X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • myslidar
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1010

    #31
    Bez urazy, ale takie wymagania to ma po prostu pokolenie internetu. Wszystko na tacy bo mi się nie chce... Prawda jest tak, że czytając regularnie to forum można dowiedzieć się większości rzeczy, tylko trzeba chcieć trochę samemu pogrzebać. Wiele razy zdarzało, że jakaś osoba podawała hasłowo swoje rozwiązania, a reszta i tak dalej pytała: a jak, a gdzie, a co.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

    Komentarz

    • marekb
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 2273

      #32
      Zamieszczone przez Mellan
      I tu tkwi chyba sedno problemu.
      Aczkolwiek, nie bez znaczenia jest fakt, że pytający się zazwyczaj "raczkuje" w ps i oczekuje prostych recept, czy wręcz gotowych akcji.
      Tymczasem prawda jest tak, że stosując do setu tą samą ścieżkę, po drodze dokonuje się korekt regulacji indywidualnie dla danego zdjęcia, nieco inny stopień krycia, kontrastu, temperatury etc.
      dokładnie tak, dlatego dajemy na warsztatach kilka akcji i presetów, ale bardziej staramy się pokazać co od czego i dlaczego. Można sobie przecieź kupić zestawy akcji i presetów, ale kiedys po wykorzystaniu triala olałem sprawę bo szukanie akcji, która nam pasuje przelatując i widząc na podgladzie, to nie to niejako podejście od d..y strony. Natomiast IMO świadomość co chcemy uzyskać w danym momencie , a najlepiej już przy naciskaniu spustu to dobry kierunek (w słusznej sprawie ).

      Komentarz

      Pracuję...