Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Sunders
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 2746

    #5806
    "Napisał janmar
    A tak wracając do wątku to czy ktoś słyszał jakąś nową plotkę o 1DS IV....

    Nie ma, nie było i nie będzie Obecnie produkowany Mk3 jest tak dobry, że przebić będzie ciężko - chyba, że filmami ale to chyba nie ten segment. "

    Plotki są , były i będą - oto ostatnia z optyczne.pl:
    "Canon EOS-1Ds Mark IV
    Na stronie producenta automatycznych głowic GigaPan, w tabeli kompatybilności sprzętu pojawił się Canon EOS-1Ds Mark IV, gdzie podano jego wymiary i wagę. Trudno powiedzieć, czy była to pomyłka, czy przypadkowy przeciek, nie zmienia to jednak faktu, że informacja już zniknęła ze strony. Mimo to udało się odnotować, że nowa profesjonalna lustrzanka Canona będzie miała wymiary zbliżone do poprzednika, gdyż wyniosą one 156x157x80 mm. Natomiast waga nowego modelu ma wzrosnąć o 15 gramów. "
    http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

    Komentarz

    • janmar
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 3468

      #5807
      Bardzo często sa mylone 1DsMarkx z 1DMarkx .Ta jedna mała literka "s" to IMHO,zbyt mała róznica przy dwóch róznych aparatach.Trzy lata mineły jak używam 1Ds mark III
      a na zdjęciach i na ulicy często nie rozróznię. " I nie ma Mocnych..." jak oko nie sięgnie na malutki znaczek w lewej dolnej części aparatu.
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Proszę o pisanie na temat.
      Dalsze spychanie watku w kierunku sporu"Co jest lepsze Canon czy Nikon" zmusi kogoś z moderatorów do ostrzejszej reakcji.
      Ostatnio edytowany przez janmar; 7379. Powód: Automerged Doublepost

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #5808
        Jeszcze raz.
        Miłośników, entuzjastów i piewców systemów alternatywnych zapraszamy na dedykowane fora lub proszę sobie założyć stosowny wątek.
        Tu nie ma miejsca na żadne wojenki systemowe.
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • allxages
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2549

          #5809
          Zamieszczone przez Janusz Body
          Nie ma, nie było i nie będzie Obecnie produkowany Mk3 jest tak dobry, że przebić będzie ciężko - chyba, że filmami ale to chyba nie ten segment. ;-)
          Kilka rzeczy mogliby zrobić.

          - lepszy LCD
          - używalne ISO 6400
          - lżejszy (ale nie dużo)
          - poprawić organizację folderów, w 1Ds2 jest dużooo lepsza

          no i od biedy zwiększyć DR ;-)

          Z drugiej strony za te poprawki nie dałbym tyle kasy co trzeba chyba..

          Komentarz

          • KacperP
            Dopiero zaczyna
            • 2010
            • 47

            #5810
            Z przebijających się plotek wychodzi mi że w 5Dmk3 ma być:
            - nowa matryca 32Mpix
            - nowy AF
            - DIGIC V
            Ma być wszystko lepsze i szybsze, a poza tym znacznie ulepszone wideo.
            To ulepszenie nie będzie z lekceważeniem fotografii jak malkontenci uważają, ale dlatego że Panasonic pokazał że kilka rzeczy można z łatwością dużo lepiej zrobić.

            Co jak co, ale nie ma doniesień o ulepszonym ekranie LCD.
            Nie wydaje mi się żeby obecnie używany ekran potrzebował zastępstwa.

            Komentarz

            • mxw
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2315

              #5811
              Zamieszczone przez siudym
              + niech body umozliwi podpiecie przez mini USB przenosnego dysku
              raczej przez micro-USB


              Zamieszczone przez micles
              Raczej przez eSata.
              no proszę cię


              Zamieszczone przez micles
              Waga foty RAW / Waga foty JPG = 4,04 ; 40mbit/s dotychczasowego h264 * 4,04 = 20 mb/s = niektóre dyski usb mogą wymiękać.
              chyba 20 MB/s?

              mam dysk USB 2.5", który spokojnie wyrabia przy zapisie dużych plików ponad 90 MB/s, więc jest zapas.

              oczywiście jest to USB 3.0 i dysk mechaniczny 7200 obr/min.
              ale i nie-mechaniczny pendrive USB 3.0 32 GB też mi tyle czasami wyciąga.

              więc o mass-storage spokojna głowa. byle tylko dali to gniazdko USB z trybem HOST. ale myślę, że marne szanse. mogli to przecież już dawno zrobić.


