X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Goomis
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1893

    #31
    Zamieszczone przez nowart
    (szkło z UE z oryg. kartą gwar. EWS a nie wydrukowana "swoja" karta gwarancyjna na szkła z USA)
    Z góry sory za mały offtop.
    Czytujemy forum? Szkła z USA z GW international SĄ NAPRAWIANE NA ŻYTNIEJ W RAMACH GWARANCJI:

    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

    Komentarz

    • nowart
      Uzależniony
      • 2007
      • 809

      #32
      Zamieszczone przez Goomis
      Z góry sory za mały offtop.
      Czytujemy forum? Szkła z USA z GW international SĄ NAPRAWIANE NA ŻYTNIEJ W RAMACH GWARANCJI:

      uwielbiam być zmuszonym do powrotu do zakończonej dyskusji bo ktoś nie doczytał ze zrozumieniem o czym piszę...
      Jeśli sklepy (a jest takich masa na allegro) daje swoją gwarancję zamiast oryginalnego ews (czy to european czy international z usa) to chyba ma ku temu jakiś ważny powód. Nie wydaje mi się, żeby kupował szkła z dystr. europejskiej z oryginalną kartą EWS, po czym wyrzucał ją do śmietnika i drukował swoją, nie dającą kupującemu możliwości wysłania sprzętu samodzielnie na żytnią, do autoryzowanego serwisu Canona w PL. Dzięki brakowi oryg. gwarancji odsyłamy sprzęt nie do serwisu a do sprzedawcy nie mając wpływu na to, gdzie będzie naprawiony - może u Józka w warsztacie, może też na żytniej za pieniądze sprzedawcy
      Wskazuję jedynie różnicę, skąd mogą się brać różnice w cenach - lepiej pytać o oryginalne karty EWS bo jak wiemy z doświadczenia nawet najbardziej zaufanego, najpewniejszego sklepu może za tydzień równie dobrze nie być...
      EOT

      Komentarz

      • nowart
        Uzależniony
        • 2007
        • 809

        #33
        Dodam jeszcze kwestię dość istotną bo chyba nie uściśliłem jej zbytnio - w USA można kupić szkła tanie (z gwar. usa) i szkła drogie (z gwar. międzynarodową). Jakie są najczęściej sprowadzane, że wymagane jest wystawianie własnych kart gwarancyjnych? Pozostawiam już własnej dedukcji

        Komentarz

        • Sunders
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 2746

          #34
          Zamieszczone przez nowart
          Nie trzymajmy się tak kurczowo chęci złapania adwersarza za słowo, zwłaszcza w okresie, gdy wahania walut dochodzą do kilku % dziennie/.../kiedy wchodzą w grę dziwne komentarze o chęci zysku pazernych sprzedawców - nie każdy ma tylko talarki w oczach... Gdybym Cię nie znał to spuściłbym kurtynę milczenia na takie komentarze ale z Twoich ust taka puenta... no wiesz ...
          Argumenty o wahaniach cen walut przyjmuje. Moj komentarz o pazernosci sprzedawcow byl uogolnieniem nie skierowanym do Ciebie - z powodu braku danych nie moglbym tak napisac, bo po ostatniej prosbie o podanie cen nie otrzymalem ich od Ciebie Natomiast inny sprzedawca wycial mi taki numer - na jego stronie internetowej zlozylem zamowienie i dostalem potwierdzenie przyjecia zamowienia, a po dwoch dniach napisano mi ze anuluja mi to zamowienie bo nowy pracownik sie pomylil i wystawil bledna cene, a nowa jest o 450pln wyzsza od poprzedniej Takze prosze bez urazy.

          Zamieszczone przez nowart
          Co do dylematu autora - mam jeszcze ze starych zapasów ów szkło za 4.2 tys (szkło z UE z oryg. kartą gwar. EWS a nie wydrukowana "swoja" karta gwarancyjna na szkła z USA), jak chcesz to zapraszam na PM.
          To ja tez poprosze na PM wykaz "starych zapasow" :-)
          http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

          Komentarz

          • nowart
            Uzależniony
            • 2007
            • 809

            #35
            Niestety za innych nie odpowiadam, co najwyżej za siebie. Co do ostatniej prośby o podanie cen... wybacz ale nic nie otrzymałem od Ciebie, zawsze staram się odpowiedzieć na każde zapytanie. Napisz raz jeszcze a odpiszę jak tylko będę mógł

            Komentarz

            • Em Es
              Zablokowany
              • 2011
              • 394

              #36
              to miłe że jest sprzedawca chętny sprzedać kalkulując cenę "do starych zapasów" a nie do zwyżkowego trendu na rynku Poznań to w ogóle miasto z dobrym podejściem do biznesu
              - dosłownie kilka dni temu kupowałem lampę - mając do wyboru jechać przez pół miasta do lokalnego dystrybutora + zapłacić więcej vs otrzymać od dystrybutora z Poznania paczkę kurierską do domku i zapłacić mniej - wybrałem oczywiście poznaniaka tak trzymać !

