To tak jak z firmami które mają koncesję na budowanie autostrad , ale nie budują ich bo się im nie opłaca. Opłaca im sie za to posiadanie koncesji która sprawia że akcje firmy i wizerunek idą w górę
X
-
-
a13 - może protestują może nie, ale to jest wątek o Rospudzie, już zwracałem na to uwagę. Tymczasem przeszliśmy przez hitlerowców, komunistów, bandytów, zagrożone wybrzeże Bałtyku pod Koszalinem, autostrady w Chinach i budowę kolei w XIX wieku w USA. Wystarczy.Komentarz
-
wiesz Kuba... sam swoja postawa wiele wymienionych powyzej przez Ciebie rzeczy sprowokowales wiec sie nie dziw iz watek wyglada jak wyglada
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + AppleKomentarz
-
polecam uwadze szanownych kolegow ten oto artykul: http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9384. na poczatku naszego watku Pogonus poruszal problem tego solniska, teraz widac, ze cos ruszylo z miejsca
Ostatnio edytowany przez monisiek; 4536.totalny zoltodziob z aparatem
-----------------------------------------
i Ty mozesz pomoc:
http://www.serce-malwiny.pl/index.php
http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/Komentarz
-
Chyba bylo o ty wczesniej w tym watku, ale na najwiekszym polskim portalu jeszcze o tym nie pisali: http://wiadomosci.onet.pl/1582912,11,item.htmlKomentarz
-
to Pogonus jest w końcu Mirosław czy Mieczysław
taka to jakość informacyjek portalowych niestety
a najbardziej istotny jest głos Janusza, Marka i Jarka, trzy czwarte artykułu na tym zbudowano. Pewnie naprawdę nazywali się Stefan, Kleofas i Andrzej i mówili co innego, ale redaktor nie spamiętał.Komentarz
-
kwintesencja obiektywizmu po prostu... jak pisza nie pomysli to media napewno klamia a pan redaktor zmanipulowal
edit:
a wlasnie na tvn24 jest konferencja ministra i oswiadczyl iz ten wspomniany na onecie raport jest niekompetentny, zle wykonany i nie opisuje tego korytarza ktory jest w projekcie tylko projekt nierealizowany idacy znacznie glebiej poprzez doline rospudy...Ostatnio edytowany przez Skipper; 6441.
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + AppleKomentarz
-
Skipper, nie przepuścisz mojego ani jednego postu, żeby czegoś nie obszczekać. Straszne gówniarstwo.
Pogonus to dr hab. inż. prof. UTP Mieczysław Stachowiak. Nie Mirosław.
Ty zapewne tego nie wiedziałeś, do czego przywykłem. Dla mnie jest to jednak dyskwalifikacja dziennikarza, który nie jest już wiarygodnym źródłem. Tyle.Komentarz
-
ty widze rowniez
i nie schlebiaj sobie tak nie chodze za toba
tak swoja droga chcialbym kiedys na zywo na ten temat pogadac i moze sie trafi jeszcze okazja bo ja kuba taki zly nie jestem i nie musisz mnie obrazac bo to w nienajlepszym swietle cie stawia
a uwagi w moim kierunku odnosnie pogonusa nie rozumiem gdyz nigdy sie nie wypowiadalem na jego temat
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + AppleKomentarz
-
Nie obrażam, tylko obserwuję twoje zachowanie. Nigdy cię nie chciałem obrazić.
Nie przeczytałeś podlinkowanego przez monisiek artykułu, który krytykuję. Dlatego nie wiesz o co biega z Pogonusem, choć jak zwykle musiałeś po mnie pojechać w tym temacie dla zasady. Spoko.Komentarz
-
przeczytalem zarowno jeden jak i drugi
nie tyle pojechac co mnie rozwala czasem Twoj radykalizm 
ok proponuje zawieszenie broni to nie sa osobiste wycieczki przynajmniej z mojej strony
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + AppleKomentarz
-
Kuba: Skipper do pewnego stopnia ma rację. Zawartości merytorycznej artykułu, który tak cię rozdrażnił nie oceniam, zmianę imienia naszego forumowego znajomego uważam za karygodną, nie powinna się zdarzyć, ale to może być po prostu zwyczajna pomyłka. Nie napisałeś natomiast nic o tym drugim artykule, który jest, że tak powiem "po twojej myśli". Ja w nim zauważam coś znacznie gorszego, coś co ty pewnie nazwiesz "skrótem myślowym", ja natomiast widzę w tym zwyczajną manipulację. Tak na marginesie powszechnie stosowaną przez Gazetę Wyborczą i organizacje ekologiczne broniące (zupełnie nie rozumiem dlaczego całej - to też jest niezła manipulacja) Doliny Rospudy.
