Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Komentarz
-
Canon trochę niechcący swoim trybem wideo stworzył nowy rynek.
Jako firma która ma zarabiać pieniądze, to z tego wideo nie zrezygnuje i nie zatrzyma się tak po prostu.
Mylne jest przeświadczenie że rozwinięcie funkcji wideo musi się odbyć kosztem funkcji fotograficznych. Jako prawda objawiona weszła wam w podświadomość polityka sztucznego ograniczania funkcjonalności jaką Sony stosuje.
Może zamiast narzekania że nie robicie filmów, tylko zdjęcia lepiej się wziąć za robienie zdjęć?
Ja nie płaczę że mam tryby automatyczno-tematyczne w swojej 60D. Po prostu ich nie używam jak nie potrzebuję.Komentarz
-
Realia są takie, że aby sprzedaż nowej puszki była dobra to trzeba błysnąć jakimś nowym ficzerem. Widocznie bardziej opłaca im się poszerzać rynek o odbiorców video dając tylko nieznaczne ulepszanie funkcji fotograficznych niż "wypstrykać się" ze wszystkiego co chcą użytkownicy np. porządny AF w 5D, którzy potem już nie będą czuli potrzeby zmiany puszki na lepsze. A tak, ludziki pomalutku będą zmieniać na nowe modele, bo np. zrobił się uchylny wyświetlacz, bo punkty się zrobiły krzyżowe (mimo że dalej skupione w środku kadru i tylko 9), bo 0,5 fps szybciej i 5 zdjęć w serii więcej, bo spot już nie 3% kadru a 2,7% etc. Żadna z tych funkcji typowo fotograficznych przy premierze nowego modelu nie zrobi wrażenia, za to "przełomowe" nowe funkcje video dslr już tak -
Komentarz
-
O jakim 5D mówisz? MK2? Trochę już minęło od jego opracowania.
Moim skromnym zdaniem 5D daje FF dla osób które wcale nie chcą płacić za sportowy AF oraz fps. Działa? Działa jak najbardziej.
Lepszy AF w zbliżonym rzędzie cenowym ma dopiero znacznie późniejszy 7D.
Nie chciałbym podejrzewać że to mowa o MK3 skoro jeszcze nie było premiery.
Ja uważam że realia są następujące:
Postęp w funkcjach fotograficznych wymaga postępu technicznego w matrycach, optyce, układach AF. Oprogramowanie jest adekwatne do możliwości sprzętowych.
Postęp w funkcjach wideo wymaga zasadniczo rozwinięcia oprogramowania i nowych pomysłów na nie, podstawa sprzętowa już jest w znacznym stopniu gotowa dzięki fotografii. Poprawa sprzętowa dla wideo to właściwie tylko przeprojektowany procesor obrazu, ale tak jak w przypadku oprogramowania to kwestia implementacji pomysłu a nie bariera technologiczna jak konstrukcje matryc obrazu.
Funkcje fotograficzne w lustrzankach są ulepszane w lustrzankach właściwie na bieżąco z postępem technicznym z uwzględnieniem pułapów cenowych.
Postęp w funkcjach wideo nie jest jakimś spiskiem Canona bo 'bardziej się opłaca poszerzać o wideo'.
Sprawa ma się banalnie - po prostu jest zbyt na funkcje wideo, relatywnie łatwo je dodać, nie przeszkadzają one funkcjom fotograficznym i nie ma racjonalnych powodów nie dodawania ich.
Canon nie spowolnił postępu funkcji fotograficznych dla funkcji wideo. Czy dla porównania ktoś z konkurentów Canona ma jakieś przełomowe osiągnięcia w fotografii które by uzasadniały odmienne zdanie?
Wydaje mi się że 'nieznaczny' postęp w dziedzinie fotografii równie dobrze dotyczy także innych producentów. A może jednak się mylę?
Canon zaledwie aktywnie dodaje funkcjonalność wideo na miarę wysokiej jakości podzespołów i sprzętu który już posiada.Komentarz
-
przełomowe nie przełomowe ale przynajmniej jedna firma ma lepiej(o wiele) działający AF...co już sie powoli mści na Canonie...oby tak dalej a wybór bedzie jeszcze prostszy...niestetyKomentarz
-
Komentarz
-
Jak dotąd pustosłowie.
Może przykłady jakieś konkretne?
Też jestem ciekawy tej 'zemsty' skoro Canon sprzedażą lustrzanek pokonał Nikona i Sony razem wziętych.Komentarz
-
Komentarz
-
Ta sama firma pokazała ostatnimi czasy np. matryce rewelacyjnie radzące sobie ze szczegółami w głębokich cieniach. Tymczasem Canon mnoży tylko mpxy ograniczając przy tym DR.30D + szpargałyKomentarz
-
Ostatnio zobaczyłem ile toto ma mpix, i trochę ołysiałemZamieszczone przez narasNp. osoby, które szukają body FF wielkością podobną do 5d z dobrym AF i fps, nie pójdą w 1ds, bo za duże, więc wybór jest bardzo czesto jeden - d700.
Nie mógłbym się przestawić do retuszu na takich plikach
Komentarz
-
no. linia aparatow ma lezacy i kwiczacy AF, matryce zaslugujaca na lepsza optymalizacje DR, sporo niewykorzystanych mozliwosci odczytu sensora do pomiaru (czyt: naswietlanie na "zeby nie przeswietlic"), o babolach funkcjonalnych w Canonie sie nie bede rozpedzal (drabinka ekspozycji na +/- 2EV, brak kurtynki w celowniku, szamansko rozwiazny MLU, ... - moge jeszcze pare wymienic) itd. itp.
niemniej, zamiast uczesac kotkowi futerko i przypilowac paznokcie, wciska mu sie w pupe piora i oklaskuje jako nowatorskiego pawia...
sorry, nie kupuje. jak dla mnie, to jesli taki 5D mkIII nie wniesie nic istotnie nowego i wartosciowego z punktu widzenia fotografowania to bede nadal robil mkI. a moglbym wydac pieniadze...
Mam to samo. Jeśli nie zmienia NAPRAWDĘ istotnych rzeczy z punktu widzenia fotografowania (filmowanie mam gdzieś) to nadal zostaję przy 5D mkI. Nadal robi ładne zdjęcia i nowe matryce wcale tak nie wyprzedziły o lata świetlne starej FF z jedynki.Komentarz
-
-
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
Znów posprzątałem
.
Ostrzeżenie janmar'a było po to żeby nie prowadzić tu żadnych wojenek systemowych.
Wątek jest o nowościach Canona i na tym prosiłbym się skupić.Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
Komentarz