X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • storm
    Bywalec
    • 2004
    • 183

    #16
    Zamieszczone przez jacam
    to jest crop z EF-S 60mm Macro, bez raynoxa
    te fotki z pierwszego posta to zropy z ef-s 60mm?
    Wow, wydawalo mi sie ze bardziej mydlilo te szklo..

    Komentarz

    • ktoto37
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 24

      #17
      Zamieszczone przez jacam
      to jest crop z EF-S 60mm Macro, bez raynoxa
      No to gratulacje. Jak tak nie umiem a szkło w sumie podobne.
      czarny Trabant, kit, ef-s 10-22, ef 70-200 f4 , ef 100 f2.8 Macro.

      Komentarz

      • Nemeo
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1757

        #18
        Zamieszczone przez maro25
        Nemeo - ja bym polecał 100/2.8 makro + skręcony mordką obiektyw np helios 2/58
        można też założyć do tego jakiś pierścień. Lampa z dyfuzorem obowiązkowa.
        A co powiecie na takie rozwiązanie :

        100/2.8 makro + skręcony mordką 50/1.4 który też chcę kupić w najbliższym czasie ?
        A może jeszcze przed 100/2.8 wsadzić TC Kenko 1.4 , ciekawe jakie byłyby efekty.

        P.S.
        Kombinuję czysto teoretycznie, bo chcę dokonać najlepszego wyboru.
        Ostatnio edytowany przez Nemeo; 1784.

        Komentarz

        • FOTOGRAF
          Uzależniony
          • 2005
          • 762

          #19
          mowicie o raynox dcr-250, a moze raynox MSN-505 Super Macro/Close-Up lens?
          Canon? moze niedlugo!

          Komentarz

          • maro25
            Początki nałogu
            • 2005
            • 318

            #20
            Ja bym dał sobie spokój z raynoxami i zrobił tak:
            Kupił 100/2.8 makro skręcił mordką tego 50/1.4 (ale spokojnie może być coś innego, Helios 2/58 dobrze się do tego nadaje, są ludzie którzy wkręcają kita 18-55)
            Następnie opanowałbym sztukę robienia zdjęć przy takim powiększeniu, przedewszystkim chodzi mi tu o oświetlanie. A potem jak skala będzie nadal za mała to kupił bym ruski mieszek + 100/2.8 makro a wtedy to będziesz miał już extrymalną skalę.

            Mój przykład zdjęcia z ogniskową 160mm (EF90-300mm) + skręcony mordką Helios + 420EX (bez kadrowania)
            Taką skalę nie da się łatwo uzyskać w przyrodzie. Ten okaz był wyhodowany z gąsieniczki którą znalazłem w kapuście na kapuśniak. Ja jednak wolę mniejszą skalę ale za to w 100% autentyczną.

            Komentarz

            • CYNIG
              Uzależniony
              • 2005
              • 694

              #21
              do ekstremalnego makro polecam tradycyjnie 100/2,8 makro + TCx2 canonowski i w razie potrzeby pierscienie pomiedzy konwerter a obiektyw. Zeby to zadzialalo minimum jeden maly pierscione musi byc wstawiony
              https://500px.com/tkasiak/galleries

              Komentarz

              • Nemeo
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1757

                #22
                Ma ktoś może jakieś fotki z zestawu :
                1. 100/2.8 makro skręcony mordką z 50/1.4 lub
                2. 100/2,8 makro + TCx2 + ewentualnie jakieś pierścienie

                Byłbym bardzo wdzięczny za podrzucenie jakiś fotek.

                Komentarz

                • CYNIG
                  Uzależniony
                  • 2005
                  • 694

                  #23
                  Takie pierwsze z brzegu 100/2,8 makro + x2 + maly pierscionek



                  https://500px.com/tkasiak/galleries

                  Komentarz

                  • Nemeo
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 1757

                    #24
                    TCx2 to canon czy kenko ?

                    Komentarz

                    • CYNIG
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 694

                      #25
                      canon, dodatkowy bonus z takiego zestawu to mozliwosc robienia zdjec z wiekszej odleglosci, co czasami jest bardziej cenne jak sama skala odwzorowania
                      https://500px.com/tkasiak/galleries

                      Komentarz

                      • Nemeo
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 1757

                        #26
                        Zamieszczone przez CYNIG
                        canon, dodatkowy bonus z takiego zestawu to mozliwosc robienia zdjec z wiekszej odleglosci, co czasami jest bardziej cenne jak sama skala odwzorowania
                        Masz rację, taki zestaw 20D+100/2.8 macro+tcx2 daje nam łacznie o ile się nie mylę 320.

                        Komentarz

                        • dominix
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 103

                          #27
                          Absolutnie sie zgadzam, czesto bardzo dobrze jest byc daleko od obiektu makro, co by go nie sploszyc. Natomiast co do polaczenia canona 100 macro z raynoxem 250 to powiem ze narazie jestem nieco rozczarowany. Ale moze jak pocwicze i poczytam to bedzie lepiej. Powiekszenie duze, ale ekstremalnie plytka GO - aparat na solidnym statywie (Velbon El Carmagne 435) i obiekt musi byc absolutnie nieruchomy, co w naturze niezwykle trudne. Moze to zestaw do studia, a moze zestaw dla wytrenowanego fachowca. Czekam wlasnie na pierscienie posrednie (Kenko) i na Heliosy i mam nadzieje ze to wniesie cos ciekawego do mojego makro, za kilka tygodni pierwsze testy.
                          EOS 3, EOS 40D, EOS 7D, 17-40 f/4L, 28-135 f/3.5-5.6 IS USM, 75-300 f/4-5.6, 50 f/1.4,
                          100 f/2.8 Macro USM, 580ex, kilka hoya hmc pro1, Lowepro SR 100 AW, CT AW Fotki tutaj

                          Komentarz

                          • Drozdi
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 418

                            #28
                            Zamieszczone przez dominix
                            ...Natomiast co do polaczenia canona 100 macro z raynoxem 250 to ... Powiekszenie duze, ale ekstremalnie plytka GO.
                            No to dorzuce swoje trzy gorosze. Polaczenie Canona 100 + Raynoxem daje moim zdaniem bardzo male powiekszenie, przy porownaniu z Sigma 70-300 + Raynox. GO przy tym polaczeniu jest ekstremalnie^2 mala ;-)
                            - poprawna pisownia i ortografia w internecie

                            Komentarz

                            • miszaqq
                              Uzależniony
                              • 2006
                              • 678

                              #29
                              makro na wesolo

                              EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

                              Komentarz

                              • perlpa
                                Początki nałogu
                                • 2005
                                • 350

                                #30
                                Zamieszczone przez Nemeo
                                A co powiecie na takie rozwiązanie :

                                100/2.8 makro + skręcony mordką 50/1.4 który też chcę kupić w najbliższym czasie ?
                                A może jeszcze przed 100/2.8 wsadzić TC Kenko 1.4 , ciekawe jakie byłyby efekty.

                                P.S.
                                Kombinuję czysto teoretycznie, bo chcę dokonać najlepszego wyboru.
                                Tutaj masz efekt działania takiego zestawu:

                                Zdjęcia nie za duże ale dają pojęcie o skali powiększenia. To są pełne kadry z 10D - bez cropowania.
                                Zdjecie mrówek robiłem w terenie bez zamrażania i przyklejania owadów Oczywiście użyty był statyw i lampy - tutaj dwie.
                                Pozdrawiam

                                Komentarz

                                Pracuję...