              Zamieszczone przez KacperP
              Co jak co, ale nie ma doniesień o ulepszonym ekranie LCD.
              Nie wydaje mi się żeby obecnie używany ekran potrzebował zastępstwa.
              ulepszony faktycznie być nie musi, ale czy będzie gibany??
              pozdro.,
              m.
              __________________

              Komentarz

              • MariusWA
                Coś już napisał
                • 2006
                • 67

                #5812
                Z przebijających się plotek wychodzi mi że w 5Dmk3 ma być:
                - nowa matryca 32Mpix
                - nowy AF
                - DIGIC V

                Tak na marginesie to się zastanawiam na co komu w klasie sprzętu 5D matryca 32Mpix..tak naprawdę to takie 15-18mln ze ślicznym iso 12800 to wystarczająca sprawa do większości zastoswań.
                Ja tam bym poświęcił wiele dla Afa - a już na pewno jakieś mega megapixelowe matryce
                Ostatnio edytowany przez MariusWA; 71316.

                Komentarz

                • Canion
                  Uzależniony
                  • 2008
                  • 551

                  #5813
                  Pewnie nieco opożnili premierę mk III zeby zaimplementować złącze Thunderbolt.

                  Komentarz

                  • gietrzy
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 5727

                    #5814
                    Zamieszczone przez Canion
                    Pewnie nieco opożnili premierę mk III zeby zaimplementować złącze Thunderbolt.
                    Jeśli produkt ma się ukazać w lutym 2012 to dziś jest już za późno na zmiany, imho.
                    Taki Canon o takim Thunderbolcie nie dowiedział się z onetu.
                    the silence is deafening

                    Komentarz

                    • Canion
                      Uzależniony
                      • 2008
                      • 551

                      #5815
                      Dokładnie. pewnie dostał specyfikację złącza podobnie jak inni producenci sprzętu wszelakiej maści którzy zamierzali to złącze umieścic w swoich produktach. a te produkty dopiero zaczynają sie powoli pojawiać. zapewne nie ma również żadnych finansowych przesłanek aby przyspiesząć premiere mkIII na wcześniej niż wiosna 2012.
                      Ostatnio edytowany przez Canion; 17216.

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7443

                        #5816
                        Lada chwila będą 3 arcyciekawe zapowiedzi do Canona, o których jeszcze nie mieliście okazji czytać w żadnych rumorsach Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć.
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • HuleLam
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1641

                          #5817
                          Zamieszczone przez Cichy
                          Lada chwila będą 3 arcyciekawe zapowiedzi do Canona, o których jeszcze nie mieliście okazji czytać w żadnych rumorsach Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć.
                          Skaner z kalkulatorem, myszka z drukarką i pilot do aparatów z pilotem do TV?
                          zdRAWki
                          Fotograf platoniczny

                          Komentarz

                          • akustyk
                            gajowy
                            • 2004
                            • 12158

                            #5818
                            Zamieszczone przez HuleLam
                            Skaner z kalkulatorem, myszka z drukarką i pilot do aparatów z pilotem do TV?
                            zdRAWki
                            prawie dobrze, obstawiam jednak na funkcje filmowania w tym kalkulatorze i pilocie. co do myszki to nie jestem pewny...

                            www albo tez flickr

                            Komentarz

                            • wain
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 630

                              #5819
                              Zamieszczone przez HuleLam
                              Skaner z kalkulatorem, myszka z drukarką i pilot do aparatów z pilotem do TV?
                              zdRAWki
                              NO.. i zepsules cala zabawe..
                              40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
                              www.mslezak.pl/blog/

                              Komentarz

                              • gietrzy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 5727

                                #5820
                                Zamieszczone przez cichy
                                lada chwila będą 3 arcyciekawe zapowiedzi do canona
                                nareszcie
                                the silence is deafening

                                Komentarz

                                Pracuję...