Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MariusWA
    Coś już napisał
    • 2006
    • 67

    #5791
    Zamieszczone przez akustyk
    bo ja widze co najmniej pare rzeczy, ktore moga byc duzo lepiej zrobione ...
    Ja również widzę wiele rzeczy które można by poprawić bo moim priorytem są zdjęcia...ale Canon tego nie zrobi kosztem video...taka jest prawda

    Komentarz

    • micles
      Zablokowany
      • 2006
      • 4359

      #5792
      Zamieszczone przez polm
      A fotograf takiemu body to jeszcze do czegoś będzie potrzebny ?
      Jak już zrobili jakikolwiek pomiar, to niech zrobią "porządnie", tak żeby wychodziło zawsze tak, jak użytkownik sobie tego życzy

      Komentarz

      • KacperP
        Dopiero zaczyna
        • 2010
        • 47

        #5793
        Canon trochę niechcący swoim trybem wideo stworzył nowy rynek.
        Jako firma która ma zarabiać pieniądze, to z tego wideo nie zrezygnuje i nie zatrzyma się tak po prostu.

        Mylne jest przeświadczenie że rozwinięcie funkcji wideo musi się odbyć kosztem funkcji fotograficznych. Jako prawda objawiona weszła wam w podświadomość polityka sztucznego ograniczania funkcjonalności jaką Sony stosuje.

        Może zamiast narzekania że nie robicie filmów, tylko zdjęcia lepiej się wziąć za robienie zdjęć?
        Ja nie płaczę że mam tryby automatyczno-tematyczne w swojej 60D. Po prostu ich nie używam jak nie potrzebuję.

        Komentarz

        • MMM
          Pełne uzależnienie
          PREMIUM member
          • 2006
          • 4250

          #5794
          Zamieszczone przez KacperP
          Mylne jest przeświadczenie że rozwinięcie funkcji wideo musi się odbyć kosztem funkcji fotograficznych. Jako prawda objawiona weszła wam w podświadomość polityka sztucznego ograniczania funkcjonalności jaką Sony stosuje.
          Realia są takie, że aby sprzedaż nowej puszki była dobra to trzeba błysnąć jakimś nowym ficzerem. Widocznie bardziej opłaca im się poszerzać rynek o odbiorców video dając tylko nieznaczne ulepszanie funkcji fotograficznych niż "wypstrykać się" ze wszystkiego co chcą użytkownicy np. porządny AF w 5D, którzy potem już nie będą czuli potrzeby zmiany puszki na lepsze. A tak, ludziki pomalutku będą zmieniać na nowe modele, bo np. zrobił się uchylny wyświetlacz, bo punkty się zrobiły krzyżowe (mimo że dalej skupione w środku kadru i tylko 9), bo 0,5 fps szybciej i 5 zdjęć w serii więcej, bo spot już nie 3% kadru a 2,7% etc. Żadna z tych funkcji typowo fotograficznych przy premierze nowego modelu nie zrobi wrażenia, za to "przełomowe" nowe funkcje video dslr już tak -
          Digart

          Komentarz

          • KacperP
            Dopiero zaczyna
            • 2010
            • 47

            #5795
            O jakim 5D mówisz? MK2? Trochę już minęło od jego opracowania.
            Moim skromnym zdaniem 5D daje FF dla osób które wcale nie chcą płacić za sportowy AF oraz fps. Działa? Działa jak najbardziej.
            Lepszy AF w zbliżonym rzędzie cenowym ma dopiero znacznie późniejszy 7D.

            Nie chciałbym podejrzewać że to mowa o MK3 skoro jeszcze nie było premiery.

            Ja uważam że realia są następujące:
            Postęp w funkcjach fotograficznych wymaga postępu technicznego w matrycach, optyce, układach AF. Oprogramowanie jest adekwatne do możliwości sprzętowych.
            Postęp w funkcjach wideo wymaga zasadniczo rozwinięcia oprogramowania i nowych pomysłów na nie, podstawa sprzętowa już jest w znacznym stopniu gotowa dzięki fotografii. Poprawa sprzętowa dla wideo to właściwie tylko przeprojektowany procesor obrazu, ale tak jak w przypadku oprogramowania to kwestia implementacji pomysłu a nie bariera technologiczna jak konstrukcje matryc obrazu.

            Funkcje fotograficzne w lustrzankach są ulepszane w lustrzankach właściwie na bieżąco z postępem technicznym z uwzględnieniem pułapów cenowych.
            Postęp w funkcjach wideo nie jest jakimś spiskiem Canona bo 'bardziej się opłaca poszerzać o wideo'.
            Sprawa ma się banalnie - po prostu jest zbyt na funkcje wideo, relatywnie łatwo je dodać, nie przeszkadzają one funkcjom fotograficznym i nie ma racjonalnych powodów nie dodawania ich.

            Canon nie spowolnił postępu funkcji fotograficznych dla funkcji wideo. Czy dla porównania ktoś z konkurentów Canona ma jakieś przełomowe osiągnięcia w fotografii które by uzasadniały odmienne zdanie?
            Wydaje mi się że 'nieznaczny' postęp w dziedzinie fotografii równie dobrze dotyczy także innych producentów. A może jednak się mylę?

