X
-
-
Witajcie, od jakiegoś czasu bawię się w fotograowanie sa różne tematy, ostatnio jednak jestem mamą i chciałabym zrobić troche ładnych zdjęć mojemu maleństwu. Z przyjemnoscią ogladam zdjęcia czy galerie z niemowlętami i zastanawiam się jak zrobić takie foto? żeby było jasne i "gładkie". Znalazłam na all.. taki mały zestawik http://allegro.pl/1v-studio-foto-prz...786787721.html i zastanawiam się czy na moje domowe warunki byłby on przydatny? Dodam, że walczę lustrem canona z 50siątką 1.8
PozdrawiamKomentarz
-
-
W wykształcenia jestem pedagogiem i tak się składa, że pracuję z dziećmi.
Najważniejsze, to aby z nimi spędzić jak najwięcej czasu, nie wyciągać od razu aparatu, pogadać tak fajnie po kumpelsku, niezależnie w jakim są wieku. Możesz odciągnąć ich uwagę skupiając na czymś na czym się skupią- kwiatki, zabawki, odgłos, kora na drzewie itd, lub też pytać i fotografować w tym samym czasie, poprosić aby powąchało kwiatek, poszukało czegoś i ci przyniosło
Tylko naturalność
Komentarz
-
-
-
rodeo25,
lepiej się na zastanym skup, jeżeli masz jasną pięćdziesiątkę
w wypadku studia, jeżeli chcesz mieć dużo światła to raczej w okolicy 1000 zł szukaj zestawów.canon, olympusKomentarz
-
Ja osobiście w październiku zeszłego roku kupiłem lampe canona 430 ex II, specjalnie
na ciemne zimne domowe wieczory, sprawdza się idealnie, w domu zawsze można od czegoś odbić i nie trzeba swiecic prosto w oczy. Z rozkladaniem softboxow roznie bywa, nie ma czasu, nie chce sie, a dziecko biegajace po kablach od lamp to slaby pomysl. Poza tym sprzet ktory podlinkowalas zapewne kiepskiej jakosci. Polecam na palnik 430 ex II + ewentualnie phottixa radio do tego chyba ze 150 zl kosztuje. pozdrawiamKomentarz
-
w pełni potwierdzam to co napisał qbanek, też dlatego kupiłem 430-tkę, i też uważam, że rozkładanie w domu czegokolwiek to nie za dobry pomysł, mój Młody by się momentalnie do tego dobrał
, a lampa z czymś na zupełenie wystarcza
Komentarz
-
Komentarz
-
Lampa błyskowa na aparacie, nawet z odbitym światłem nie pozwoli na zrobienie zdjęcia w takim stylu: http://fotografia-m.blogspot.com/201...modelinka.html nie wspominając o pastelowych hi-keyach
Chyba, że będziesz wałkował w PS.
Nigdy nie miałem problemy z kablami, czy lampami. Dzieci traktują je jak krzesła i wcale się nimi nie interesują.canon, olympusKomentarz
-
Efektu takiego nie da, to fakt, ale pozwoli zrobić przyzwoite zdjęcie kiedy brakuje światła.Lampa błyskowa na aparacie, nawet z odbitym światłem nie pozwoli na zrobienie zdjęcia w takim stylu: http://fotografia-m.blogspot.com/201...modelinka.html nie wspominając o pastelowych hi-keyach
Chyba, że będziesz wałkował w PS.
Nigdy nie miałem problemy z kablami, czy lampami. Dzieci traktują je jak krzesła i wcale się nimi nie interesują.
Mam wrażenie że na początek w zupełności wystarczy, wspomniałem też o wyzwalaniu zdalnym, to następny krok. Następnym krokiem może być światło studyjne. A krzesła są od tego żeby na nie siadać
Komentarz
-
qbanek, małe dziecko na krzesło samo nie siądzie, więc i na lampę nie spróbuje
Oczywiście każdy z nas ma inny punkt widzenia oparty o własne doświadczenia ze światłem błyskowym - z lampy i studyjnym.
Ja swego czasu kupiłem lampę i fakt... zdarza mi się ją użyć, jak jest zupełnie ciemno, ale tylko przy zdjęciach reportażowych - wesela, imprezy. Do fotografowania dzieci albo światło zastane, albo zabawa w studio. Dla mnie zdjęcia z lampą błyskową mają praktycznie w każdym przypadku zbyt ostre światło.canon, olympusKomentarz
-
Dziękuję serdecznie za opinie, co do lampy nie chodzi o koszt tylko o to by nie błyskać nią (jakos mam uprzedzenie) dlatego szukałam czegos aby w takich pokojowych warunkach sie sprawdzało. Czasami czytam oferty fotografów "sesja niemowlęca z dojazdem do domu dziecka i bez flesza" i zastanawiam sie jakim Oni sprzętem dysponują? Ja póki co bawie się ze światłem zastanym, bez obróbki konkretnej, czasem w prostych programach przytnę, przyciemnię czy podjaśnie coś, ot tak dla zwykłych potrzeb.
IMI co robisz ze zdjeciami ze twarz modelinki jest taka gładka? czy to praca z PS?
niewiem czy zrobię cos niezgodnego z przepisami ( bo do końca nie przeczytałam ich) ale tutaj jest kilka zdjęć mojego niemowlaka w zwykłych domowych warunkach https://picasaweb.google.com/1150659...Jv818bC6JHC-QE gdyby ktos zachciał coś o nich powiedziec, byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję za odpowiedzi.Komentarz




Komentarz