X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Canclerz
    Bywalec
    • 2007
    • 141

    #16
    Matsil:
    Ja używam stofena właśnie wtedy gdy nie ma od czego odbić światła, gdy sufit jest wysoko, robię tak dlatego, że znam zasadę działania.

    Wybieram przymknięty obiektyw jasny, dla lepszej pracy AF oraz dla tego, że z przymkniętego obiektywu można wycisnąć wszystko co najlepsze. Chyba nie jestem odkrywczy?

    Napisałeś:
    jak robisz w manualu z lampą wystarczy 1/50 lub 1/60, jak bez lampy przy niepewnej ręce lepiej czas skrócić.
    Zgodzisz się, że np. -1EV + stofen to mało dodatkowego światła więc sugerowane 1/100s ma chyba sens ? Jeszcze jedno 50mm*1,6= 80 więc 1/80-1/100 jest chyba oczywiste jako generalna zasada (przypominam słowo "generalizując" z pierwszego postu.) Osobiście w kościele nie stosuję czasów dłuższych niż 1/80s.

    Napisałem swoje propozycje bazując na własnym doświadczeniu, tak naprawdę to zarówno Ty jak i marekb nie zgodziliście się jedynie co do -EV i stofena, reszty nie krytykując.

    Możecie powątpiewać, bądź wysyłać mnie na zakładowe wycieczki. Możecie także sprawdzić w praktyce to co napisałem.
    Cóż, na oklaski nie liczę.
    Smiena 8M

    Komentarz

    • marekb
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 2273

      #17
      ja natomiast nie stosuje czasów krótszych niż 1/60 w ciemnych kościołach.
      pokaż jakieś fotki z takimi ustawieniami Canclerz... poza tym na cropie 50mm to troche ciasno..?? zależy co sie foci no ale to juz inna bajka.

      Komentarz

      • danielo_18
        Coś już napisał
        • 2007
        • 63

        #18
        Witam!


        No ja juz jestem po sesji fotograficznej z Kościoła . Otóz ja robilem lampa ale ja tylko doswietliłem +1 EV + stofen lampa na 70 stopni i iso od 400 do 800
        a czas naswietlania dałem 1/60 do 1/80 a przsysłona była min 2,8 do 4 zdjecia wykonałem na Rawa-ch . Teraz juz tylko obróbka komputera .
        Canon Eos 40D/Canon Eos 6D / Canon EF-S 17-85 IS USM/ Canon EF 50 F1,4 USM / Canon EF 70-200 F4 IS USM / Canon EF 24-105 F4 IS USM / Samyang 8 F3,5 /Canon EF 17-40 F4 USM/ Canon Speedlite 580EX II Dyfuzor / Lowepro Nova 190AW/ Lowepro Slingshot 302AW / Karty Sandisk Extreme/ Zestaw Cokin

        Komentarz

        • schuvi
          Bywalec
          • 2007
          • 197

          #19
          Zamieszczone przez danielo_18
          Witam!


          No ja juz jestem po sesji fotograficznej z Kościoła . Otóz ja robilem lampa ale ja tylko doswietliłem +1 EV + stofen lampa na 70 stopni i iso od 400 do 800
          a czas naswietlania dałem 1/60 do 1/80 a przsysłona była min 2,8 do 4 zdjecia wykonałem na Rawa-ch . Teraz juz tylko obróbka komputera .
          Wrzuc tak z ciekawosci kilka tutaj,coby zaprezentowac te ustawienia.
          pozdro
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Zamieszczone przez Canclerz
          Matsil:
          Ja używam stofena właśnie wtedy gdy nie ma od czego odbić światła, gdy sufit jest wysoko, robię tak dlatego, że znam zasadę działania.

          Wybieram przymknięty obiektyw jasny, dla lepszej pracy AF oraz dla tego, że z przymkniętego obiektywu można wycisnąć wszystko co najlepsze. Chyba nie jestem odkrywczy?

