Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #5311
    Zamieszczone przez oskarkowy
    Tylko ilu jest amatorów na takie szkła?
    nie wiem na ile 70-300L jest szklem w ogole dla profesjonalistow. w rozumieniu, zarabiajacych na chleb. to jest absolutnie wypasione szklo pod wzgledem optyczno-mechanicznym, ale IMHO jednak mocno niszowe (rowniez ze wzgledu na cene) a w jego docelowej grupie odbiorcow nie ma az tak wielu zarabiajacych na chleb z fotografii. raczej lepiej sytuowani finansowo pasjonaci...

    no ale nieodmiennie spelnia to moje kryteria "mocnego szkla" - takiego po germansku nudno porzadnego, do ktorego jakosci nie da sie przyczepic no to widac co innego miales na mysli...

    Zamieszczone przez oskarkowy
    A zobaczcie, 24-70 ma tyle lat, że nikt dokładnie nie pamięta, 50/1.4 czy 20/2.8 jeszcze więcej. O 35/2 czy 85/1.8 z litości nie wspomnę.
    poza 24-70 nie spodziewalbym sie aktualizacji zadnego z tych szkiel. na pewno nie 20/2.8 i 35/2 (za maly zbyt IMHO), nie 85/1.8 bo to jest porzadne optycznie. a 50/1.4 z koniecznosci musi byc suboptymalne, bo nie po to Canon ma w ofercie 50/1.2, zeby ludzie sobie kupowali porzadne 50/1.4
    jesli juz, to wypuszcza 50/1.4 mkII z nieco lepsza mechanika, ale rownie przecietne optycznie...

    Zamieszczone przez oskarkowy
    To są podstawowe szkła dla każdego zaawansowanego amatora.
    no niekoniecznie. nie kazdy zaawansowany amator klepie kotleta nie chce nadmiernie ekstrapolowac mua we wlasnej osobie, ale jednak jest calkiem sporo osob, ktore z powodzeniem obchodzi sie bez stalek w ogole, a podchodzi pod kategorie zaawansowany amator.

    Zamieszczone przez oskarkowy
    Tutaj mają pole do popisu. Do tego flagówka żółtych - 14-24/2.8.
    Jednym słowem, mają co robić, a wypuszczają modele, których sprzedaż będzie jeszcze niższa niż 1ek.
    jesli juz mowa o tym, co Canon ma do zrobienia, to ja bym niesmialo wspomnial o 17-40 mkII. cudow nie oczekuje, ale jakby to mialo wiecej szczegolu i lepsze rogi, to mnie skroja z kasy, bo poki co nie maja juz za co
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • Merde
      Grzeczny i układny podpis
      • 2008
      • 7756

      #5312
      Zamieszczone przez akustyk
      no niekoniecznie. nie kazdy zaawansowany amator klepie kotleta nie chce nadmiernie ekstrapolowac mua we wlasnej osobie, ale jednak jest calkiem sporo osob, ktore z powodzeniem obchodzi sie bez stalek w ogole, a podchodzi pod kategorie zaawansowany amator.
      IMHO oskarkowy ma rację, to są właśnie szkła dla zaawansowanego amatora.
      Jaśniejsze niż zoomy, a jednocześnie nie tak drogie jak odpowiedniki f/1.4.
      Sam się wpisuję w ten target, a kotletów nie robię i nie zamierzam.
      Ot, zwykły ze mnie niedzielny pstrykacz lubiący światło zastane.
      I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

      Komentarz

      • gietrzy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 5727

        #5313
        Zamieszczone przez oskarkowy
        Ja podświadomie wiem, że Ty z pewnością masz coś ciekawego do przekazania..
        Ostatnio zrobiłem całkiem fajnie zdjęcie, prawie w ciemnościach (GF1, 3200, f/2.5, 1/4, 14mm)
        EF 50mm f/1L II i puszka typu pełna klatka umożliwiłaby mi foto całkowicie po ciemku. Po co? Dzieciaki (po rodzicach) śpiąc, odstawiają niezłe akrobacje, imho warte uwiecznienia.
        BTW. O global shutter nie marzę...

        135L IS - pomyśl, jakie szkła byś po takim zakupie spuścił...
        ... widełki cenowe: minimum cena "gołego" 135 x współczynnik od trzęsienia ziemi (1.5), maximum 200/2IS, środek to 70-200IS II. Soneiss np. to koszt $1500. Jak w mordę wychodzi $2500-2300 plus podatek od EuroKołhozu. Czy ty naprawdę dałbyś za to szkło ~ 9000 PLN?
        the silence is deafening

        Komentarz

        • MacGyver
          Cenzor
          • 2006
          • 7043

          #5314
          Zamieszczone przez Merde
          Jaśniejsze niż zoomy, a jednocześnie nie tak drogie jak odpowiedniki f/1.4.
          Sam się wpisuję w ten target, a kotletów nie robię i nie zamierzam.
          Ot, zwykły ze mnie niedzielny pstrykacz lubiący światło zastane.
          Dopisze się i ja, choć uważam że 85/1.8 czy 100/2.0 z powodzeniem nadają się do zastosowań więcej niż amatorskich.
          Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #5315
            Zamieszczone przez MacGyver
            Dopisze się i ja, choć uważam że 85/1.8 czy 100/2.0 z powodzeniem nadają się do zastosowań więcej niż amatorskich.
            Ja chciałem tylko przypomnieć, że Chuck Westfall kilka lat temu wypowiedział się w kwestii odświeżenia budżetowych stałek. Ja zrozumiałem to jako jest ef-s i jest eL@FF*, ale rozumiem tych, którym w głowie błogosławieni cierpliwi.

