Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • allxages
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2549

    #3616
    Zamieszczone przez bebesky
    chyba też co miał
    bo to że ktoś czegoś już nie ma nie oznacza że sprzętu nie zna
    dokładnie dlatego u mnie w stopce sekcja RIP.

    Komentarz

    • akustyk
      gajowy
      • 2004
      • 12158

      #3617
      jeszcze moze dodac w stopce miejsce na lensy/korpusy, ktore sie widzialo na wyciagniecie reki, albo nawet podpielo i zrobilo zdjecie
      www albo tez flickr

      Komentarz

      • oskarkowy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 2513

        #3618
        Zamieszczone przez akustyk
        jeszcze moze dodac w stopce miejsce na lensy/korpusy, ktore sie widzialo na wyciagniecie reki, albo nawet podpielo i zrobilo zdjecie
        No i modelki: te fotografowane, ledwo widziane i koniecznie wishlist..
        Jarek

        Komentarz

        • allxages
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2549

          #3619
          Przekonaliście mnie, wieczorem siąde i wypisze lensy/korpusy które miałem w ręce krócej niż 5 minut. Będzie wiadomo, że jak się wypowiadam w ich temacie to nie warto mi ufać ;-)

          Komentarz

          • akustyk
            gajowy
            • 2004
            • 12158

            #3620
            Zamieszczone przez oskarkowy
            koniecznie wishlist..
            jaaasne.... z limitem na 3 linijki chyba czcionka rozmiaru 1
            www albo tez flickr

            Komentarz

            • Bahrd
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 3053

              #3621
              ?ef 42/1.0?

              Poza tym, że to raczej stary EF 50/1.0, to czy taka kombinacja ogniskowa/światło miałaby sens? (Bez stabilizacji??(*))



              (*) Skoro Nikon chce upchnąć VR w 85/1.4...
              EOS - conditio sine Kwanon...

              Komentarz

              • allxages
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2549

                #3622
                Na mieście mówi się, że 35L jest już wycofany i nie można kupić w wielu miejscach. Chyba niezdrowo się podniecam, ale cieszy mnie to

                Komentarz

                • micles
                  Zablokowany
                  • 2006
                  • 4359

                  #3623
                  Jeszcze tak bardzo najaranego człowieka na obiektyw nie czytałem

                  Komentarz

                  • MatusP
                    Początki nałogu
                    • 2008
                    • 442

                    #3624
                    A pewnie i tak zmienią mu tyle, co w 85LmkII
                    BLOG

                    Komentarz

                    • airhead
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2495

                      #3625
                      chłopaki z Canona nie mają już pomysłów na obiektywy chyba
                      Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                      Fujifilm x100

                      mgrochocki.wordpress.com

                      Komentarz

                      • _igi
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 2035

                        #3626
                        Zamieszczone przez allxages
                        igi: pozbyłeś sie jednak 1D2?

                        wole lepszą i pewniejszą konstrukcje niz obracany wyświetlacz. w ogóle na cholere to komu? ja nigdy nie moglem zrozumiec sensu uzywania liveview....
                        Mhm. Głupota, w sumie, bo potrzebowałem "na gwałt" kasy, teraz się pozmieniało, no i zamiast 1D będzie 50L Ale kusi mnie, żeby wrócić kiedyś do puszki z serii 1D, tym razem z "s" na końcu.
                        5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

                        Komentarz

                        • janmar
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 3468

                          #3627
                          Zamieszczone przez allxages
                          Na mieście mówi się, że 35L jest już wycofany i nie można kupić w wielu miejscach. Chyba niezdrowo się podniecam, ale cieszy mnie to
                          Mam od lat 35/1,4.Używam na zmianę z 50/1,2.Jak wyjdzie lepsze szklo w co prawdę mówiąc watpię, to zastanowię sie nad zmianą.Szkło jest fajne i nie rozumiem co jest Radosnego w tym ze kupić go nie można.A,może ja się juz nie znam..Co jest podniecającego w tym że zejdzie z rynku kultowe szkiełko.Przecież nowe bedzie droższe.W czym nowa stałka 35 bedzie lepsza od poprzedniej ?.Zrobi zdjęcie za nabywcę lustrzanki ?A chyba się na tym już nie znam...

                          Komentarz

                          • Goomis
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1893

                            #3628
                            Zamieszczone przez janmar
                            Mam od lat 35/1,4.Używam na zmianę z 50/1,2.Jak wyjdzie lepsze szklo w co prawdę mówiąc watpię, to zastanowię sie nad zmianą.Szkło jest fajne i nie rozumiem co jest Radosnego w tym ze kupić go nie można.A,może ja się juz nie znam..Co jest podniecającego w tym że zejdzie z rynku kultowe szkiełko.Przecież nowe bedzie droższe.W czym nowa stałka 35 bedzie lepsza od poprzedniej ?.Zrobi zdjęcie za nabywcę lustrzanki ?A chyba się na tym już nie znam...
                            Moim zdaniem 35L za mocno aberruje w zakresie 1.4-1.8 czyli w tym na którym go najczęściej używam. Szczególnie jeżeli chodzi o bokeh np. koron drzew. przebijające się niebo robi z liści różowo-zieloną pakę i moim zdaniem tylko to jest do poprawy(no i trochę praca pod światło) Jak zlikwidują aberracje w mocno kontrastowych miejscach to mi i tak będzie się opłacać wymienić wersję I na II. Gorzej jak bym miał kupić od razu wersję II, no ale tak to jakoś przeboleję tą wymianę.
                            5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                            Komentarz

                            • allxages
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2549

                              #3629
                              Zamieszczone przez janmar
                              Mam od lat 35/1,4.Używam na zmianę z 50/1,2.Jak wyjdzie lepsze szklo w co prawdę mówiąc watpię, to zastanowię sie nad zmianą.Szkło jest fajne i nie rozumiem co jest Radosnego w tym ze kupić go nie można.A,może ja się juz nie znam..Co jest podniecającego w tym że zejdzie z rynku kultowe szkiełko.Przecież nowe bedzie droższe.W czym nowa stałka 35 bedzie lepsza od poprzedniej ?.Zrobi zdjęcie za nabywcę lustrzanki ?A chyba się na tym już nie znam...
                              Ja uważam, że 35L jest świetne. Wszystkie jego wady wymienił kolega Goomis powyżej.
                              Ciesze się, bo braki na półkach wskazują, że rzeczywiście realnie jest szansa na mk2 i zaczęło się czyszczenie magazynów.

                              Ale ja wcale nie powiedziałem, że kupię mk2. Jeżeli okaże się, że różnica będzie minimalna, to chętnie kupie mk1 od kogoś kto przejdzie na mk2. Ide o zakład, że kupie je taniej, niż jakbym chciał to zrobić teraz.
                              Nie robie ślubów, tak naprawde obiektyw potrzebny mi będzie na jesień i to nawet późną, więc do tego czasu przeżyje jakoś bez niego chyba, jeżeli warto poczekać.

                              Komentarz

                              • akustyk
                                gajowy
                                • 2004
                                • 12158

                                #3630
                                ale gdzie konkretnie 35/1.4 nie mozna kupic?

                                www albo tez flickr

                                Komentarz

                                Pracuję...