X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • muaol
    Dopiero zaczyna
    • 2010
    • 46

    #1

    Kradzież zdjęć

    Czy ktoś móglby mi poradzić co zrobić w sprawie kradzieży zdjęć?
    Oddałem ostatnio komputer do naprawy do zakładu który specjalizuje w tym
    i po pewnym czasie moje zdjęcia które były u mnie w kompie ukazały sie w necie poznałem bo są to specyficzne zdjęcia, no i mam takie same w kompie.Na pewno je skopiowano w zakładzie naprawczym ( komp nie jest w ogóle podłączony do netu).Może ktoś poradzi co z tym fantem zrobić?
    Gdyby Bóg chciał aby człowiek latał dałby mu skrzydła,gdyby nie chciał nie dałby mu wyobraźni.:-D
  • Sergiusz
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2708

    #2
    A co na to zakład naprawczy?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

    Komentarz

    • muaol
      Dopiero zaczyna
      • 2010
      • 46

      #3
      Jest to dość znana firma we Wrocławiu na razie nie chcę jej reklamować.Specjalizuje sie w naprawach komputerów,laptopów ,telefonów komórkowych itp.
      Gdyby Bóg chciał aby człowiek latał dałby mu skrzydła,gdyby nie chciał nie dałby mu wyobraźni.:-D

      Komentarz

      • dziobolek
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2634

        #4
        Jeśli masz 1000% pewności, że to Twoje fotki,
        to zabezpiecz się (np. print screenami) na wypadek zdjęcia fotek ze stronki.

        Pozdrówka!
        "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
        Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

        50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
        tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

        Komentarz

        • model
          Początki nałogu
          • 2008
          • 346

          #5
          nie czekaj, tylko idź do jakiegoś prawnika, albo złóż doniesienie na prokuraturę.
          Podpisy kłamią

          Komentarz

          • Bangi
            Moderator
            • 2010
            • 5117

            #6
            Z tego co gdzieś, chyba nawet tu na forum czytałem, że warto pójść do notariusza, otworzycie strony, wydrukujcie i on potwierdzi urzędowo, a potem to już musisz się zastanowić jak chcesz to załatwić.
            SAMOLOTY CB
            SAMOLOTY lotnictwo.net
            SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

            Komentarz

            • model
              Początki nałogu
              • 2008
              • 346

              #7
              ja kiedyś dzwoniłem do notariusza w takiej sprawie i zaśpiewał chyba 200 czy 300 zł za potwierdzenie screena, także trochę drogo. Lepiej zrobić zdjęcie na negatywie
              Podpisy kłamią

              Komentarz

              • 4kwiatek
                Bywalec
                • 2006
                • 230

                #8
                Hi...
                Zamieszczone przez model
                ja kiedyś dzwoniłem do notariusza w takiej sprawie i zaśpiewał chyba 200 czy 300 zł za potwierdzenie screena, także trochę drogo. Lepiej zrobić zdjęcie na negatywie
                ILEEE ? W GD potwierdzałem za tzw "potwierdzenie daty na stronie" około 13 zł. może myślał że chodzi Ci o Akt a nie potwierdzenie ?

                Pozdrawiam...

                Komentarz

                • model
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 346

                  #9
                  No wiesz ja nie pamiętam dokładnie za co, powiedziałem po prostu, że ktoś mi ukradł zdjęcie i chcę tego dowód. Dzwoniłem tylko do jednego losowo wybranego notariusza i potem odpuściłem :P
                  Podpisy kłamią

                  Komentarz

                  • Inka
                    Coś już napisał
                    • 2007
                    • 67

                    #10
                    Tu można znaleźć aktualne stawki:
                    :wink:

                    Komentarz

                    • 4kwiatek
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 230

                      #11
                      Hi...
                      Zamieszczone przez model
                      No wiesz ja nie pamiętam dokładnie za co, powiedziałem po prostu, że ktoś mi ukradł zdjęcie i chcę tego dowód. Dzwoniłem tylko do jednego losowo wybranego notariusza i potem odpuściłem :P
                      W 99% kancelarii przez telefon rozmawiasz z panią sekretarką. Zwykle dobrze ogarnięta osoba, ale w bardziej nietypowych sprawach może się pogubić.
                      Dlatego warto korzystać często z tych samych kancelarii - ja właśnie w podobnej sprawie "potwierdzenia własności praw autorskich" płaciłem kwoty jak podałem. W trudniejszych sprawach proszę o konsultację bezpośrednio z notariuszem - prosząc o zanotowanie i przekazanie a później dzwonię i dostaję odpowiedź.

                      Pozdrawiam...

                      Komentarz

                      • model
                        Początki nałogu
                        • 2008
                        • 346

                        #12
                        Będę pamiętał i w razie czego odezwę się po jakiś namiar na te kancelarię
                        Podpisy kłamią

                        Komentarz

                        • mxw
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 2315

                          #13
                          jak koledzy napisali:
                          1. zabezpieczyć screeny
                          2. pogadać z właścicielem zakładu naprawczego (samemu lub przez prawnika)
                          3. w zależności od reakcji wkroczyć na drogę prawną/sądową (z prawnikiem)


                          niemniej jednak żeby oddawać do naprawy kompa z ważnymi danymi???
                          to już naprawdę trzeba być asem kontrwywiadu.
                          pozdro.,
                          m.
                          __________________

                          Komentarz

                          • 7four
                            Uzależniony
                            • 2009
                            • 850

                            #14
                            Zamieszczone przez model
                            No wiesz ja nie pamiętam dokładnie za co, powiedziałem po prostu, że ktoś mi ukradł zdjęcie i chcę tego dowód. Dzwoniłem tylko do jednego losowo wybranego notariusza i potem odpuściłem :P
                            To czemu się dziwisz ?

                            Komentarz

                            • muaol
                              Dopiero zaczyna
                              • 2010
                              • 46

                              #15
                              Nie trzeba być asem jezeli komp ci siądzie w trakcie roboty .Po drugie to nie wiem czy przyjeliby kompa bez dysku twardego do naprawy,zależało mi szybko na naprawie a ponieważ jest to dość znany zakład na terenie Wrocławia to nie myślałem że mi taki numer odwiną.Można by powiedzieć" tam pracują tylko ludzie".
                              Gdyby Bóg chciał aby człowiek latał dałby mu skrzydła,gdyby nie chciał nie dałby mu wyobraźni.:-D

                              Komentarz

                              Pracuję...