            * - pomijam linię extenderów najnowszej generacji tj. 7D
            the silence is deafening

            Komentarz

            • Piotr_0602
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1075

              #5316
              moje sugestie:

              135/2L IS

              35/2 mk.II
              28/1,8 mk.II (lub lepiej 24/2)
              20/2.8 mkII

              24-70 f/2.8L IS

              16-35 f/2.8L mk.III
              17/40 f/4L mk.II
              400 f/4.5L IS
              100-400 f/4-5.6L IS mkII

              Sensowny (poziom 7D) AF w 5D mkIII oraz ruchomy LCD. I lepszy DR. Mpix nie trzeba bo jest aż za dużo. Mogliby też zaimplementować różne wynalazki (panoramy, HDR w locie) ale niekoniecznie. Wizjer 100% i gumowe uszczelnienia. Mała lampka wbudowana do odpalania zewnętrznych, chyba że by Canon zrobił coś a la Pocket Vizard wbudowany w body i lampy (czyli sterowanie radiem).

              Komentarz

              • ARN
                Uzależniony
                • 2008
                • 757

                #5317
                Zamieszczone przez Piotr_0602
                moje sugestie:
                ........
                To jest lista rzeczy, które kupiłbyś, jeżeli pojawiłyby się na rynku?

                Czy też są to sugestie dla firmy Canon - co ma wypuścić, żeby członkowie for fotograficznych byli zadowoleni i mieli na czym wieszać psy jednocześnie...?

                Komentarz

                • akustyk
                  gajowy
                  • 2004
                  • 12158

                  #5318
                  135/2L IS
                  mozliwe...

                  35/2 mk.II
                  28/1,8 mk.II (lub lepiej 24/2)
                  20/2.8 mkII

                  raczej nie nastawialbym sie zanadto.

                  24-70 f/2.8L IS
                  chyba jednak wierze w wersje bez IS, ale kto wie...

                  16-35 f/2.8L mk.III
                  4 lata po premierze mkII? nie robmy sobie jaj z pogrzebu...

                  17/40 f/4L mk.II
                  ja sie nie nastawiam, ale to zdecydowanie jest lens, ktory wymaga poprawy i na ktory bym wydal kase..

                  400 f/4.5L IS
                  moze... kto wie... ?

                  100-400 f/4-5.6L IS mkII
                  ale przeciez 70-300L to jest nastepca pompki



                  ja do wishlistu dodam: trabant FF i kit lens 28-135 mkII albo jakis 28-200 IS
                  www albo tez flickr

                  Komentarz

                  • airhead
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 2495

                    #5319
                    mi bardziej by się przydały: 16-18/2,8, 50/1,4 prawdziwy USM, 135/2,8 USM i stałki 24, 35/2 jeśli tylko będą lepsze od 28/1,8 (a o to nietrudno)
                    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                    Fujifilm x100

                    mgrochocki.wordpress.com

                    Komentarz

                    • rog
                      Bywalec
                      • 2008
                      • 144

                      #5320
                      A ja bym chciał 20-35 f/2 L i takie 1d z ff i bez gripa. :-)
                      5d2, 33, X100, 35 f/1.4, 85 f/1.8, 17-40 f/4

                      Komentarz

                      • s!wy
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 70

                        #5321
                        Zamieszczone przez rog
                        A ja bym chciał 20-35 f/2 L i takie 1d z ff i bez gripa. :-)
                        czyli taki eos 3d ? tez bym chcial
                        pozdrawiam

                        Komentarz

                        • oskarkowy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 2513

                          #5322
                          Zamieszczone przez s!wy
                          czyli taki eos 3d ? tez bym chcial
                          Ja chcę 3D od ostatnich 8 lat i co mi z tego przyszło?

                          Gietrzy, tyle za 135IS bym pewnie dał (musiałbym dać). Jak spojrzysz na cenę 85LII, to już to tak dziwacznie nie wygląda. To są szkła z gatunku, które kupujesz raz na całe życie. Szczególnie, gdy któreś leży w zakresie używanym przez Ciebie bez przerwy.
                          Jarek

                          Komentarz

                          • jotes25
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 3608

                            #5323
                            Czytając ten wątek mam nieodparte wrażenie, że większość piszących mocno rozczaruje się Canonem w najbliższych miesiącach/latach ...

                            Komentarz

                            • marbo
                              Bywalec
                              • 2008
                              • 134

                              #5324
                              Zamiast wątku o plotkach zrobił się koncert życzeń :-D
                              55D,16-200
                              ----------------------------------------------

                              Komentarz

                              • oskarkowy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 2513

                                #5325
                                Zamieszczone przez jotes25
                                Czytając ten wątek mam nieodparte wrażenie, że większość piszących mocno rozczaruje się Canonem w najbliższych miesiącach/latach ...
                                To nie tak.. Jak ktoś korzysta z aparatu świadomie, to wie czego mu brakuje. Ale jak tego nie dostanie, to świat się nie zawali, dalej będzie można robić zdjęcia tym, co jest. Jeden czy dwa fajne szkła u konkurencji to nie powód do zmiany systemu.
                                Jarek

                                Komentarz

                                Pracuję...