            Canon zaledwie aktywnie dodaje funkcjonalność wideo na miarę wysokiej jakości podzespołów i sprzętu który już posiada.

            Komentarz

            • MariusWA
              Coś już napisał
              • 2006
              • 67

              #5796
              Zamieszczone przez KacperP
              Czy dla porównania ktoś z konkurentów Canona ma jakieś przełomowe osiągnięcia w fotografii
              przełomowe nie przełomowe ale przynajmniej jedna firma ma lepiej(o wiele) działający AF...co już sie powoli mści na Canonie...oby tak dalej a wybór bedzie jeszcze prostszy...niestety

              Komentarz

              • mc_iek
                Uzależniony
                • 2008
                • 790

                #5797
                Zamieszczone przez MARIO*T
                co już sie powoli mści na Canonie...oby tak dalej a wybór bedzie jeszcze prostszy...niestety
                A w jaki sposób się to mści?
                Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

                Komentarz

                • KacperP
                  Dopiero zaczyna
                  • 2010
                  • 47

                  #5798
                  Zamieszczone przez MARIO*T
                  przełomowe nie przełomowe ale przynajmniej jedna firma ma lepiej(o wiele) działający AF...co już sie powoli mści na Canonie...oby tak dalej a wybór bedzie jeszcze prostszy...niestety
                  Jak dotąd pustosłowie. Może przykłady jakieś konkretne?
                  Też jestem ciekawy tej 'zemsty' skoro Canon sprzedażą lustrzanek pokonał Nikona i Sony razem wziętych.

                  Komentarz

                  • tomfoot
                    Pełne uzależnienie
                    • 2010
                    • 2277

                    #5799
                    Zamieszczone przez mc_iek
                    A w jaki sposób się to mści?
                    Jak to w jaki?
                    Np. Nikon ma lepsze forum!
                    :-)

                    Komentarz

                    • Sielan
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 127

                      #5800
                      Ta sama firma pokazała ostatnimi czasy np. matryce rewelacyjnie radzące sobie ze szczegółami w głębokich cieniach. Tymczasem Canon mnoży tylko mpxy ograniczając przy tym DR.
                      30D + szpargały

                      Komentarz

                      • micles
                        Zablokowany
                        • 2006
                        • 4359

                        #5801
                        Zamieszczone przez naras
                        Np. osoby, które szukają body FF wielkością podobną do 5d z dobrym AF i fps, nie pójdą w 1ds, bo za duże, więc wybór jest bardzo czesto jeden - d700.
                        Ostatnio zobaczyłem ile toto ma mpix, i trochę ołysiałem Nie mógłbym się przestawić do retuszu na takich plikach

                        Komentarz

                        • Piotr_0602
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1075

                          #5802
                          Zamieszczone przez akustyk
                          no. linia aparatow ma lezacy i kwiczacy AF, matryce zaslugujaca na lepsza optymalizacje DR, sporo niewykorzystanych mozliwosci odczytu sensora do pomiaru (czyt: naswietlanie na "zeby nie przeswietlic"), o babolach funkcjonalnych w Canonie sie nie bede rozpedzal (drabinka ekspozycji na +/- 2EV, brak kurtynki w celowniku, szamansko rozwiazny MLU, ... - moge jeszcze pare wymienic) itd. itp.

                          niemniej, zamiast uczesac kotkowi futerko i przypilowac paznokcie, wciska mu sie w pupe piora i oklaskuje jako nowatorskiego pawia...

                          sorry, nie kupuje. jak dla mnie, to jesli taki 5D mkIII nie wniesie nic istotnie nowego i wartosciowego z punktu widzenia fotografowania to bede nadal robil mkI. a moglbym wydac pieniadze...

                          Mam to samo. Jeśli nie zmienia NAPRAWDĘ istotnych rzeczy z punktu widzenia fotografowania (filmowanie mam gdzieś) to nadal zostaję przy 5D mkI. Nadal robi ładne zdjęcia i nowe matryce wcale tak nie wyprzedziły o lata świetlne starej FF z jedynki.

                          Komentarz

                          • janmar
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 3468

                            #5803
                            A tak wracając do wątku to czy ktoś słyszał jakąś nową plotkę o 1DS IV.?Poprzedni Ds to już chyba najdłuzej produkowany aparat z obecnej stawki Canona.
                            Ostatnio edytowany przez janmar; 7379.

                            Komentarz

                            • Janusz Body
                              Moderator
                              • 2004
                              • 5757

                              #5804
                              Zamieszczone przez janmar
                              A tak wracając do wątku to czy ktoś słyszał jakąś nową plotkę o 1DS IV....
                              Nie ma, nie było i nie będzie Obecnie produkowany Mk3 jest tak dobry, że przebić będzie ciężko - chyba, że filmami ale to chyba nie ten segment. ;-)

                              Janusz,
                              Old enough to know better - but I do it anyway.

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #5805
                                Znów posprzątałem .
                                Ostrzeżenie janmar'a było po to żeby nie prowadzić tu żadnych wojenek systemowych.
                                Wątek jest o nowościach Canona i na tym prosiłbym się skupić.
                                Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...