Ale do konkretów:
1. Tajny raport... Jaki on tajny ? Każdy z nas mógł go przeczytać w sieci. Z treści artykułu dowiadujemy się, że drogowcy go "...nie przyjęli do wiadomości", ale nie ma słowa o utajnieniu.
2. W nagłówku tłustym drukiem napisane jest: "... Rospuda to najgorsza opcja." - z artykułu dowiadujemy się "...Więcej: jest jednym z najgorszych. ...".
Takie teksty wkurzają mnie znacznie bardziej od tego, który tak cię zirytował. To już nie są pomyłki, czy nieudolność dziennikarska.
Takich kwiatków jest więcej w mediach, a najbardziej wkurza mnie, gdy tego typu zakamuflowane kłamstwa słyszę z ust czołowych postaci protestujących organizacji ekologicznych. Ostatnio na antenie ogólnokrajowej TV z ust kogoś z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot usłyszałem, że Dolina Rospudy ma 100 km długości. Może mi ktoś podać źródło, które to potwierdzi, bo ja może niesłusznie oskarżam człowieka.Pozdrawiam
Marek/BiperekKomentarz
-
Biperek, tego drugiego nie czytałem więc o nim nie pisałem.
Swoją opinię szeroko opisywałem pięćset stron temu podając linki do raportów firmy Scott Wilson, gdzie jest napisane czarno na białym co i jak. I podawałem ile to kosztuje - dwa miliony.Komentarz
-
Tego nie neguję.
Ja ciągnę cały czas wątek manipulacji przeciętnym Kowalskim. Zdjęcia lotnicze bagien pod Augustowem + informacja 100 km. Ciekawe ilu forumowiczów wyobraża sobie Rospudę jako taką dziką bagienną rzekę. Prawda jest taka, że tak wygląda pewnie mniej niż 10 % jej długości (odcinek tuż przy ujściu). Reszta to (nie wiem czy tak się mówi w Krakowie, ale ja to określenie słyszałem właśnie od Krakusów) "siurnik". Bardziej przypomina potok (i to dość płytki), niż rzekę.
Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto w tym roku przepłynął jakiś większy odcinek, bo co roku jest inaczej (zależy od stanu wody). Ja całą przepłynąłem tylko raz i bardzo źle to wspominam. Wody powyżej pasa było bardzo mało. Najgłębiej przed Raczkami, bo tam jest młyn i rzeka jest spiętrzona. Większość rzeki kojarzy mi się z wodą do kolan i całe mnóstwo odcinków, na których trzeba było wysiadać i ciągnąć kajak w bród, bo było zbyt płytko, żeby normalnie płynąć. Do tego kamieniste, bardzo nieprzyjemne dla bosych stóp dno.
Nie wiem jak teraz, ale jak się kiedyś bawiłem w wędkowanie, to jak się chciało łowić na Rospudzie, trzeba było wykupić pozwolenie na łowienie na wodach górskich.
Za komuny, jak kupienie łodzi, czy kajaka było bardzo trudne, nie można było mówić w wypożyczalni sprzętu, że się człowiek wybiera na spływ Rospudą. Właściciele odmawiali ze względu na zużycie sprzętu po takiej eskapadzie.Ostatnio edytowany przez Biperek; 9134.Pozdrawiam
Marek/BiperekKomentarz
-
Kuba tylko nie wiem czywiesz iz ten raport jest do bani, co wczoraj zreszta podkreslali zarowno przedstawiciele ministerstwa jak i blizej mi nieznany rzekomo przedstawiciel firmy Scott Wilson. Stwierdzili oni iz raport opisany w mediach nie opisuje tej wersji ktora realizowana a opcje z jakims innym korytarzem przez rospude idacym glebiej niz korytarz uwgledniony w projekcie wykonawczym...
wiec tak naprawde ten raport sie nadaje psu na bude gdyz nie opisuje rzeczywistosci tylko jakas nierealizowana opcje projektu, a to sam musisz przyznac wiele zmienia w ocenie jego uzytecznosci do dyskusji
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + AppleKomentarz
Komentarz