X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • C80
    Uzależniony
    • 2007
    • 855

    #1

    W jakim formacie robisz zdjęcia?

    Tak jak w temacie, powstał spór w którym zarzucono robiącym w jpg że robią zdjęcia okazjonalnie i ogólnie że ktoś kto robi tylko jpg nie zna się na fotografii i właściwie marnuje możliwości swojego sprzętu. http://www.canon-board.info/showthread.php?p=444121

    Sprawdźmy kto jakim formacie robi zdjęcia.
    236
    JPG
    0%
    26
    RAW
    0%
    137
    RAW+JPG
    0%
    34
    Różnie, w zależności od warunków
    0%
    39
    [Strona] [Sportowy fotodziennik]
  • VanMurder
    Uzależniony
    • 2007
    • 600

    #2
    taaak to prawda jak ktoś robi w jpg to totalny dyletant
    mirskiphotography.com adammirski.com twitter facebook

    Komentarz

    • piszczal
      Początki nałogu
      • 2006
      • 459

      #3
      czasem w formacie 6x6 ;-)
      aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

      Komentarz

      • C80
        Uzależniony
        • 2007
        • 855

        #4
        Oczywiście ankieta nie ma na celu udowadnianie czegokolwiek komukolwiek, ma za zadanie określić ile jest osób robi jpg.
        [Strona] [Sportowy fotodziennik]

        Komentarz

        • Malin
          Początki nałogu
          • 2007
          • 276

          #5
          Są i tacy co latają z canonem 5D na P + JPG
          Regulamin pkt 8

          Komentarz

          • VanMurder
            Uzależniony
            • 2007
            • 600

            #6
            Zamieszczone przez Malin
            Są i tacy co latają z canonem 5D na P + JPG
            Są i tacy co latają z canonem 1Ds mark III na P + JPG
            mirskiphotography.com adammirski.com twitter facebook

            Komentarz

            • Wats0n
              Uzależniony
              • 2006
              • 996

              #7
              Ja robie w formacie 3x2, ale przyznam się, że czasami przytnę.
              Tako rzecze Watson.

              /// //Galeria przejściowa

              Komentarz

              • adamek
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 2265

                #8
                Zaznaczyłem ostatnie, chociaż lepsze by było w moim przypadku stwierdzenie:
                "Różnie, w zależności od potrzeb", niż ".. w zależności od warunków"
                Miłego dnia
                adam jastrzębowski
                cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
                tu tu

                Komentarz

                • Malin
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 276

                  #9
                  Ja niedawno miałem okazję spróbować Mamiya 6x6 - analog no ale cóż, zdjęcia po skanie lepsze niż z cyfrówki
                  Regulamin pkt 8

                  Komentarz

                  • rolaj
                    Uzależniony
                    • 2006
                    • 584

                    #10
                    Róznie, w zalezności od potrzeb a nie warunków. W większości jpg.

                    Komentarz

                    • KMV10
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 2320

                      #11
                      Generalnie jpg.

                      Komentarz

                      • Bahrd
                        Pełne uzależnienie
                        • 2007
                        • 3053

                        #12
                        Zamieszczone przez Malin
                        Ja niedawno miałem okazję spróbować Mamiya 6x6 - analog no ale cóż, zdjęcia po skanie lepsze niż z cyfrówki
                        A tutaj nawet jest niejakie potwierdzenie: http://shutterclick.smugmug.com/gall...nvFS#265754755

                        PS
                        W ankiecie nie ma sRAW
                        EOS - conditio sine Kwanon...

                        Komentarz

                        • simon83
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 216

                          #13
                          Duzy RAW. O dziwo nawet zdjecia z przypadkowych imprez, na ktorych aparat mam pod reka. Obrobka i "wywolanie" zajmuje moze troche czasu, miejsce na flashu rowniez szybko sie kurczy, ale chocby dla mozliwosci poprawy balansu bieli czy podniesienia kilku EV warto.
                          Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
                          Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

                          Komentarz

                          • mikeqp
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 235

                            #14
                            A ja robie w jpeg ponieważ mam 300D i RAWy na tym aparacie to tragedia!!
                            Jak zapisze kilka to się zacina i myśli.....i myśli....

                            a jak widać w linku w mojej stopce, często liczy się prędkość;]

                            Komentarz

                            • bercow
                              Bywalec
                              • 2007
                              • 226

                              #15
                              w tej chwili tylko RAW, na poczatku wystrzegalem sie rawow jak ognia, jpg nie mam po co, podglad w adobe bridge, a jak cos sie podoba to obrabiam, na jpg i w neta, ale aparat zawsze zostawiam na auto i AF, tak ze wlacze i jest, a tam jpg.
                              Canon EOS 40D;Sigma 50 F1.4 EX DG HSM
                              dzooma, ja też tak czytałem... w ogóle ja pięćdziesiątką to bym wszystko fotografował
                              nie rozumiem po co inne obiektywy wyprodukowali ;D

                              Komentarz

                              Pracuję...