X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #286
    Zamieszczone przez MaciekR
    Dzięki, właśnie otrzymałem info od sprzedawcy że w wersji oem dla tego produktu nie ma możliwości upgrade-u.
    To jakaś bzdura jest, zapytaj w Adobe lepiej, bo sprzedawca chyba jest niedoinformowany.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • adino
      Początki nałogu
      • 2008
      • 404

      #287
      mam problem i pewnie Wy mi pomożecie

      mam LR3 64bitowa, która pożera mi sporo pamięci mimo ze mam 4gb.. da się gdzieś ustawić ile pamięci ma pożerać tak jak jest to w Photoshopie??
      ____________________________________________
      Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

      Komentarz

      • eclipse
        Bywalec
        • 2007
        • 119

        #288
        nie da sie... ja mam 8gb i czasem zapchane mam ponad 7gb w czasie pracy LR
        5D markII | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Sekonic 358 | Pixel King i reszta chińszczyzny

        Komentarz

        • adino
          Początki nałogu
          • 2008
          • 404

          #289
          o nie ((( godzinę temu wyświetlił mi się komunikat że mam wyłączyć LR bo brakuje pamięci ((( myślałem ze można tym manipulować.... no nic trzeba to wytrzymać najgorzej jest jak się jedzie LR i PS jednocześnie wtedy jest masakra.... dzięki za info
          ____________________________________________
          Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

          Komentarz

          • eclipse
            Bywalec
            • 2007
            • 119

            #290
            da sie z tym zyc ewentualnie podwoic ram i bedzie wiecej spokoju
            5D markII | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Sekonic 358 | Pixel King i reszta chińszczyzny

            Komentarz

            • dreamstorm
              Uzależniony
              • 2009
              • 642

              #291
              ... i nie słuchać takich, co mówią żeby wyłączyć plik wymiany
              Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

              Komentarz

              • micles
                Zablokowany
                • 2006
                • 4359

                #292
                Zamieszczone przez heniek
                chciałbym widzieć po wciśnieciu skrótu "R" od razu mój format a nie oryginał,
                21 x 15 mam zrobione tak jak piszesz, ale przy kolejnym zdjęciu muszę za każdym razem rozwinąć zakładkę aby tak wykadrować, nie mogę tego kłódką zablokować na stałe,
                czyli krótko mówiąc:
                wciskam R i widzę moje ustawienie 21x15 bez dodatkowego klikania, da się?
                Preset z cropem 21x15 i podpięcie preseta w okienku Import, albo jak już zaimportowane, to na jednym zdjęciu zrobić w/w cropa i zrobić Synchronize Settings?

                Komentarz

                • teo5ooD
                  Bywalec
                  • 2009
                  • 146

                  #293
                  Zamieszczone przez gadget_zary
                  Zapewne chodzi o "Presents". Zakładka Develop i po lewej stronie pod "nawigatorem"
                  A można to jakoś rozszerzyć o więcej przykładów niż jest w podstawie LR3?
                  Canon 5D MK IV+grip|Canon 17-40L f/4|Canon 50 f/1.4|Canon 85 f/1.8|Canon 70-200L f/2,8|Canon 600EX-RT|Canon 430EXII|Transmiter Canon ST-E3-RT|Sigma 100 f/2.8|Canon 24-70L USM II f/2.8|

                  Komentarz

                  • heniek
                    Uzależniony
                    • 2004
                    • 614

                    #294
                    Zamieszczone przez micles
                    Preset z cropem 21x15 i podpięcie preseta w okienku Import, albo jak już zaimportowane, to na jednym zdjęciu zrobić w/w cropa i zrobić Synchronize Settings?
                    właśnie o to mi chodziło!
                    dzięki micles!
                    takie to proste....:-)
                    Heniek

                    Komentarz

                    • micles
                      Zablokowany
                      • 2006
                      • 4359

                      #295
                      Zamieszczone przez heniek
                      takie to proste....:-)
                      A przecież Lightroom to nie jest aż taki rozbudowany program, by tuż po instalacji nie być w stanie przejrzeć wszystkich jego możliwości...