              Komentarz

              • MacRo
                Coś już napisał
                • 2011
                • 87

                #37
                Ogólnie to zauważyłem, że im droższe szkło tym bardziej ostatnio drożeje.
                Weźmy takiego Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM. W RTV Euro, kosztuje on na dzień dzisiejszy ponad 9,5k. A jeszcze miesiąc temu wyrwałem go za 7,7k. Oczywiście w innym sklepie, ale trend zmierza ogólnie do kwoty 10tyś.
                FotoMaciej
                C 7D (Magic Lantern)| C 400D (400plus mod + IR MOD) | Sigma 17-50 f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 | C ex430 II | Nissin 866 Mark II

                Komentarz

                • MMM
                  Pełne uzależnienie
                  PREMIUM member
                  • 2006
                  • 4250

                  #38
                  Zamieszczone przez MacRo
                  Ogólnie to zauważyłem, że im droższe szkło tym bardziej ostatnio drożeje.
                  Jeśli wszystko zdrożeje o 10% to najdroższe towary nominalnie zdrożeją najbardziej.
                  Digart

                  Komentarz

                  • ecki74
                    Początki nałogu
                    • 2006
                    • 289

                    #39
                    Zamieszczone przez MacRo
                    Ogólnie to zauważyłem, że im droższe szkło tym bardziej ostatnio drożeje.
                    Weźmy takiego Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM. W RTV Euro, kosztuje on na dzień dzisiejszy ponad 9,5k. A jeszcze miesiąc temu wyrwałem go za 7,7k. Oczywiście w innym sklepie, ale trend zmierza ogólnie do kwoty 10tyś.
                    Z tego co zauważyłem, to w FOTOJOKER-ze jest dostępny za 8888 zł, a jak dobrze się poszuka to w salonach jest dostępny za cenę niższą.
                    -owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

                    uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

                    Komentarz

                    • PrzemoBydg
                      Dopiero zaczyna
                      • 2010
                      • 42

                      #40
                      Zamieszczone przez ecki74
                      Z tego co zauważyłem, to w FOTOJOKER-ze jest dostępny za 8888 zł, a jak dobrze się poszuka to w salonach jest dostępny za cenę niższą.
                      W tym wypadku to chyba ani Euro ani Fotojoker nie należą do najtańszych sklepów ze sprzętem foto (pomijając promocje).
                      | 50D | 17-85 | S30 1.4 | 50 1.8 | 70-200 4 L | 430 EX II |

                      Komentarz

                      • ecki74
                        Początki nałogu
                        • 2006
                        • 289

                        #41
                        Zamieszczone przez PrzemoBydg
                        W tym wypadku to chyba ani Euro ani Fotojoker nie należą do najtańszych sklepów ze sprzętem foto (pomijając promocje).
                        Może FOTOJOKER nie należy do najtańszych lecz w moim przypadku i Sigmy 30 był jednym z najtańszych, a dodatkowo można było przebierać w szkłach.
                        -owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

                        uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

                        Komentarz

                        • szambonur
                          Uzależniony
                          • 2011
                          • 712

                          #42
                          wszystko zmierza do tego, iż plany nowych zakupów należy na chwilę obecną odłożyć..., a chodził mi po głowie jakiś uniwersalny zoom, trudno...
                          Moje zdjęcia na canon-board.info
                          Facebook

                          Komentarz

                          • MacRo
                            Coś już napisał
                            • 2011
                            • 87

                            #43
                            Zamieszczone przez szambonur
                            wszystko zmierza do tego, iż plany nowych zakupów należy na chwilę obecną odłożyć..., a chodził mi po głowie jakiś uniwersalny zoom, trudno...
                            Albo odłożyć, albo chwytać najlepsze okazje, bo później to różnie może być
                            FotoMaciej
                            C 7D (Magic Lantern)| C 400D (400plus mod + IR MOD) | Sigma 17-50 f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 | C ex430 II | Nissin 866 Mark II

                            Komentarz

                            • kawo
                              Początki nałogu
                              • 2006
                              • 238

                              #44
                              Zamieszczone przez ecki74
                              Z tego co zauważyłem, to w FOTOJOKER-ze jest dostępny za 8888 zł, a jak dobrze się poszuka to w salonach jest dostępny za cenę niższą.
                              70-200 IS w fotojorker półtora miesiąca temu za 3999, dziś jest już za 4333...
                              70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #45
                                Zamieszczone przez MacRo
                                ..... albo chwytać najlepsze okazje, bo później to różnie może być
                                Już to tyle razy słyszałem, szczególnie od sprzedawców aż się uodporniłem :cool:. Po prostu są górki i dołki nie ma się co napalać. Po każdym wzroście są spadki :cool:.
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...