory nie da sie wpasc z samego tylko zsumowania dostepnej wiedzy. a wykmininie, ze MLU moze byc na kneflu nie jest inowacyjne, co jest warunkiem koniecznym (a przy tym nie wystarczajacym) do uzyskania patentu.
przynajmniej tak jest w europejskich patentach, bo w USA czy kraju przekwitlej wisni udaje sie firmom przecisnac przerozne bryki. wiec niewykluczone, ze tam ktos "opatentowal kolo", a dla globalnych korporacji to juz wystarcza, zeby zablokowac rynek...Komentarz
-
Z ustawieniami C jest faktycznie tak jak piszesz. Kiedyś na alkoholowej imprezce miałem ustawione globalnie MLU no i zapomniałem gdzie się to wyłącza. Dlatego MLU wstawiłem sobie też do ulubionych i mam szybki dostęp bez łażenia po menu.custom ma to do siebie, ze ma sztywno zapamietane parametry. w sensie, ze jak przelaczasz z jakiegokolwiek programu na taki C1, to aparat odtwarza wszysciutko co zapamietal - program przypisany do C1 (w tym wypadku to by byl M), zapamietana przyslone i/lub czas, tryb pomiaru, zdjec seryjnych, ustawienia C.fn. itd. itp.
to nie jest rozwiazanie do wlaczania MLU, bo jesli przelaczasz z M-ki przy dajmy na to kombinacji f/11 i 1/250s na C1 gdzie zapamietane jest f/8 i 1/30s to moze i oszczedzasz sobie dlubania w C.fn.-ach, zeby dojsc do MLU, ale musisz wciaz pamietac o pokreceniu galami.
powiem tak - przerabialem to w praktyce. to jest d* nie rozwiazanie. mnie chodzi po prostu o czytelny, dostepny na wierzchu knefl/wskaznik do wlaczania/wylaczania MLU. nie LV, nie ustawien tylko samego jedynego MLU. dosc regularnie trace zdjecia przez to, ze mialem wlaczone MLU. i to powiedzialbym w moim wypadku jest czestsze niz problemy z AF w 5-tce.
to jest jakas mysl, chociaz moje rozumienie patentu (a malzonka robi w epo.org wiec jakies tam pojecie poniekad mam
) jest takie, ze to mozna przyznac na cos, co wymaga jakiegos istotnie nowego pomyslu, na ktory nie da sie wpasc z samego tylko zsumowania dostepnej wiedzy. a wykmininie, ze MLU moze byc na kneflu nie jest inowacyjne, co jest warunkiem koniecznym (a przy tym nie wystarczajacym) do uzyskania patentu.
przynajmniej tak jest w europejskich patentach, bo w USA czy kraju przekwitlej wisni udaje sie firmom przecisnac przerozne bryki. wiec niewykluczone, ze tam ktos "opatentowal kolo", a dla globalnych korporacji to juz wystarcza, zeby zablokowac rynek...
Co do patentów to np. wciąż Philips ma patent na wyłącznik czasowy w urządzeniach audio-video, dlatego często tej niby pierdoły nie ma np. w amplitunerach, mimo że opłata za uzycie patentu to podobno tylko 30 centów od sztuki, więc może i MLU na body ktoś wziął i opatentował.
Co do AF, to nie mam sigmy 50 1.4 ale mam C 50 1.4 i używam bocznych na nim. Oczywiście centralny jest dużo lepszy, ale boczne też działają. Dla mnie servo AF w 5d dla małych i szybkich obiektów jest słaby zarówno na centralnym jak i bocznych, albo ja mam szkła do bani. Mimo wszystkich tych wad AF, aparat się Canonowi dobrze sprzedaje. Dlatego sądzę, że w mkIII dadzą AF z 40/50d, a nie taki jak w 7D.Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.Komentarz
-
w Sigmie tez dzialaja. ale od "dzialaja" do "dzialaja tak, ze mozna na nich polegac" jeszcze dluuuga droga.
ja tez takie mam
nie mam watpliwosci, ze to nie bedzie 7D. mam tez nadzieje, ze to nie bedzie ten sam co w mkI/mkII, ale znajac historie Canona nie zakladalbym sie o wiecej niz 5 EUR
Komentarz
-
Ja też bym zbyt dużo nie ryzykował w tej materii
.
Te parametry brzmią na pozór wiarygodnie ale mam wrażenie, że Canon pozycjonuje 5D jako "prime" w kwestii video wiec nie podejrzewam żeby wsadzili do niego ten sam silnik do obróbki co w starym."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Pytanie za 100 pktów z punktu widzenia targetu: kto
i kiedy zapoda video w raw?
D3s np. w "zukato shootut rozwala (low light) 5D2, ale narzekają na zsiekany szumami na maxa niebieski, poza tym kolorkom z D3s daleko do tych z 1D4, 7D (wg. Hollyguru's najlepszych w VDSLR).the silence is deafeningKomentarz
-
-
nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domuKomentarz
Komentarz