                      Spoko

                      Komentarz

                      • spr
                        Coś już napisał
                        • 2010
                        • 83

                        #296
                        Wczoraj dokonałem zdumiewającego odkrycia - główną przyczyną niestabilności systemów windows jest pasjans.

                        Gram sobie w pasjansa a tu nagle... niebieski ekran i win sie posypał.

                        Oczywiście to co napisałem wyżej to żart ale miałem wczoraj poważne sypnięcie się wina i fartem uratowałem wszystko - nawet w trybie awaryjnym win zamykał się po 4min pracy.

                        Ale nie w tym rzecz, przeinstalowałem system, wszystko jest juz stabilne i ok.
                        Wgrywam moją główną aplikację - Lr 3, aktualizuję do 3,4
                        Dzisiaj zabieram się do zdjeć i co? I Lr chodzi jak bym miał 166MHz i 256mb ram.
                        Lr jest oryginalny, zarejestrowany ni nie miałem z nim problemów, fakt jak miałem zapchany komputer działał rzeczywiście wolniej ale nie było aż tak tragicznie.

                        Podejrzewam że w ustawieniach samego programu coś trzeba zmienić ale wydaje mi się że wszystko ustawiłem tak jak było uprzednio.Komp po formacie więc też nie jest zapełniony ani przeciążony,programy w tle też wyłączone - preferuję minimalistyczny styl:brak dodatków do win,gadżetów itd.

                        Parametry komputera:
                        AMD athlon dual core ql-60 1,9GHz
                        ram: 2GB
                        System: windows vista basic 32 bit
                        karta graficzna: nVidia GeForce 8200M G

                        Proszę o pomoc w uwydatnieniu pracy Lr
                        L-dorado
                        blog

                        Komentarz

                        • Bodzius
                          Bywalec
                          • 2008
                          • 146

                          #297
                          Na mój gust problemem jest zbyt mała ilość pamięci RAM. U mnie po wymianie na 3GB jest już całkiem spoko (świadomie tylko na 3, bo XP nie obsługuje więcej)
                          Canon 60D || EF 35mm f/1.4 L || SPEEDLITE 580EX

                          Komentarz

                          • spr
                            Coś już napisał
                            • 2010
                            • 83

                            #298
                            Zamieszczone przez Bodzius
                            Na mój gust problemem jest zbyt mała ilość pamięci RAM. U mnie po wymianie na 3GB jest już całkiem spoko (świadomie tylko na 3, bo XP nie obsługuje więcej)
                            wlasnie tylko jakim cudem wczesniej na 2GB ramu smigało ok?
                            L-dorado
                            blog

                            Komentarz

                            • Tezet-gdynia
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 1283

                              #299
                              Panowie, Panie. Oto mam Pytanie. Co gdzie ustawic w LR zeby zdjecia w LR wygladaly tak samo jak po exporcie ? Teraz mam straszna roznice. Wszystko w sRGB. W LR widze np zaszumione szczegoly, ktore odszumiam do pewnego stopnia. Po exporcie mam ciemno-czarna papke w tym miejscu :\ LR laduje sobie jakis uproszczony podglad zdjec i na tym trzeba pracowac czy o co chodzi, bo nie mam juz pomyslu
                              www.tomasz-lis.pl

                              Komentarz

                              • micles
                                Zablokowany
                                • 2006
                                • 4359

                                #300
                                Przy pracy w nie 1:1 pracujesz na "uproszczonym podglądzie zdjęć". Jak klikniesz LPM na zdjęciu to przechodzisz w widok 1:1 i tam powinieneś ujrzeć dokładnie to co po eksporcie.

                                Komentarz

                                Pracuję...