          Napisałeś:


          Zgodzisz się, że np. -1EV + stofen to mało dodatkowego światła więc sugerowane 1/100s ma chyba sens ? Jeszcze jedno 50mm*1,6= 80 więc 1/80-1/100 jest chyba oczywiste jako generalna zasada (przypominam słowo "generalizując" z pierwszego postu.) Osobiście w kościele nie stosuję czasów dłuższych niż 1/80s.

          Napisałem swoje propozycje bazując na własnym doświadczeniu, tak naprawdę to zarówno Ty jak i marekb nie zgodziliście się jedynie co do -EV i stofena, reszty nie krytykując.

          Możecie powątpiewać, bądź wysyłać mnie na zakładowe wycieczki. Możecie także sprawdzić w praktyce to co napisałem.
          Cóż, na oklaski nie liczę.
          Moglbys tu kilka swoich Dobrze doswietlonych fotek wrzucic,ale z exifami i bez tunningu peesa??Bo w wyniki Danielo_18 wierze,ale twoimi musze sie przekonac.
          pozdro
          Ostatnio edytowany przez schuvi; 11236. Powód: Automerged Doublepost
          -40D + -BG E2N + -EF50 f1.4 + -EFS17-55 f2.8 IS USM + -EF24-105 f4L IS USM + -EF70-200 f2.8 IS USM + peedlite 430EX+580EX + 2xanDisk-III 4gb + owe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8)

          Komentarz

          • Matsil
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 2022

            #20
            Zamieszczone przez Canclerz
            Wybieram przymknięty obiektyw jasny, dla lepszej pracy AF oraz dla tego, że z przymkniętego obiektywu można wycisnąć wszystko co najlepsze. Chyba nie jestem odkrywczy?
            Pisałeś o obiektywie 50/1.8 a w jego przypadku ciężko mówić o dobrej pracy AF.
            R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

            Komentarz

            • schabu
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1352

              #21
              jak masz wspomaganie lampą to nie jest wcale źle. tylko głośno chodzi jak jest brudny w środku.
              Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

              fotografia biznesowa

              Komentarz

              • Matsil
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2022

                #22
                Zamieszczone przez schabu
                jak masz wspomaganie lampą to nie jest wcale źle. tylko głośno chodzi jak jest brudny w środku.
                Z wersją 50/1.4 nie ma porównania, miałem obydwie sztuki.
                R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

                Komentarz

                • schabu
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1352

                  #23
                  Zamieszczone przez Matsil
                  Z wersją 50/1.4 nie ma porównania, miałem obydwie sztuki.
                  nie pisze o porównaniu(a mam wersje z usm i miałem bez) tylko o pracy AF ciemniejszej wersji przy współpracy z lampą. a jeżeli chodzi o porównanie to tak- 1.4 jest pod względem AF lepsze.
                  Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

                  fotografia biznesowa

                  Komentarz

                  • MateuszZ.
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 276

                    #24
                    Zamieszczone przez Canclerz
                    Matsil:
                    Ja używam stofena właśnie wtedy gdy nie ma od czego odbić światła, gdy sufit jest wysoko, robię tak dlatego, że znam zasadę działania.

                    Wybieram przymknięty obiektyw jasny, dla lepszej pracy AF oraz dla tego, że z przymkniętego obiektywu można wycisnąć wszystko co najlepsze. Chyba nie jestem odkrywczy?

                    Napisałeś:


                    Zgodzisz się, że np. -1EV + stofen to mało dodatkowego światła więc sugerowane 1/100s ma chyba sens ? Jeszcze jedno 50mm*1,6= 80 więc 1/80-1/100 jest chyba oczywiste jako generalna zasada (przypominam słowo "generalizując" z pierwszego postu.) Osobiście w kościele nie stosuję czasów dłuższych niż 1/80s.

                    Napisałem swoje propozycje bazując na własnym doświadczeniu, tak naprawdę to zarówno Ty jak i marekb nie zgodziliście się jedynie co do -EV i stofena, reszty nie krytykując.

                    Możecie powątpiewać, bądź wysyłać mnie na zakładowe wycieczki. Możecie także sprawdzić w praktyce to co napisałem.
                    Cóż, na oklaski nie liczę.
                    Ja robie na ustawieniach bez korekcji na lampie. Foty mam idealnie doświetlone, tzn. tak jak chcę, z lekkim zapasem na górze, żeby nie było szumów a w rawie sobie leciuteńko czasami zmniejszam ekspozycje.
                    Stofen działa jak żarówka. swieci we wszystkie strony, i dobija od wszystkiego, co jest w zasięgu lub poprostu swieci własnym swiatłem. Jak ktoś niewierzy, niech nacisnie przycisk podglądu przysłony na aparacie, to zobaczy jak stoffen daje bokami. Zauważyłem, że czasami mam przejarki jak robie obrączkowania, i dlatego sam się zastanawiam czy z mniejszych odległosci nie sciągac błysku na lampie o -0.5.

                    Matsil. , może masz zabrudzonego tego stoffena czy co?
                    Ostatnio edytowany przez MateuszZ.; 3344.

                    Komentarz

                    • Matsil
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2022

                      #25
                      Zamieszczone przez MateuszZ.
                      Matsil. , może masz zabrudzonego tego stoffena czy co?
                      Miałem stofen z 430EX, sprzedałem go razem z lampą. Używany był kilkukrotnie ale nie sprawdził się u mnie. Do 580-ki już go nie kupiłem. Preferuję sprawdzony biały kartonik - efekt znacznie lepszy. Radzę też spróbować Lumiquest PROMAX SYSTEM, stofen przy nim wysiada.
                      Nie rozumiem sensu używania stofenu w kościele. W otwartych przestrzeniach nie daje on nic oprócz osłabienia błysku. W pomieszczeniach się sprawdza ale przy ustawieniu palnika pod kątem 45st., na wprost niewiele daje.
                      R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

                      Komentarz

                      • donald7000
                        Początki nałogu
                        • 2004
                        • 382

                        #26
                        Ja uzywam stoffena, bo Lumiquest PROMAX SYSTEM home made dawal podobne a nawet slabsze rezultaty niz stoffen. Potwierdza to rowniez test zamieszczony na http://www.toddwalker.net/e20/flashtest/ , chodz nie jest w peni miarodajny bo fotografowana scena jest bardzo mala, ale daje obraz dzialania.
                        Kartonik, owszem, jest jak nas woja budowe rewelacyjny, ale wyglad nie jest "profi" wiec wole zakladac stoffen.
                        Na salach oprocz stofena mam jeszcze zalozony nadajnik do wyzwalania lamp wiec caly ten komplet wyglada "profi"sjonalnie

                        Komentarz

                        • marekb
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2273

                          #27
                          mówisz znaczy wiesz, ja uzywałem stoffena i przerzuciłem sie na lumiquesta i nie narzekam

                          Komentarz

                          • donald7000
                            Początki nałogu
                            • 2004
                            • 382

                            #28
                            Kazdy sie do czegos przekonuje, byc moze kiedys wroce do lumiquesta, na obecna chwile latwiejszy jest stoffen.

                            Komentarz

                            • schabu
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1352

                              #29
                              Zamieszczone przez donald7000
                              Kartonik, owszem, jest jak nas woja budowe rewelacyjny, ale wyglad nie jest "profi" wiec wole zakladac stoffen.
                              Na salach oprocz stofena mam jeszcze zalozony nadajnik do wyzwalania lamp wiec caly ten komplet wyglada "profi"sjonalnie
                              nie wiedziałem, że jak coś nie wygląda profi, to będzie kiepsko się sprawdzało. w takim razie muszę dokupić gripa, pasek neoprenowy wymienić na jakiś z napisem digital i kupić mega wypaśny super stofen w różnych profi kolorach
                              Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

                              fotografia biznesowa

                              Komentarz

                              • marekb
                                Pełne uzależnienie
                                • 2006
                                • 2273

                                #30
                                mam też kartonik z prezerwaturką i w małych pomieszczeniach własnie jego używam

                                Komentarz

                                Pracuję...